Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 19202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
ahmet sert
10 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 13:01

Bahattin Tatlıpınar'a yapılacak diye biliyorum ben, yanlış bilmiyorsam tabi ki.

osb 1012
9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 10:53

YENİ HASTAHANE üçpınara başlanıyormuş sanırım inşaata arkdaşlar bilgisi olan

Misafir 707

9 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 12:17

Pazartesi en geç salı başlanıyor inşaataahmet sert
6 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 23:05

9-10 Mayıs'ta Balıkesir'de büyük şirketlerden yatırım çekmek üzere yatırım günleri toplantısı yapılacak. Umarım güzel bir katılım sağlanarak, sonucunda güzel yatırımlar çekmek nasip olsun.

https://www.balikesiryatirimgunleri.com


ueralp
6 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 11:51

Ahmet Bey bu işin sonu yok gibi. Senelerdir Bandırmada yatirim yapilacak naralari atiliyor fakat bir arpa boyu yol katedildi mi? bilemiyorum. Son bir senedir her yerden tesvik haberleri yapiliyor, reel birsey var mi? yada soylenen rakamlar kadar hacim var mi supheliyim. Edip Bey Bandirma nufusunun 650 binlere cikacagindan bahsediyordu (2023 e kadar) sonrasinda bu sayi yaridan fazla dusuruldu. Liman yapacagiz dediler, iyi niyet anlasmalari yirtildi ses yok. Bir suru buyuk firma yer aldi, halki bolge kamulasacak diye aba altindan sopa gosterip arazi toplayanlar girla. IMES bolgeye tasinacak dediler, gecen gun Kemal Akar artik birseylere karar verilmesi lazim, tasinma ihtimali olan sanayici konu netlesmedigi icin yatirim yapmiyor diye gazetelere konustu. TKSD baskani Haluk Erceber (bir onceki dernek baskani da dahil) senelerdir kimya endustrisi icin yer talep ediyorlar (kamulastirma istiyorlar) hala sonut bir aksiyon yok. Bir ara araplari getirdiler gezdirdiler, okadar. Bazi yatirimcilarin Sirincavus-Hıdırköy arasindaki bazi araziler icin talepkar oldugu fakat Bakanliktan aldiklari kamulasacak haberleri sebebi ile vazgectikleri konusuluyor. Neden arazi sahiplerinin kendi tapulu mallarini satmalarina izin verilmiyor tabii ki bu da baska bir konu. 1/5000 lik planlar deseniz belirsiz. Sonrasinda 1/1000 likler calisilacak. Sonuc olarak her kafadan bir ses cikiyor ve ortalik kesmekes icinde.

Alp Serter

5 ay önce - Çrş 09 May 2018, 18:08
Yatırım Günleri Başladı


Alıntı:
Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Odası’nın ortaklaşa organize ettikleri “Balıkesir Yatırım Günleri” etkinliği dün Güre Ramada Resort Kazdağları Konferans Salonu’nda başladı. Bugün de devam edecek olan etkinlikte potansiyel yerli ve yabancı yatırımcılara Balıkesir’in yatırımcılara sunduğu fırsatları Balıkesir’e yatırım yapmış yatırımcıların deneyimlerinden de faydalanarak tanıtmak, yatırım ortaklıkları için uygun zemin oluşturmak amaçlanıyor.

Toplantının açış konuşmasını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaparken, yatırımcılara seslendi. Balıkesir Merkez Organize Sanayi Bölgesi’nde neredeyse tam doluluk oranına ulaştıklarını ve gelen yatırımcılara yer tahsis edememe noktasına gelindiğine dikkati çeken Başkan Zekai Kafaoğlu, yeni yatırım alanları açmak için çaba sarf ettiklerini dile getirerek sözlerine şöyle devam etti; “Yatırım noktasında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi şu anda dolmuş durumda. Yatırımcılara cevap veremez hale geldik ama 1.5 kat daha büyütüyoruz. İstimlakla ilgili kararlar çıktı. İnşallah önümüzdeki günlerde artık istimlakı tamamlayıp yeni gelen yatırımcılara oradan yer tahsis etmeye başlayacağız. Şehir merkezindeki organize sanayi bölgemiz fabrikaların odaklandığı bir bölge. Sanayi noktasında diğer bir bölgemiz Bandırma. Liman olduğu için orada da Bandırma ve Gönen arasında organize sanayi bölgemiz var. Şimdi yeni ağır metal ve makine organize sanayisini kurduk. Özel sektör, Kale grubu orada bir özel endüstri bölgesi kurarak Bandırma bölgesinden, Balıkesir bölgesinden savunma sanayisine çok ciddi yatırımlar geleceğine yürekten inanıyorum. Bandırma’da limanımız olduğu için orada şimdi serbest bölge kurmayla ilgili ciddi çalışmalarımız devam ediyor.”

TÜRKİYE’NİN İLK YÜKSEK GERİLİM LABORATUVARINI BALIKESİR’E KURUYORUZ

Yatırımcılara hitap eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yatırımcılara müjde niteliğinde bir bilgiyi paylaşırken konuya ilişkin şunları söyledi; “Burada yatırımcılar varken bir konuyu da tekrar ifade etmek istiyorum, müjdelemek istiyorum. Türkiye’de orta ve yüksek gerilim güç laboratuvarı yok. Avrupa’da üç tane dünyada dokuz tane. Şimdi Türkiye’ye de kurulacak. O da Balıkesir’e kuruluyor, Bandırma’ya kuruluyor. Tabii ki limana yakın olması lazım. Onun için orada yeri de tespit edilmiş durumda. Böyle bir güç laboratuvarının yanına mutlaka ağır metal ve makine organize sanayimize elektrikle ilgili güç laboratuvarına ihtiyacı olan bütün fabrikalar mutlaka orada gelip konuşlanmak isteyecektir. En azından bir ünitesini orada açmak isteyecektir. Balıkesir’in taşı toprağı altın oluyor. Balıkesir uyuyan bir devdi artık uyanıyor. Keşfedilmemiş bir hazineydi, büyükşehir olduktan sonra artık keşfedilmeye başlandı. Özellikle İstanbul-İzmir Otoyolu’nun yapılıyor olması ve Osmangazi Köprüsü’nün bitmiş olması ve artık Balıkesir’den İstanbul’a iki saatte ulaşılıyor olması Balıkesir’i gerçekten bir cazibe merkezi haline getirdi. Son iki senede gayrimenkul fiyatları en hızlı artan il Balıkesir. Niçin? Artık bir parlayan yıldız olduğu için, artık bu hazine keşfedildiği için.

İstanbul sanayiden arındırılıyor artık. Nereye gidecek İstanbul’daki sanayici? Gebze ve Kocaeli dolu, Bursa dolu, en yakın merkez Balıkesir. İşte onun için Şişecam Balıkesir’deki yatırımını tamamlamak üzere. 200 bin metrekare alanı tahsis ettik. Eylül ayında üretime geçmeyi planlıyor. İşte onun için Filli Boya İstanbul’dan Balıkesir’e geldi. Onun için Kalekim İstanbul’dan Balıkesir’e geldi. 22 tane firma da sırada bekliyor. Yatırım yapmak isteyen yatırımcılar geç kalmasın.”

BALIKESİR’DE DEVLETİN ÇOK ÖNEMLİ KURULUŞLARI VAR

Balıkesir’in stratejik açıdan önemine de değinen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir’de devletin çok önemli kuruluşlarının konuşlandırılmış olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Balıkesir hakikaten stratejik önemi olan bir il, hem devletimiz, hem yatırımcılar açısından. Biz serhat şehriyiz, Midilli’ye komşuyuz. Balıkesir’de devletin de çok ciddi kurum ve kuruluşları var. İki tane askeri havaalanı var: Biri Bandırma’da, biri Balıkesir merkezde. Erdek’te general seviyesinde deniz birliğimiz var. Edremit’te general seviyesinde zırhlı tugayımız var. Neden? Serhat şehriyiz: Ege’yi kontrol eden bütün üniteler burada.

Balıkesir merkezine bir pergelin ucunu koyup 200 kilometre yarıçaplı bir daire çizdiğiniz zaman 30 milyon nüfus burada yaşıyor. Ekonomik hareketliliğin ve verginin %65-70’i bu 200 kilometre yarıçaplı alanın içerisinde. Yani tüketim noktalarının da, ekonomik hareketliliğin de merkezinde yer alıyoruz.”

İKİ AYRI HAVALİMANIMIZ VAR

Balıkesir’de İstanbul’dan sonra 2 havalimanı olan tek şehrin Balıkesir olduğunu ifade eden Başkan Zekai Kafaoğlu, ikinci havalimanının yıl sonu itibariyle uçuşlara başlayacağını dile getirerek; “İki tane havalimanı olan ender illerden birisiyiz. İstanbul’da iki havalimanı var, üçüncüsü yapılıyor. Bir diğeri de Balıkesir’de. Birisi aktif: Kocaseyit Havalimanı. Bir diğeri de şehir merkezinde. Terminal binaları yıl sonu itibarıyla bitiyor. İnşallah orasını da sivil uçuşlara açacağız. Terminal binasının bitmesini beklemeden eski küçük terminal binamız var. Bu sene içerisinde inşallah kafaya koyduk. Görüşmelerimizi de yapıyoruz. Gerek Türk Havayolları’yla, gerek özel firmalarla. Bu sene içerisinde de Balıkesir merkezden uçuşlar başlayacak.

İki tane denizimiz var, iki tane havalimanımız var, demiryollarımız var. Diğer önemli konulardan birisi de Çandarlı Limanı yapılıyor, Türkiye’nin en büyük limanı. Lojistik köyden Çandarlı Limanı’na da Devlet Demiryolları’yla ürünlerinizi ulaştırabiliyorsunuz. Orası da 120 kilometrelik mesafede. Aynı zamanda Balıkesir Organize Sanayi’den ürünlerinizi yüklediğiniz zaman konteynırınızı hiç inmeden Avrupa’nın en ücra tüketim noktalarına ulaştırma imkânınız da var” dedi.

MARMARA DENİZİ’NİN ETRAFINDAKİ NÜFUSUN 15-20 MİLYON ARTMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Açılış konuşmalarının ardından potansiyel sanayi yatırımcılarına yönelik gerçekleştirilen ilk paneli Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Şafak Köşe Yazarı Hasan Öztürk gerçekleştirdi.

Bölgenin altyapı anlamında muadillerinden daha iyi bir OSB alt yapısına sahip olduğu belirten Kale Grubu Balıkesir Yatırım Direktörü Bahadır Kayan, önümüzdeki 15 yıllık zaman dilimde Marmara Denizi etrafındaki nüfusun 15 ila 20 milyon daha artmasının öngörüldüğünü paylaştı: Kayan konuşmasında; “Çanakkale ve Balıkesir ile ilgili şehir planlamacılarla gerçekleştirdiğimiz projeksiyonda nüfus hareketliliği ve endüstriyel gelişmeleri de göz önünde bulundurduk. Marmara Denizi etrafında artacak nüfusu, İstanbul kaldıramaz. Global trend göçün, küçük ölçekli nüfusa ait şehirlere doğru yönelmesi. Yeni yasam biçiminde büyük merkezlerden herkesin kaçtığını göreceğiz. Bölge de bu kaçış noktalarından birisi olacak” dedi.

Ulaşım ve lojistik imkanlarının bölge sanayisinin gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu altını çizen Sem Mobilya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orgun Türkoğlu ise “Balıkesir istihdam anlamında da uygun bir bölge. Bu nedenle yatırımımızı bu bölgeye gerçekleştirdik. Bu unsuru tetikleyen bir diğer etken ise gelişmiş sanayi şehirlerine göre Balıkesir’in imkanlarının daha fazla olması” dedi.

EKOSinerji Kalite ve Servis Koordinatörü Mehmet İzzet Güray ise, Balıkesir’in ulaşım, doğa, çevre gibi konularda yasam kolaylığı sunduğunun altını çizdi ve “Balıkesir’deki OSB yöneticileri ile rahat ve hızlı temas kuruyoruz. Bu yatırımcı ve bölgedeki her sanayici için çok önemli bir şans. Ayrıca Balıkesir’deki kadınlarımızın çok çalışkan olduğunu özellikle belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

ERASLAN “BALIKESİR’DEKİ İSTİHDAMI 600 KİŞİ ARTTIRACAĞIZ”

Sanayi bölgelerinde kadınların üç vardiya çalışmasının önemine vurgu yapan Diniz Adient Genel Müdürü Mükremin Eraslan, “Sanayide çalışmak isteyen pırıl pırıl kadınlarımıza aileleri bölgemizde destek veriyorlar. Kadın istihdamı açısından önemli bir fırsat. Biz de Balıkesir’in tüm imkanlarını değerlendirerek mevcut istihdamımızı 600 kişi artıracağız ve yıl sonuna kadar 30 bin m2’lik ek yatırım gerçekleştireceğiz” dedi.

Çağsan Merdiven Genel Müdürü Nafiz Özatalay, bölgenin altyapı olanaklarının öneminin dikkat çekmesinin yanı sıra devletin yeni yatırımlar ve yatırım fırsatları ile sanayicilerin ufkunu açmaya devam ettiğini söyledi.

Bugün de devam edecek olan etkinliğin ikinci gününde de Balıkesir’in yatırımlarına ilişkin panellerle yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirilecek.


http://www.balikesir.bel.tr/haberler/yatirim-gunl ...ri-basladiahmet sert
5 ay önce - Çrş 09 May 2018, 18:16

Ben sabahtan beri twitter'da GMKA hesabı üzerinden canlı olarak seyrediyorum, güzel ve yararlı olduğu kanısındayım.Takip etmek isteyen arkadaşlar buradan izleyebilirler.Yarın da turizm konusu işlenecek.İlerideki günlerde, aylarda, yıllarda geri dönüşlerinin güçlü olacağını tahmin ediyorum.

ahmet sert
5 ay önce - Sal 22 May 2018, 16:35
Mkaynak10
5 ay önce - Çrş 23 May 2018, 08:58


(+)


Mkaynak10
5 ay önce - Çrş 23 May 2018, 08:59

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın en önemli projeleri arasında yer alan Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinde son aşamaya gelindi. OSB'nin alt yapı ihalesi 6 Haziran'da Ankara'da gerçekleşecek.sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 19202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET