Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ulaşım çözümleri
« önceki   1234

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
murat765
4 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 23:48

peki bozduman sana bir soru sorayım neden 169 un 4 dakikada bir arabası var bir düşünsene evet çok doğru buca da çok nüfus var ama konakta 800.000 ve hemen hemen bütün yolcular 169 u 554'ü kullanıyor 171 biri boş biri doluysa boş giden araç geç kalmıştır ve onun yolcusunu dolu olan almıştır aynı şey 63 169 ve 8 gibi ana arterlerde çalışan hatlarda çok oluyor

murat765
4 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 23:58

ayrıca şunu eklemek isterim şu an körüklü otobüs olarak servise sunulacak bir çok hat var ama körüklü otobüs sıkıntısı da var körüklü solarisler gelince ne olur bilemem ama hatlarda büyük bir düzenlemeye ihtiyaç duyulacaktır.

Haydar Bayraklı

4 yıl önce - Sal 18 Mar 2014, 20:52

İzmir ulaşımında BİNALİ YILDIRIM'ın projeleri !!

Mükemmel görünüyor.

mustafaybar95
4 yıl önce - Çrş 19 Mar 2014, 00:14

Alıntı:
İzmir ulaşımında BİNALİ YILDIRIM'ın projeleri !!

Mükemmel görünüyor.

1:30'daki de ne öyle? O hat bitmek üzere, hatta neredeyse yarısı açıldı, ama nedense 1414 proje arasında var? Tuhaf. Muhtemelen, eğer seçilirlerse "biz yaptık" demek için koymuşlardır.

erkinalp
4 yıl önce - Çrş 19 Mar 2014, 09:56

Alıntı:
Aslında yukarı hiç çıkmadım. Sadece Çamkule'ye kadar olan yokuşu biliyorum. Fakat yol uygunsa bile ESHOT körüklü oibüs vermiyor. Verecek olsaydı bu hat üzerinden zaten verirdi -ki hat Kemer'e kısaltılmış olsa hiç vermezdi-.

Tam tersine, Çamkule son durak alanından eklemli otobüs dönmesi mümkün değil. MTK-Altındağ güzergahı Kemalpaşa Caddesi tek yönde tıkansa talimatla araçların yönlendirilebileceği kadar geniş.

Mahir1907
3 yıl önce - Pts 15 Eyl 2014, 22:49

Arkadaslar benim bu ulasim sorunu çözmek için bazi önerilerim olucakti.. ben en önemli olan ve biran önce yapilmasi gereken projeleri sirasiylan yaziyorum!

1 Izmir Çevreyolu ; Çigli - Buca arasi mutlaka 2x4 seritli otoyol olmalidir
Haritamda bana göre Çevreyolu nasil yapilmasi gerektigini çizdim. Bir degerlendirme yapin isterseniz.
https://maps.google.nl/maps/ms?msid=2184020709078 ...5,0.308647

2 IZKARAY mutlaka biran önce yapilmalidir ve hayata geçmelidir.. Gün geçtikce buna geç kaliniyor ve bu nedenle Izmir trafigi iyice arap saçina dönüyor. Bu köfrezden geçicek yol Çigli'in kuzeyindeki çévreyoluna baglanmasi lazim. Baslangiç noktasida Izmir Çevreyolu'nun bitigi nokta ve Izmir - Çesme otoyolu'nun baslangiç noktasi.

3 Izmir Çevreyolu Menemen'in Kuzey çikisina kadar enazindan uzaltimasidir. Hata Aliaga'ya kadar Izmir Çevreyolu uzatilsa ve ondan Kuzey Ege Otoyol olarak Savastepe'ye kadar uzatilmali ve Istanbul - Izmir otoyoluná baglanti kurulmali.

4 Buca Metrosu + Otogar metrosu biran önce yapilmalidir.

5 Buca'ya daha fazla otoyol çikislar yapilmalidir.

6 Narlidere giseleri iptal edip Güzelbahçe çikisinda giseler yerlestirilmelidir.

7 IZBAN Kinik'a ve Selçuk'a kadar gitmeli ama tek tren olarak degil daha çok bölünmüs tren olarak ör. Cumaovasi'ndan Menemen'e kadar giden trenler gibi.

8 Çestili tramvay projeleri hayata geçirilmesi lazim.

9 Otopark + altyapi sorunlarini biran önce ortadan kaldirilmak lazim ve buna göre yerin altinada otopark düsünülmesi lazim.

10 Istanbul - Izmir otoyolu biran önce yapilmalidir

11 Metro Dogu'dan Bornova Merkez / Bayrakli'ya kadar uzatilimalidir ve Bati'dan da Urla'ya kadar uzatilmasi lazim ama bir sartlan sefer sikligi 5 - 10 dk 'da bir olmasi lazim.

mehmet GZL
3 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2014, 11:15

Ege'nin Sesi/Neşe Yavuz- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ulaşımda aktarmalı sistemi hayata geçirdikten sonra birçok tepkiyle karşılaşmıştı. Kocaoğlu geçtiğimiz gün Ben TV'de yaptığı açıklamalarla yine tepkileri üzerine topladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ben TV'de katıldığı programda, ulaşımda 30 ilçeyle ilgili bir çalışma yürüttüklerini ve önemli bir aşamaya geldiklerini ifade etti. İzmir genelinde 'zon' uygulaması yapacaklarını belirten Kocaoğlu, “Birinci zona Menderes, Menemen ve Güzelbahçe'yi alacağız. Ardından eski metropol ve yeni metropol sınırları olarak ayrım yapılacak. Her 20-25 kilometrede bir fiyatlandırma yapacağız. Diyelim ki 20 kilometrede 2.5 TL,veren ikinci 25 kilometrede bir 2,5 TL daha verecek. Merkezden dağılım, ilçelerden ilçelere, ilçeden köylere dağılan bir sistem getiriyoruz. Bir ilçede, 5 kilometre yakınlıkta bir köy de var 45 km uzaklıkta da var. Bunu özel sektör ile birlikte yapacağız" dedi.

Kocaoğlu Ben TV'deki programından önce de katıldığı Ege Belediyeler Birliği'nin toplantısında toplu ulaşımda yıllık 400 milyon lira zarar ettiklerini açıklamış ve 'ne kadar gidiyorsan o kadar öde' sistemi ile de vatandaşa ulaşım için daha çok bütçe ayırmaları gerektiğinin sinyallerini vermiş oldu.

Misafir 04a

3 ay önce - Çrş 27 Arl 2017, 18:21

İzmirdeki Vapur ve Metro istasyonlarındaki gişeler son bir kaç günden beri saat 11 de açılıyor.
Belediye çalışanı olan gişe memurlarının resmi olarak işe başlama saati sabah 8 olması gerekirken tüm izmirde gişelerden erken saatlerde kart doldurmak isteyen vatandaşlar madur durumda bırakılıyor - kimse de chpli belediyenin keyfi yüzünden kart dolum makinalarından kart doldurmak zorunda değil kart dolum makinaları para üstü vermiyor.
CHP izmirimizde sıkıntı yaratmaya başladı..

bahadır 0302

2 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 16:07

İzmir’e yeni yollar, köprüler, alt geçitler, üst geçitler, tüp geçitler yapmak gerek. Hem de acilen. Yoksa bu güzelim şehrimiz yaşanmaz hale gelecek. Bir sözüm de engelcilere..

Hükümet Konak Tüneli’ni yapmaya kalktı, hemen dava.. Tüm bunlara karşın tünel bitti, kötü mü oldu. Şimdi herkes “iyi ki yapılmış” diyor.

Belediye, Buca Uçanyol’u yaparken de zorlandı, şimdi herkes duacı..

Başbakan Binali Yıldırım’ın “35 İzmir, 35 Proje”si arasındaki Körfez Tüpgeçidi ve Köprüsü’ne de bazıları karşı çıkıyor, şov yapıyorlar.

Yahu hep karşı çıkıyorsunuz, o zaman vatandaşın çile çekmemesi için getirin bir öneri de görelim. Karşı çıkmak kolay, çözüm bulmak zor.

Trafik sıkışıklığı sadece fazla yakıt harcanması sonucu ekonomiye zarar değil. İnsanın ruhu sıkılıyor, kavgalar oluyor. Bu durum toplum düzenine de zarar veriyor. Ey bu kentin yöneticileri, daha vahim durumlar yanmadan harekete geçin lütfen..

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege