Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
« önceki   123 ... 686970   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 69
AhmetDemir

10 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 14:04

Hakan sen bir de millete sor bizim millete anlatinca eskiden hastane mi vardi diyorlar Ya bizim yapilana itirazimiz yok hatta daha iyisi daha buyugu yapilsin. Bizim insanimiz fotografa bakiyor ne yazik ki. Yapildi mi? Yapildi. O zaman gerisi bos

Misafir adc

10 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 14:06

Hadi diğerlerini bir ölçüde anlarım da şu hastanenin mimarisine bile laf attınız ya işte orada samimiyet tamamen kayboldu. Hastanenin hem içeriden hem dışarıdan oldukça modern bir mimarisi var. Bölümleri bulmak oldukça kolay yönlendirmeleri takip etmek yeterli. Bodrumla ilgili şu ana kadar hiç sorun duymadım. Gelenlerden görenlerden kullananlardan hiç bir kötü yorum almadım hastaneyle ilgili. Heleki şehre ilk defa gelen misafirlerim hastaneyi dışarıdan görünce çok etkileniyorlar. Gerçekten modern etkileyici bir mimarisi var.

Ama bu sitede kimseden duymadığım yorumları görüyorum ve üzülüyorum. Biraz daha hakkaniyetli yorumlar görmeyi beklerdim. Saygılar.

44hakan
10 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 14:33

Mimarisini ve hastane icindeki bolumlemeleri begenmeyip hastane acildiktan hemen sonra bastan sona tadilata aldiklarini ve mevcut sartlarda daha fazla iyilestirmeye gidilemeyecegini ve artik bu sekilde hizmet vermeye devam edecek diye aciklama yapanlari da unuttunuz mu.

Alıntı:
Heleki şehre ilk defa gelen misafirlerim hastaneyi dışarıdan görünce çok etkileniyorlar. Gerçekten modern etkileyici bir mimarisi var.

Davulun sesi uzaktan hos gelirmis.Hele bir de icini gorseler.Sekil var sadece hastanede.
Ozene bezene ciltlenmis sadece ama icerik amator.

Bizim her seyimiz boyle gerci.Goruntu var ama icerik yok.
Avrupa Birligine goruntu ve sekil uzerinden benzemeye calisiyorsunuz ama icerik ve kalitede cok cok geridesiniz demisti zamaninda Avrupa birliginden bir raportör.

Bizim hastane de aynen oyle....

En son 44hakan tarafından Prş 17 Ağu 2017, 20:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

AhmetDemir

10 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 15:06

İki sene once tatile gelmistim cildiyeye gideyim dedim hooop hemencicik buldum sankim planini ben cizmisim gibi hissettim Akil ne buyuk nimettir yarabbi. Sen bizi zekamizdan mahrum etme

semih_44
5 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 20:03

(+)

Misafir 3da

5 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 20:42

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde silahlı çatışma çıktı. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, dün gece saatlerinde Malatya Şehirler Arası Otobüs Terminalinde (MAŞTİ) yaşanan silahlı kavgada yaralanarak hastaneye kaldırılan 2 kişinin yakınları, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Devlet Hastanesi) bahçesinde karşılaştı. Kısa sürede tartışmaya başlayan taraflar birbirlerine ateş etmeye başladı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda hastane bahçesinde bulunan birçok araca kurşun isabet etti. Hastane güvenliğinin polis ekiplerine haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda takviye ekip yönlendirildi.

Polis ekiplerince olay yerinde yapılan incelemede çok sayıda mermikovanı bulunurken, olayla ilgi 5 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

semih_44
5 ay önce - Çrş 27 Arl 2017, 19:58

(+)

Ek binaların inşaatları

AhmetB_44

4 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 17:48

Kamu hastanelerinin acil servislerinde yaşanan yoğunluk, Sağlık Bakanlığını harekete geçirdi. Acil servise başvuran hasta sayıları sıralamasında Türkiye’nin en yoğun ikinci acil servisi olduğu açıklanan Malatya Eğitim ve Araştırma hastanesinde, bundan böyle ayakta hastalar için saat 23.00’e kadar 8 branşta vardiya poliklinikleri hizmet verecek.

Alıntı:
Sağlık Müdürü’nden açıklama

Sağlık Bakanlığının, Kamu Hastanelerinin acil servislerinde yaşanan yoğunluğu azaltmaya yönelik başlattığı yeni uygulamaya ilişkin yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinin hasta sayısı bakımından Türkiye’nin en yoğun ikinci hastanesi olduğunun açıklandığını belirterek, Bakanlığın talimatı üzerine başlatılan yeni uygulama ile ilgili bir dizi çalışmalar yapıldığını belirtti. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yeşil Alan-1 v Yeşil Alan -2 poliklinikleri oluşturulduğunu, acil servisin dışında oluşturulan Yeşil Alan 2’de polikliniğinde saat 23.00’e kadar, – İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Genel Cerrahi, Ortopedi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Kulak –Burun-Boğaz olmak üzere 8 branşta vardiya polikliniği hizmeti verileceğini söyledi. Doç. Dr. Bentli “ Acil Servis bünyesinde oluşturulan Yeşil Alan – 1 birimi içerisinde iki poliklinik açılmıştır. Normalde polikliniğe gitmesi gereken hastalar burada muayene edilmektedir. Böylece bu hastalar kalp krizi, emboli, solunum ve kalp durması veya travma sonucu çoklu organ zedelenmesi gibi hastalıklar nedeniyle hayati risk taşıyan hastalarla aynı yerde muayene edilmeyecek; böylece hem bu hastaların daha iyi hizmet alması sağlanacak, hem de hayati risk taşıyan hastalara daha hızlı müdahale edile bilinecektir.

Acil Servisin dışında oluşturulan Yeşil Alan – 2 birimi ise Acil Servise yakın olan poliklinik hizmeti veren alan olup; burada akşam saat 23.00 a kadar vardiya poliklinikleri adı altında sekiz branşta açık bırakılarak poliklinik hizmetleri kesintisiz verile bilinecektir” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli’nin yazılı açıklamasında verdiği bilgiler şöyle:

“Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığımız tarafından ülke genelinde acil servislerde hasta yoğunluğu yaşayan sağlık tesislerinin acil servisleri içerisinde Acil Servis Yeşil Alanlarında bir düzenleme yapılmasını talimatlandırmıştı. Bakanlığımız bu düzenleme ile Acil Servislere başvuran hasta sayısı günde 1000’in üzerinde olan hastanelerde, Acil Servislerin rahatlatılması ve Acil Servislere başvuran öncelikli hastaların daha hızlı, sağlıklı ve kaliteli hizmet alabilmeleri için Acil Servis içinde (yeşil 1) ve acil servise yakın fakat dışarısında (yeşil 2) yeşil alan hastaları için mesai sonrasında saat 23.00’e kadar kadar poliklinik hizmeti verilmesi istenilmişti.

Bu kapsamda Malatya İl Sağlık Müdürlüğü olarak yapılan değerlendirmede; Sağlık Bakanlığımızın Türkiye genelinde yayınladığı acil servise başvuran hasta sayıları sıralamasında, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinin en yoğun ikinci hastane olduğu görülmüştür. İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Abdulvahap Boztepe ve Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Kelleş ile yapılan çalışma neticesinde;

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yeşil Alan – 1 ve Yeşil Alan – 2 poliklinikleri oluşturulmuştur.

Acil Servis bünyesinde oluşturulan Yeşil Alan – 1 birimi içerisinde iki poliklinik açılmıştır. Normalde polikliniğe gitmesi gereken hastalar burada muayene edilmektedir. Böylece bu hastalar kalp krizi, emboli, solunum ve kalp durması veya travma sonucu çoklu organ zedelenmesi gibi hastalıklar nedeniyle hayati risk taşıyan hastalarla aynı yerde muayene edilmeyecek; böylece hem bu hastaların daha iyi hizmet alması sağlanacak, hem de hayati risk taşıyan hastalara daha hızlı müdahale edile bilinecektir.

Acil Servisin dışında oluşturulan Yeşil Alan – 2 birimi ise Acil Servise yakın olan poliklinik hizmeti veren alan olup; burada akşam saat 23.00 a kadar vardiya poliklinikleri adı altında sekiz branşta açık bırakılarak poliklinik hizmetleri kesintisiz verile bilinecektir.

Bu poliklinikler; – İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Genel Cerrahi, Ortopedi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz’dır.

Yapılan bu düzenleme ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinin hayati risk taşıyan hastalara daha kapsamlı ve yoğun bir çaba ile müdahalesi sağlanacak; hayati risk taşımayan hastalarımız polikliniklerde kesintisiz hizmet alabilecek; özellikle mesai dışı sevklerde Acil Servisimizin yoğunluğunu azaltacaktır. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerini kolay ulaşılabilir, daha nitelikli ve kesintisiz alabilmelerini sağlamak için çalışmalarımızın süreceğini kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

http://reklam_link.com/haber/acil-servislerdeki- ...eni-cozum/

Yoğun olması normal. Şehrin en büyük mahallesinin(çöşnük) olduğu bölgede hastane yok

Eski devlet hastanesinin yerine yapılacak olan 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesinin ihalesi bir an önce yapılmalı ve ivedilikle başlanıp bitirilmelidir. Ancak o zaman yoğunluğu azalır. 300 bin nüfuslu ilçede devlet hastanesi yok!

Yanlış hatırlamıyorsam Nisan ayında ihalesi yapılacaktı...

Fırat_444

4 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 19:30

Bence 300 yatak çok az minumum mevcut hastahanenin 2 katı yeni hastahane yapılmalı yani en az 1200 yatak kapasitesi olması lazım.

taner tolga 44
1 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 23:37

(+)

(+)

sayfa 69
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 686970   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET