Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep Kart [Ulaşım]
« önceki   1234567

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
hamit fistikci

1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 07:23

Valla açık konuşmak gerekirse biz bu toplu taşıma olayında hala çok gerilerdeyiz. Yaşadığım Londra'ya bakıyorsun adamlar öyle bir sistem kurmuş ki gıpta etmemek elde değil. Mesela haftalık bus pass denilen bir kartla Londra'daki tüm otobüs ve tramvayları bir hafta boyunca süresiz kullanabilirsiniz. (Metro ve Tren hariç.)

mba1907
1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 11:02

Alıntı:
Valla açık konuşmak gerekirse biz bu toplu taşıma olayında hala çok gerilerdeyiz. Yaşadığım Londra'ya bakıyorsun adamlar öyle bir sistem kurmuş ki gıpta etmemek elde değil. Mesela haftalık bus pass denilen bir kartla Londra'daki tüm otobüs ve tramvayları bir hafta boyunca süresiz kullanabilirsiniz. (Metro ve Tren hariç.)

Avrupa'daki toplu taşıma sistemlerini ve ulaşım kart sistemlerini konuşacaksak Türkiye geri değil 3.dunya ülkesi resmen.


Mert Karakoyun

1 yıl önce - Çrş 22 Ksm 2017, 10:51

Bunun böyle olmasının sebebi yine para kazanma hırsı hakettiği gibi çalışmamak ve kayırmacılıkMahmut Göksu
1 yıl önce - Çrş 22 Ksm 2017, 11:24

her sene sistem bi ihaleye kurban gidiyor belediye kendi yönetmeli birisine neden iş yapan bir sistem taşeron edilir ki...

Hem bunu taşerona verince çalışanları sosyal haklarından gasp yapılıyor sigortasız insanlar çalışıyor.


Mert Karakoyun

1 yıl önce - Cum 22 Arl 2017, 09:44
Türkiye'nin en iyi modeli Gaziantep'te


Alıntı:


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Mastercard tarafından başlatılan "Mastercard-Gaziantep Toplu Taşıma Projesi" Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından Divan Otel’de tanıtıldı. Temassız kredi kartı ve bankamatik kartla yolculuk imkanı sunan sistem hakkında konuşan Şahin; “Para kullanımını kaldırdık. Bu işi en iyi kim yapıyorsa onu bulduk. Yeni bir sistem kurduk. Birçok şehirde uygulanan sistemleri inceledik. 6 ay gibi kısa bir sürede hem mevcut sistemi realize ettik hem vatandaşın şikayetlerini azalttık hem de dünya şehirlerinde bulunan sisteme entegre olup, Türkiye'nin en iyi modelini ortaya koyabilme noktasına gelebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.


VATANDAŞA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Mastercard-Gaziantep Toplu Taşıma Projesi"nin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Gaziantep'in yaşanabilirliğini artırmak adına belediye olarak koordinasyon ve işbirliğine büyük önem verdiklerini söyledi. Vatandaşlar temassız kartlarını otobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra belediye tarafından işletilen müzeler ve hayvanat bahçesinde kullanabilecekler. Böylelikle Gaziantep Kart‘ı olmayan vatandaşların da seyahat edebilmesi mümkün olabilecek.

3,5 YIL ÖNCE HEMŞERİLERİMİZE SÖZ VERDİK

“Ülkemizin yetiştirdiği uzmanlık alanlarında en iyi olanlarla beraber şehrimizin yaşam kalitesini arttırmak adına bilgi toplumu olmak bilgi ve teknoloji akıllı şehirler hedefine gitmek üzere paydaşlarımız ve ortaklarımızla önemli bir çalışmayı tamamlamış bulunmaktayız” diyen Şahin, şöyle konuştu: “Aslında zamanın ruhunu ve dünyadaki değişimi iyi anlamamız gerekiyor. Kendini değiştirmeyenlerin kendi kendinin değişeceğini, kendini yenilemeyenlerin kendinin yenileneceğini gösteriyor. Artık rekabet, girişimcilik, yaratıcılık artık dünyada yükselen değerlerdir. Zamanın ruhu bilgi ve teknoloji çağı, büyük fırsatlarla ve büyük nimetleriyle beraber büyük hürriyetleri çok hızlı bir şekilde yaşıyor. O kadar hızlı bir değişim yaşanıyor ki. Artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Şehirler yarışında Gaziantep'in öne çıkabilmesi, halkımızın Antep'te yaşıyor olmanın ayrıcalığını tatmaları için tüm ekibimle büyük projeleri hayata geçirerek gece gündüz çalışıyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak yola çıkarken halkın yaşam kalitesi ve onları memnuniyetini bu şehirde yaşamanın ayrıcalığını ve farkındalığını hissetmelerine yönelik 3,5 yıl önce hemşerilerimize söz verdik. Bizden istenen bütün altyapı işlerinden tutun da üstyapı, dev projeleri hayata geçirdik” dedi.

AKILLI ŞEHİR HEDEFİNİ HALKA ENTEGRE EDİYORUZ

Şahin, çağın getirdiği tüm teknolojik gelişmeleri "Akıllı Şehir" hedefi doğrultusunda halkın yaşamına entegre etmeye çalıştıklarını dile getirerek, şunlar kaydetti: "Ulaşımdaki vatandaş memnuniyetsizliklerini ölçümlendirdik. İş başına geldiğimizde parayla çalışan bir sistem vardı ve bununla devam edilemezdi. Para kullanımını kaldırdık. Bu işi en iyi kim yapıyorsa onu bulduk. Yeni bir sistem kurduk. Birçok şehirde uygulanan sistemleri inceledik. 6 ay gibi kısa bir sürede hem mevcut sistemi realize ettik hem vatandaşın şikayetlerini azalttık hem de Londra, Şikago gibi dünya şehirlerinde bulunan sisteme entegre olup, Türkiye'nin en iyi modelini ortaya koyabilme noktasına gelebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlıklı şehirler için mutlaka iç donanımınızı, iç dolaşımınızı, ağlarınızı doğru yönetmeniz lazım. Kendi kurumsal kapasitemizi ve araç filomuzu her geçen gün artırıyoruz. Doğru zamanda, doğru ekiple doğru karar alırsanız doğru sonuca gidiyorsunuz. Biz ulaşımda bugün bunu yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

GAZİANTEP TEK KART SİSTEMİNE HAZIR

Ulaşım sistemine entegre edilen yeni sistemle, artık dünyanın çeşitli ülkelerinden veya başka bir kentten Gaziantep'e gelen turistlerin temassız Mastercard özelliği bulunan kredi ve bankamatik kartlarıyla toplu ulaşımdan herhangi bir bilet, kart almaya ihtiyaç duymadan faydalanabileceklerine dikkati çeken Şahin, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın Türkiye'de ulaşımda tek kart sistemine geçileceği müjdesini verdiğini anımsatarak, "Aslında biz Gaziantep olarak biz buna geçtik. Bugün anlattığımız çalışma bunun bir parçası. Türkiye'de tek kart sistemine geçildiğinde buna en hazır şehir Gaziantep olacak." diye konuştu.

TÜKETİCİLERE KOLAY VE GÜVENLİ ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

Mastercard Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun da Mastercad'ın hayatı kolaylaştıran, pratikleştiren temassız toplu taşıma çözümünü Gaziantep'te hayata geçirdiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesinin akıllı şehirler ve akıllı çözümler konusunda Türkiye'de lider olduğunu kaydetti. Dünyada teknolojinin her gün geliştiğini, değiştiğini veya yenilendiğini kaydeden Kurşun, "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile hayata geçirdiğimiz bu proje Londra, Şikago, St. Petersburg, Moskova, Kiev, Bükreş gibi pek çok şehirde milyonlarca insan Mastercard'ın temassız toplu taşıma teknolojisinden faydalanıyor. Türkiye'de de bu yolculuğumuz 1 yıl önce Mersin'de başladı. Oradaki başarının ardından Muğla ve Kocaeli'de de bu projeyi hayata geçirdik. Bugün de belediyemiz ve Kentkart ailesinin büyük desteğiyle Gaziantep'te hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mastercard Türkiye olarak bizim birinci misyonumuz Türk tüketicilerine kolay ve güvenli çözümleri sunmak" dedi.

GELECEĞE YÖN VERECEĞİZ


Kentkart kurucu ortağı Ahmet Basmacı ise toplu taşımada ödeme sistemlerinde geleceğe yön verecek projeler üzerinde çalıştıklarını, şu anda 12 ülkede, 40 şehirde aktif olarak çalıştıklarını vurguladı. Öte yandan projenin tanıtımı amacıyla vatandaşlar 15 Ocak 2018'e kadar her pazartesi geçerli olmak üzere, temassız Mastercard özellikli kredi ve bankamatik kartlarını kullanarak toplu taşımadan 2 kez ücretsiz faydalanabilecekler.


Mastercard ile anlaşma yapılmış.


selimengin
1 yıl önce - Cum 22 Arl 2017, 22:14

Alıntı:
Türkiye'nin en iyi modeli Gaziantep'te

Türkiye' nin en iyi modeli diyor ama sadece mastercard geçiyor. Visa kart geçmiyor. Ayrıca NFC li telefonlar la (mobil cüzdan) ilgili bir şeyde denmemiş. Mobil cüzdan yok herhalde. Konya' da hem mastercard , hem visa, hemde mobil cüzdan geçiyor.Misafir 4b4

1 yıl önce - Cum 22 Arl 2017, 22:58

Gaziantepkart uygulamasında NCFli telefonlarla mobil cüzdan olayi var. Mastercard ile anlasma da yapildi. Yakinda Visa ile de yaparlar.

Misafir bb0

1 yıl önce - Prş 28 Arl 2017, 09:09

Sadece Mastercard degil tum temassiz kartlar gecerli.
Visa ve mobil NFC dahil. Sadece sistemi kuran Mastercard. Deneyebilir misiniz?


huseyinbal
1 yıl önce - Prş 28 Arl 2017, 17:30

Herhangi bir hesap işletim ücreti tarzında bir şey kesiliyor mu mastercardda

ozgur_27

5 ay önce - Pzr 05 Ağu 2018, 19:04

Yeni arayüzle daha kullanışlı hale geldi.
Engelli uyumlu araçlar için ikon getirldi.
Ayrıca durakta araçların dış hoporlerinden araç hattı bilgisi verilmeye başlamdı.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM