Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
aliefe2010
10 ay önce - Sal 13 Hzr 2017, 15:38

Sokak köpeklerinin ve Kedilerinin sağı solu belli olmaz çünkü hangi ırka mensup oldukları belirsizdir..Irkını bildiğiniz Hayvana ona göre yaklaşırsınız fakat bunların Irkı belirsizdir ve ne yapacakları önceden tahmin edilemez..Sokak köpekler'in ne zaman ne yapacağı belli olmaz,onları her gün besleyen insana bile saldırabilirler ki bu çok yaşanmıştır,özellikle çocuklara karşı saldırgandırlar,sürü içersinde kendini diğer köpeklere ispat etmek için kolay hedef seçtikleri çocuklara saldırırlar ve müdahele edilmezse çocuğu öldürene kadar durmazlar..Eğer size saldıran bir Köpek olursa burnuna doğru sert bir tekme atın ve etrafta araba,duvar gibi yüksek bir yer varsa üstüne çıkın ve yardım çağırın,kaçmaya çalışmayın sizi yakalar ve ısırırlar...Mümkünse gördüğünüz zaman sakin bir şekilde yolunuzu değiştirin,yavaş yavaş yürüyün,sakin kalmaya çalışın korkunuzun kokusunu alırlar,kesinlikle göz göze gelmeyin bunu tehdit olarak algılarlar ve saldırırlar...Allah herkesi ciddi bir köpek saldırısından korusun,başına gelmeyen bilemez ,uzaktan görüldüğü gibi değildir, ciddi travmatik sonuçlar doğurur..Devletin bu soruna Insani bir çözüm bulması gerekir yoksa ciddi saldırı vakaları duymaya devam ederiz..

Misafir f4f

6 ay önce - Cmt 23 Eyl 2017, 16:56

Burada varolan başıboş hatvan sorunlarından şikayetçi olan insanların eminim çoğu hayvansever insanlar. Muhalefet olan arkadaşlar en azından empati kurarak davranırsanız bizlere hakvereceksiniz. Bornova'da yaşıyorum. Sokak, cadde, meydan, park vs. hemen hemen heryerde sürü halinde sokak köpekleri cirit atıyor. Başıboş ve eğitimsiz bu hayvanlar ciddi anlamda halka hayatı zorlaştırıyorlar. Bakın 3 yıldır bulunduğum muhitte her gece sabahlara kadar havlayan bu köpekler yüzünden uyuyamiyoruz. Gece yürüyüşlerine parklara gidemiyoruz. Hayvansever geçinenler yolda gördüğünüz hayvanın kafasını okşayıp kendinizi mutlu edeceksiniz diye ciddi bir kesim bu rahatsızlığa katlanmak zorunda hiç değil. Her fırsatta örnek vererek kıyasladığınız Avrupa Ülkelerine bakmanız da fayda var. Sokaklarda başıboş hayvanların cirit atması onaylanacak bir durum değildir. Acilen bir çare bulunmalıdır. Zira hayati ciddi anlamda zorlaştırıyorlar.

Misafir d88

6 ay önce - Cmt 23 Eyl 2017, 21:51

izmir bu belediyeyle hiç bir zaman avrupanın A sı olamaz Trafik ışıklarının altına park eden başıboş 35 plaka araçlar var önce o sorunlar halledilsin

Misafir 7c0

3 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 23:39

Birazcık sevgiyle neler basarilabilir.Herkes bir hayvan sahiplense sokakta hayvan kalmaz.Onlar kisirlastirilip iyi bir bakımla 5 yıl sonra herkes büyük bir rahata kavuşur. Herşeyi birilerinden beklemek yerine önce ben ne yapabilirim çok önemli .Sokakta Yaşayan kimsesiz insanlar var.Onları gördüğümde çok üzülüyorum. Yalnızca dua ediyorum.Bu çaresizlik yalnız hayvanlar için değil insanlar içinde olmaması gereken bir durum.Sevsekde sevmesekde bu görevi üstlenerek çok şey başarabiliriz.

sezgin91
3 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 21:29

Her parka köpek bırakarak biz hayvansever belediyeyiz demek hem hayvanları hem de vatandaşı düşünmemek demektir, bu köpekler kısırlaştırıldıkları için ağır stres altındadırlar ve kilo aldıkları için son derece iri yapıdadırlar, parklar kendi bölgeleri olduğu için son derece sinirli ve saldırgan davranışlar göstermektedirler, sokak köpeklerinden tamamen temizlenmiş bir İzmir düşlüyorum.

Misafir 10c

3 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 10:45

belediye önce oy aldığı halkına hizmet etsin sokak hayvanlarını izmirde düşünenler çok hepsi ayı gibi özel mamalarla besleniyor

Misafir 611

2 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 21:14

Bir hayvansever olarak Sizleri mantıklı düşünmeye davet ediyorum hem şehirde yasayalım hem hayvanlarla birlikte yasayalım ne yazıkki her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor. 3 yasindaki kizim kucagimda mahallede eve gitmeye calisirken uzerimize saldiran kopegi ,sevmek anlayisla karsilamak hayvan hakki vs gibi kiliflar uydurup maruz gormek, kucağımdaki küçücük çocuğun duyduğu korku ve saatlerce ağlaması ve hayvanlara bu saatten sonra gösteremeyeceği sevgi ile kıyaslanamaz. Bir de çocuğa birşey yapsaydı çocuk hakki diye burda çığırtkanlık yapacak arkadaşlar varmı. Özellikle sevgi gösterirsen bir şey yapmaz diyen sevgi pitirciklari tekrar düşünün

Misafir f26

1 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 21:57

İzmir'de bir banka şubesinde çalışıyorum... Bu gün sabah, mesainin başlamasına yaklaşık onbeş dakika olduğundan, iki bayan arkadaşımız, sigara içmek için şube dışına çıkıyorlar... Kapıda şubenin açılmasını bekleyen birkaç kişi var (ikisi yaşlı ve bastonlu)...
İki başıboş köpek kaldırımdan hızla gelip, bayan arkadaşlardan birine doğru hamle yaptı... Arkadaşımız, korkarak kendini geriye doğru attı, bu arada dengesini kaybeder gibi oldu ve bekleyen müşterilerden bir delikanlıya can havliyle sarılarak düşmekten kurtuldu. Eğer delikanlı orada olmasa arkadaşımız düşecek veya şubenin dış cephesine çarpacaktı... Belki basit ama belki de önemli bir kaza geçirecekti... Arkadaşımızın, bayan hali ile sokak ortasında yabancı bir adama sarılmak zorunda kalmasının yarattığı rahatsızlık da cabası... (Olayı sonrasında güvenlik kameralarının görüntülerinden izlediğim için bu kadar kesin yazıyorum.)
Bekleyen müşterilerin ürkütmesi ile köpekler uzaklaştı; neyse ki bu arada bastonlu amcalara falan ilişmediler... Yoksa, amcalar kendilerini koruyamayabilirlerdi...
Firma ziyaretleri nedeniyle İzmir içinde her gün en az yüz km. yol yapıyorum... İzmir'de geçmediğim yol, girip çıkmadığım muhit, mahalle yok diyebilirim... Çoğu taksi şoföründen daha fazla mahalle ve kestirme yol biliyorum diyebilirim...
İzmir'in her yeri başıboş köpeklerin istilası altında... Çoğu da gruplaşmış halde ve ister yaya ol, ister araç içinde; hangisinin ne zaman ve ne şekilde üstüne geleceği, peşine düşeceği belli değil...
Geçen gün Buca'da bir adres ararken, aynı kavşaktan dört kere geçtik... Dördünde de kavşağa çöreklenmiş köpek çetesi peşimize takıldı (neyse ki otomobilin içindeydik.) Başıboş dolaşanlar bir yana, bazıları da belli yerleri öyle parsellemişler ki, konuşabilseler haraç isterler vallahi...
Bu hal, çağdaş ve sağlıklı bir hal olamaz! İnsanların -ve hatta kendilerinden daha güçsüz sokak hayvanlarının- can güvenliğine ne zaman zarar verecekleri bilinemeyen, başta dışkıları ve yiyeceklerinin artıkları ile olmak üzere çevreyi kirleten, parktaki banka, salıncağa veya otobüs durağındaki oturağa sidiğinin mi, salyasının mı, tüyünün mü bulaştığı kontrol edilemeyen, birden yolun ortasına fırlayıp kazalara yol açmalarına (kendi canlarından da olmalarına) sık sık rastlanan sokak köpeklerinin yaşam hakları ancak bu başıboşlukla mı sağlanabiliyor yani?..
Hem insan ve çevre sağlığını hem de hayvan haklarını aynı anda koruyabilen bir sistem, bir yöntem yok mu? Yoksa da bulunmaz mı? (diye sorasım geliyor yerel yönetimlere....)

Misafir a5f

1 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 00:10

Güzel bir senaryo bundan bir film çıkar ama sinemalarda 1 haftadan fazla oynar mı işte o muamma.

Hayali senariste iyi rüyalar.

Misafir 208

1 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 18:42

Chpli belediyenin sokakta onlarca başıboş hayvana bakabilecek parası yok. Nasıl olsa sokakta besliyorlar diye izmirdeki hemen hemen bütün park ve bahçeler kedi köpek pisliğinden ve küflenmiş kedi köpek mamalarından geçilmiyor.

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet