Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tarzanlar
10 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 16:36

Öğretmenevi Kavşağı’nın Alternatifi Menemen’e Bağlanacak
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Öğretmenevi Kavşak projesi kapsamında eskiden yağ fabrikası olarak kullanılan şu an atıl durumda bulunan eski binaların da yıkımı yapılarak, yola entegresi sağlanacak. Entegre edilen yol Horozköy, Muradiye ve Menemen güzergahını kullanacak araçlar için alternatif yol olacak.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden Öğretmenevi Kavşak ve Çevre Düzenlemesi projesine entegre olarak Horozköy, Muradiye ve Menemen güzergahına ulaşımı sağlayacak eski yağ fabrikasının önünden geçecek olan yol projesi yerinde incelendi. İncelemede, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yılmaz Gençoğlu, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Kent Estetiği Daire Başkanı Bahadır Belek ve Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay yüklenici firmalarından yetki aldı.
“Alternatif yol Öğretmenevi Kavşağı ile birlikte açılacak”
Çalışmalar hakkında bilgi veren Daire Başkanı Fevzi Demir, “Öğretmenevi kavşağı yapılırken sonradan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile buradaki yolun açılması talimatını aldık. Talimat doğrultusunda eski yağ fabrikasının olduğu yerdeki eski binalar kaldırılarak, eski otogarın olduğu kavşağı ve şehir içi trafiğini rahatlatacak, şehir içi trafiğinin Horozköy, Menemen tarafına akışını sağlayacak şekilde çalışmalar yapıyoruz. Burada MASKİ tarafından öncelikli olarak yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının çalışmalarını tamamladı. Biz de eş zamanlı olarak Öğretmenevi kavşağıyla birlikte burayı da açmayı planlıyoruz. Burada enkaz kaldırma çalışmalarına devam edilmişti. Görüntü olarak hoş bir görüntü yok. Onu da sahipleriyle ilgili görüşmeleri yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla burada çok güzel bir prestij caddesi, aydınlatması, kaldırımıyla güzel bir yol çalışması yapmak istiyoruz. Bu şehir içi trafiğini bir nebze olsa rahatlatacaktır” dedi.
“Modern şehirlerde alternatif yollar trafiği rahatlatır”
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, modern şehirlerde ana arterlere açılan alternatif yol güzergahları ile trafiğin rahatlatıldığını belirterek, “Manisa’daki paralel caddelerden Mimar Sinan, Mehmet Akif Ersoy, 8 Eylül Caddesi, İzmir Caddesi olsun hepsi birbirine paralel caddeler. Bu yolların trafik yoğunluğu çok fazla. Bu yolun da tüm kamulaştırmasını bitirerek Menemen yoluna bağlayabilirsek Güzelyurt bölgesinde ve bu bölgede oturan vatandaşlarımız bu yolu kullanacak. Öğretmenevi kavşağının açılmasıyla birlikte şehrin trafik yükünü bir nebze almış olacak. O yüzden biz bu güzergaha çok önem veriyoruz. Belli bir noktaya kadar yolumuz gidecek. Sonrasında kamulaştırma yapılacak binalar var. Zaman içinde onların da kamulaştırılması yapılarak yol Menemen yoluna bağlandığında Manisa’nın trafiği rahatlamış, şehir büyümüş olacak. Büyükşehre adım adım yaklaşmış oluyoruz. Şehri büyütüyoruz, büyükşehir kimliğine yaklaşmış oluyoruz. Büyükşehrin gerektirdikleri de bunlar, yeni yollar yeni güzergahlar açmak. Büyükşehir olmak ne gerektiriyorsa biz de Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla yerine getiriyoruz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.


tarzanlar
9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 23:09

Öğretmenevi Kavşağı Kamulaştırma Bekliyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, yapımında son adımların atıldığı Öğretmenevi Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Kavşak çalışmasının Devlet Hastanesine giden yönündeki yol tarafında kalan 60 metrekarelik alanın kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini belirten Demir, “Ocak ayının ilk günlerinde kamulaştırma için tekrar mahkeme olacak. Zaten planlarda da burası yol olarak geçiyor. Davanın olumlu sonuçlanması halinde, buradaki çalışmalarımız zaten bitmiş olacak” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, Öğretmenevi Kavşağında incelemelerde bulundu. Projede son aşamada olduklarını belirten Demir, “Projemizde son aşamalardayız. Asfaltlama, peyzaj, aydınlatma çalışmaları da devam ediyor. Yalnız burada kamulaştırma kaynaklı bir problem de devam ediyor. Öğretmenevi Kavşağından dönüp, hastane yönünde giden yolumuzda, kamulaştırma problemi ile karşı karşıyayız. Bu da projemizi engelliyor. Mahkeme de 3-4 ay gibi bir süredir devam ediyor. Ocağın 4’ünde 6.duruşması görülecek” dedi.
Vatandaşlar Bu Gecikmenin Kaynağını Bilmiyordu
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, “Bu iş geciktikçe sanki vatandaşın gözünde çalışmalar Büyükşehir Belediyesinden kaynaklanıyor gibi bir fikir oluşmaya başlayınca biz de bu konuda bir bilgilendirme yapmak istedik. 60 metrekarelik bir alanda kamulaştırma yapılamadığı için projedeki çalışmalar da devam edemiyor. Kısa bir sürede bu projeyi hizmete açabilecek durumdayken, bu kamulaştırma sorunu yavaşlatıyor. İmar planında burası yol, bu vatandaş gitse evini yenileyecek olsa, ruhsatlandıracak olsa, burayı zaten terk etmesi gerekiyor. Bilirkişi raporunda 32 bin lira gibi bir değer kaybı görülüyor. Bu yolun yapılması ile bu evin değeri kayıp mı oluyor? Aksine burada bir değer artışı var. Bizde kamu kaynaklarını bu şekilde heba etmek istemiyoruz. Kurumumuzca bilirkişi raporlarına itiraz etmek durumunda kaldık. Dördüncü kez bilirkişi raporu hazırlandı. Şu an 175 bin lira gibi rakam telaffuz ediliyor. Büyükşehir Belediyesinin cebinden 175 bin lira yani bu paranın çıkması gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi de kamu yararını gözettiği için bu duruma itiraz ediyor. Mahkeme süreci de devam ediyor. İnşallah 4 Ocaktaki mahkeme de sonuç alınırsa, Ocak ayının 20’si gibi biz bu projemizi Manisa’nın hizmetine sunacak duruma geliriz” dedi.
Yüzde 95’i Bitti
Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün de bu projeyi titizlikle takip ediyor. Çalışmalarda herhangi bir aksaklık söz konusu değil. Sadece kamulaştırma durumundan dolayı bir gecikme söz konusu. Bunu da kamuoyunun bilgilerine arz etmiş olalım. 4 Ocaktaki mahkeme sonuçlanacak olursa, 15-20 gün gibi sürede burası bitecek. Hukuki bir süreç, Manisa Büyükşehir Belediyesi veya yüklenici firmanın elinde olan bir şey değil. Projenin fiziki gerçekleşmesi yüzde 95. Hastane yönüne giden 60 metrekarelik alanın kamulaştırması yapılırsa, Manisa’ya güzel bir kavşak projesini kazandırmış olacağız” dedi.(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Batuhan A
9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 00:04

Gerçekten çok güzel duruyor, açıldığı zaman ciddi rahatlık getirecektir trafiğe.tarzanlar
9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 22:17


(+)


tarzanlar
9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 22:17


(+)
sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler