Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Kalesi Projesi 2011 yılında Start Alıyor
« önceki   123 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
talha58
4 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 22:56

Ben hem surlar fikrine katılıyorum hem de bir ara söylenen sarnıç vb gibi tarihi yapılar söyleminin de gerçek olması durumunda mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyorum.

sebasteia
4 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 19:44

arkadaşlar burada boş boş yazıyoruz sanmayın, yazdıklarımız bir bir hayata geçiyor

kale projesi, ulu camii çevre düzenlemesi, gök medrese tek bir bölgeye dönüştürülüyor. sayın valimizin belirttiğine göre, bu bölgede zemin en az bir metre aşağı indirilerek eserlerin ilk yapıldığı dönemdeki yükselti seviyesine ulaşılmış olacak.

http://www.sivasmemleket.com/haber/43525/kent-mey ...lacak.html

sivas için ortak akılla düşünmeye, hayal etmeye ve olumlu/iyimser olmaya devam!

beratdemir
3 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 18:57

Oran Yönetim Kurulu Toplantısı

Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında Sivas Belediyesi'nin"Kale Projesi" fizibilitesi Kalkınma Bakanlığı tarafından uygun bulunmuş olup ilk etapta 10 milyon TL bir kaynak ile projenin desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Projenin Sivas ilimizin turizm anlamında önemli bir merkezi olacak olan Kale Mahallesinin yeniden inşası ve eski değerlerin yeniden yaşatılması için önemli bir katkı sunacağı düşünülmektedir. Projeyi onaylayan Bakanlığımıza ve çalışmalarından dolayı Ajans ve Belediye çalışanlarına teşekkür ederim.

beratdemir
2 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 20:07

(+)

alıntıdır.

legend5895
2 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 12:47

(+)

[/img]

mehmet karakas7
2 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 18:41
Kale Projesi'ne yönelik çalışmalar hız kazandı

SİVAS, (DHA)- TARİHİ Sivas Kalesi'ni tekrar canlandırmak için Belediye tarafından kamulaştırılan alanlardaki metruk binaların yıkımı devam ediyor. Proje alanında kalan ve taşınarak başka bir yerde eğitim-öğretime devam eden Selçuk Ortaokulu'nun da yıkım çalışmalarına başlandı.
Sivas Belediyesi tarafından şehrin tarihi dokusuna uygun olarak hayata geçirilmesi planlanan Kale Projesi çerçevesinde; konaklar, butik oteller, el sanatları çarşısı, hamam, restoranlar, hediyelik eşya dükkânları gibi turizme yönelik faaliyetleri içerisinde barındıracak sosyal tesisler yer alacak. Tarihi bir Sivas Mahallesi oluşturulması planlan projede yıkım çalışmaları sona yaklaşırken, çalışmaların etaplar halinde sürdürülmesi hedefleniyor. Selçuk Ortaokulu'nun bulunduğu alanın projeye dâhil edilmesi de tarihi Ulu Cami çevresinin açılmasına ve eserin gün yüzüne çıkmasına imkan sağlanacak.

http://www.hurriyet.com.tr/kale-projesine-yonelik ...i-40744330

ihsan gulbilge
1 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 15:28

Başkandan müjde geldi. Sanırım saat kulesi aslına uygun olarak yapılacak ve çevresindeki binaların dış cephe düzenlemesi ve Arnavut kaldırımı yollar da olacak

Benim sorum

Kale projesi kapsamında eski saat kulesi de aslına uygun yapılsın. Amasya da benzeri bir uygulama yapıldı çok da güzel oldu. Biz de tarihimizi yaşatalım. Bir de proje bitince ulu cami Gökmedrese kale arası yollar Arnavut kaldırımı
yapılıp, çevresindeki binaların dış cephe düzenlemesi de yapılacak mi? Burası Sivas'ın en büyük tarihi meydanı olacak başkanım. Lütfen cevap bekliyorum

Başkanın cevabı:

Arkadaşım yazdıklarını okuyorum ancak bunlar zaten bizim projelerimiz sorun yok rahat ol halledeceğiz hepsini!!

recepsivas
1 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 16:21

ihsan gulbilge bu konuşmaların sami aydın'lamı geçen konuşmalar ?

ihsan gulbilge
1 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 16:27

Evet bizzat Twitter'da yazdı başkan

beratdemir
1 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 19:11

(+)

İlimizde yıllardır hayali kurulan Kale Projesi'nde son aşamaya gelindi. Kalkınma Bakanlığı ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Cazibe Merkezleri programı kapsamında desteklenen ve hibe alan Sivas Kale Projesi'nin tanıtımı düzenlenen toplantıyla gerçekleştirildi.
Sivas gelişen bir il, şehrimize hızlı trenin gelmesiyle yeni bir sayfa açılacak. Kentte özel sektör, sivil toplum örgütleri ve devlet kurumları hızlı tren için kendini hazırlıyor. Belediye de turizme yönelik şehir dışından ya da Avrupa'dan gelecek ziyaretçiler için çeşitli projeler hazırlıyor
Bu kapsamda Sivas'ın tarihi dokusuna yakışır kale projesi uygulanacak. Baktığımızda yoğunluğun fazla olmadığı, özellikle Ulu Camii ile Gökmedrese arasının açık olduğu ve bir birini gördüğü bir alan var. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz'ın desteği ile Selçuk Ortaokulu'nun yıkılmasıyla bu alanında açıldığını görüyoruz. Kalenin etrafındaki kötü yapılaşma ortadan kaldırılarak Sivas yeni bir Sivas daha olmuş olacak. Şehir meydanının güzelliği, bu yapılan alan ile bütünleşecek. İnşallah şehir parkı projesini de hayata geçireceğiz. İlimiz her alanda gelişecek ve büyüyecek. (Sivas valisi Davut GÜL)

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET