Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Bayrampaşa Ora AVM ve Eğlence Merkezi
« önceki   123 ... 131415

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
wedatben28

2 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2016, 11:08

Keşke gene açılsa, aslında çok güzel bir yerdi ama gün geçtikçe çürümeye başladı.. Burası bir şekilde değerlendirilmeli..


Alıntı:
(+)
(+)
(+)

(+)
(+)
(+)

(+)


wedatben28

2 yıl önce - Prş 24 Ksm 2016, 16:20

Bayrampaşa Ferhatpaşa çiftliğine yapılan Hayattepe konutlarından Otogar- Forum ve Ora - Esenler manzarası..

Ayrıca buraya Özak grubu gene bir rezidans tipi tek bina şeklinde bir yapı inşaa etti. Buranın da otoparkı diğer binalar ile aynı, ufak bir alan ama kullanışlı daireler var. Buranın en büyük özelliği binanın en tepesinde açık yüzme havuzu var.. Manzarası ise mükemmel

Alıntı:(+)
(+)

(+)

astalavista_b
11 ay önce - Prş 28 Arl 2017, 08:46

burası batık durumda ve binalar çürümeye mi terk edildi ne oldu son durum?ahmetsever
10 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 21:49

Alıntı:
Ora AVM 1.6 milyar TL borçla iflas etti
Açıldıktan bir yıl sonra mali sıkıntıya giren Bayrampaşa’daki Ora AVM için iflas kararı çıktı.

İstanbul Ticaret Mahkemesi, yaptığı yargılama sonrası şirketin kurtarılamayacağına hükmederek iflasına karar verdi. Şirketin alacaklıları arasında, finans kurumlarının yanı sıra 450’ye yakın şirket ve kişi bulunuyor. İflas eden AVM’nin toplam borcu ise 1 milyar 590 milyon lira.

Ekim 2011 yılında kapılarını açan İstanbul Bayrampaşa’daki Ora AVM için 400 milyon dolarlık yatırım yapılmıştı. İçinde 235 mağaza ve otel bulunan Ora AVM, bir yıl açık kalmadan kapandı. Ziyaretçi sayısı istenen seviyede olmayınca AVM’de mağaza kiralayan firmalar birer ikişer mağazaları boşaltıp projenin yatırımcısını da zor duruma düşürdü.

KAPANDI, ERTELEME İSTEDİ

Ora AVM projesinin sahibi konumundaki Ora İstanbul Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme AŞ, 2012 sonunda iflas erteleme talebi ile mahkemeye başvuruda bulunmuştu. Dosya İstanbul 50. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Dava süreci devam ederken, alacaklılar da şirketin iflası için başvuruda bulundu.

KARAR CUMA GÜNÜ ÇIKTI

Mahkeme yaptığı yargılama sonrası 17 Eylül 2013’te şirketin iflasına karar verdi. Mahkemenin kararı Yargıtay’a taşındı. Yargıtay 23. Hukuk Dairesi, mahkemenin verdiği iflas kararını bozdu. Dosya yeniden ticaret mahkemesine döndü. Davaya bakan İstanbul 18. Asliye Ticaret Mahkemesi 8 Şubat günü saat 16.58’de şirketin iflasına karar verdi. Anılan duruşmada şirket avukatı mahkeme heyetinin reddini istedi, ancak bu talep heyet tarafından reddedildi.74 MİLYON EURO MUAMMASI

Bu arada anılan duruşmada ilginç de bir gelişmenin yaşandığı anlaşıldı. Tutanağa göre, S. K. isimli bir kişi Ora AVM için yurt dışından 74 milyon Euro kredi bulunduğunu, avukatı aracılığı ile beyan etti. Paranın, Türkiye'deki özel bir bankaya geldiği aktarıldı; ancak söz konusu paranın MASAK tarafından soruşturulduğu belirtildi. Mahkeme, hem ilgili bankaya hem MASAK'a yazı yazdı. Ancak bankadan gelen yanıtta sözü edildiği gibi bir paranın gelmediği belirtildi. MASAK ise iddia edilen konuların doğru olmadığını bildirdi. Mahkeme, aradan geçen 6 yıllık süreçte şirketin ayağa kaldırılmasına ilişkin herhangi bir girişim olmadığını, sürekli zaman kazanılmaya çalışıldığına hükmetti.

BORÇ 1.6 MİLYAR LİRA

Ora AVM’nin alacaklıları arasında ise finans kurumlarının yanı sıra sayıları 450’yi bulan şirket ve şahıs bulunuyor. Şirketin en büyük alacaklısı ise Ziraat Bankası. Bankanın, Ora AVM’ye kullandırdığı 285 milyon Euro’luk kredi Meclis gündemine de gelmişti. Şirketin toplam borcu ise TL olarak 1 milyar 590 milyon TL olarak hesaplanıyor.

İNŞAATA 2008’DE BAŞLANDI

Ora AVM’nin yatırımcısı şirketin sahipleri Ferhatpaşa Çiftliği’nin de varisleri konumundaydı. 6 milyon metrekarelik alanı kapsayan çiftliğin olduğu bölgede şimdilerde, otogar, kuru gıda ve sebze halinin yanı sıra, Carrefoursa ve Bauhaus gibi büyük alışveriş merkezleri bulunuyor. Arazinin büyük bir bölümünün kamulaşma sonucu varislerin elinden çıkması sonrası kalan 150 bin metrekarelik alanda AVM kurulması planı gündeme geldi. Proje şirketinin Aralık 2007’de kurulması sonrası inşaata 2008 yılında başlandı.
http://www.haberturk.com/ora-avm-16-milyar-tl-bor ...58-ekonomi

Ora Avm resmen iflas etmiş, yatırım heba oldu gitti. Bu saatten sonra ne olur? nasıl olur? bilinmez


Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Prş 04 Ekm 2018, 11:27

Ora AVM'nin bu saatten sonra kurtulması için sağlam bir işletmecinin alarak (tıpkı Vadistanbul'da olduğu gibi) Esenler veya Kocatepe'den Füniküler / Havaray yapıp toplu ulaşımı kolaylaştırması gerekli.sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> İSTANBUL