Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Riza Topak

9 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 19:11

BEYDEĞİRMENİ PROJESİ’NDE İLK ETAP İÇİN SON GÜNLER

Kayseri’nin geleceği için yapılmış en önemli projelerden biri olan Büyükşehir Belediyesi’nin Beydeğirmeni Besi Bölgesi Projesi için talep toplanmaya devam ediliyor. Projenin ilk etabında talep toplama işlemleri 31 Aralık’ta sona erecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, rutin belediyecilik hizmetlerini en iyi şekilde verirken çok büyük bir yatırım bütçesi ile Kayseri ve Türkiye ekonomisi ile istihdama katkı vermeye devam ettiklerini belirtti. Gelecek nesillere üreten bir Türkiye, üreten bir Kayseri bırakmak için projeler ürettiklerini ve bu doğrultuda yapılan projelere destek verdiklerini vurgulayan Başkan Çelik, Beydeğirmeni Besi Bölgesi’nin bu doğrultuda yapılan en önemli yatırımlardan birisi olacağını kaydetti.

5,5 milyon metrekare alanda kurulacak olan Beydeğirmeni Besi Bölgesi Projesi’nde ilk etap için talep toplama işlemleri 31 Aralık’ta sona erecek. Talepler, 35 TL+KDV metrekare fiyatıyla Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı tarafından alınıyor. Beydeğirmeni Besi Bölgesi’nde ilk etap altyapı çalışmalarının Mayıs 2018’e kadar tamamlanması planlanıyor.

Beydeğirmeni Besi Bölgesi Projesi tamamlandığında en az 4 bin kişiye doğrudan iş kapısı olacak. Yaklaşık 1 milyar TL’lik bir yatırımla Kayseri’ye kazandırılacak olan projenin her yıl 800 milyon TL kaynağı şehir ekonomisine kazandırması bekleniyor.(+)
KeNaN KöR
9 ay önce - Çrş 27 Arl 2017, 23:13

Alıntı:
Kayseri Belediyesinin öncülüğünde Beydeğirmeni Besi Bölgesinde, 5,5 milyon metrekarelik alanda, 4 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak olması ve besicilikte geleneksel yöntemlerden uzaklaşarak işletmelerin hedeflenmesi olumlu gelişmeler.
Alıntı:
Kayseri Belediyesinin besicilikle ilgili bir diğer projesi, Pınarbaşı ilçesinde bulunan Pazarören Besi Çiftliği ve Çiftçi Eğitim Merkezinin yapımı da tamamlandı. Kayseri Şeker ortaklığıyla kurulan Çiftçi Eğitim Merkezinin yanı sıra besi çiftliği 2 bin 500 başlık büyükbaş işletme kapasitelidir.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ