Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

3 hafta önce - Sal 26 Arl 2017, 13:53
Bursa'ya üçüncü üniversite geliyor.


Alıntı:
Şu bir gerçek ki, maalesef Türkiye’nin 4. büyük kenti olan Bursa’mızda özel üniversitemiz yok.

Bunu daha evvelki yazılarımızda da sık sık ele aldık. Bursalı sanayicilerimizin, iş adamlarımızın bu eksiği görüp harekete geçmesini ve kentin kaynaklarının başka şehirlere akmasını engellemeleri gerektiğini vurguladık. Hatta, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu konuda çok geç kaldığını yazdık. Kentimizden yüzlerce aile, her yıl çocuğunu özel vakıf üniversitelerinde okutabilmek için milyonlarca lirasını İstanbul ve Ankara gibi diğer büyük kentlerdeki okullara akıtıyor.Bu Bursa için gerçekten büyük bir eksikti. Siyaset yaptığı dönemde, öncesinde ve sonrasında Bursa’ya çok büyük hizmetleri bulunan Devlet eski Bakanı, değerli büyüğümüz Sayın Cavit Çağlar şehrimiz için önceki gün yeni bir müjde daha açıkladı. Çağlar, Bursa’nın ilk özel üniversitesini TOKİ ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi içindeki eski fabrika arsalarında kuracaklarını müjdeledi.Bu müjde gerçekten Bursa için büyük bir eksiğin giderilmesi anlamını da taşıyordu.Eğitim adına böylesi büyük bir yükün altına daha Cavit Bey ve Çağlar Ailesi elini sokuyordu.Açıklamayı duyar duymaz bir Bursalı olarak biz de sevindik. Doğrusu, Bursa’nın özel bir üniversitesinin olmayışını hazmedemiyorduk. Hangi alanda eğitim verirse versin, yeni bir özel üniversite Bursa için kaçınılmazdı.İş adamı Cavit Bey, devlet adamlığı kimliğini ve Bursa sevgisini burada da ortaya koydu.Kurduğu fabrikalarda kentte binlerce insana iş imkanları sundu.Çağlar şimdi de koca bir kentin eksiği olan özel üniversite için adım attıklarını duyurdu. Son dönem Türkiye’nin Rusya ile arasındaki krizi çözme konusunda uluslararası başarıya imza atan büyüğümüz bu manada hemen her kesimin takdirini toplamıştı.İki komşu ülke arasında uçak düşürülmesi sonrası patlak veren krizi çözme konusundaki adımları takdir gören Çağlar, Bursa’ya kazandıracağı özel üniversite ile de adını bir kez daha tarihe silinmez harflerle kazıyacaktır.Bursalılar şimdi dört gözle bu üniversitenin kapılarını kendilerine açmasını bekleyecek.Ülkemizde yüz binlerce konut üreten TOKİ’nin işin içinde olması da Bursa adına büyük bir avantajdır.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/ilkozeluniversiteve-bakan- ...0787yy.htm

Malum üniversite kapatıldıktan sonra Bursa'da sadece 2 tane devlet üniversitesi kalmıştı. Üçüncü üniversitenin de kurulması açıkçası şehre olumlu bir yapı bırakacaktır.


mustafaguler
3 hafta önce - Sal 26 Arl 2017, 14:00Cüneyt5316

3 hafta önce - Sal 26 Arl 2017, 20:46Mert Akgün
3 hafta önce - Sal 26 Arl 2017, 21:57

Alıntı:
Bürde Özçakır'ın haberine göre Türkiye’de son yıllarda yayımlanan makalelerin, etki değeri düşük dergilere kayması nedeniyle sıralamada ilk 100’e ve ilk 500’e girebilen Türk üniversitesi yer almadı. İşte o sıralama.

http://m.haberturk.com/dunyanin-en-iyi-universite ...-1693656/2


seco152
3 hafta önce - Çrş 27 Arl 2017, 00:43Cüneyt5316

3 hafta önce - Çrş 27 Arl 2017, 13:39mehmet2314
3 hafta önce - Çrş 27 Arl 2017, 13:48Misafir e91

3 hafta önce - Çrş 27 Arl 2017, 16:45cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet