Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Metro Müjdesi
« önceki   123 ... 7374757677   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 74
Misafir dd9

3 ay önce - Çrş 27 Arl 2017, 13:21

Kesin hafif raylı olacak.

Misafir e29

3 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 00:25

Hrs demek hafif metro demek oluyor. Mersin, konya, antep, antalya hrs hatlari yapilacak. Turkiyede 9 sehir metro kullanmis olacak.

barissello
3 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 11:07
Akyokuşa seyir terası yapmaktan daha önemlidir Barış cd.ne tramvay yapmak !

Maalesef sanayi üst geçidi kavşağı -Barış cd üzerinden -Beyhekim hst+ yeni stad ring tramvayı çok çok geç kaldı ,yazıklar olsun Büyükşehir belediye başkanına ! ilk yerel seçimde cevabını alacak gibi..

Cemoli D18
3 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 12:15

Konyayı bilmiyorum ama şu şekilde bir şey yapılabilir mi?

Çember şeklinde bir metro ve çemberin içinde yer alan bölgeye de kuzey güney ve doğu batı yönlü metro hattı yapılabilir mi ya da raylı sistem?

Kısacası çember içinde + şeklinde bir hat olabilir mi?

Cüneyt5316

3 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 14:12

İşin gerçeği nedir ne değildir bilmiyorum ama geçen Bursa olay gazetesinde şöyle bir haber okumuştum: Ulaştırma bakanlığının Konya’ya HRS için destek verip Bursa’ya metro için destek vermemesini yazıyordu. Sanırsam 2018 de Konya metrosu için adım atılıyor. Hayırlı olsun.

Misafir 49f

3 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 22:13

Konya'da yaşayan bir Adana'lı olarak Adana'da düşülen hataya Konya'da düşülmemeli.Öncelik ikinci etap olarak belirtilen güzergaha verilmeli.Adana'da yapılan planlama hatası nedeniyle asıl önemli olan etap ne yazık ki hala yapılamamıştır.Şimdi Konya'da birinci etap da bahsi geçen güzergahın alaaddin-adliye tramvayın daki gibi az yolcu potansiyeli olan bölgeden geçmesiyle,ikinci etap da bahsi geçen güzergahtaki yolcu potansiyeli göz ardı edilmektedir.Bu konu gündeme getirilip öncelikler iyi tespit edilmelidir.

konyAŞK
3 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 22:40

işin kolayına kaçmazlar inşallah !

Misafir d6f

3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 12:49

Her kes kendi çıkarına göre konuşur. Kural budur. Kural çıkara göre konuşmaktır. Zira bulunduğunuz bölgede metro hattı geçtiğinde evlerin fiyatı ikiye katlayacaktır. Onun için hiç evden bahsetmeden metro hattının nereden geçmesi gerektiği anlatılır.

Her konuda çıkar vardır. Menfaat vardır. Menfaatine ters ise ozaman yanlış denir. Kimse hakka hukuka bakmaz. Mahkemeler hakka hukuka hiç bakmaz.

Misafir 193

3 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 16:29

Metro için sondaj ve fizibilite bitmiş, duraklar belirlenmiş, inşaat için şantiye alanları belirlenmiş. Temel atma aşamasına geldik. konya için hayırlı olsun. Hızlı bir şekilde bitmesi ümidiyle

Misafir 49f

3 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 23:02

Hiç bir menfaat ve çıkarım yok!Adanalı'yım Konya'da kirada oturuyorum (yeni adliye civarında) işim bitince de nasip olursa Adana'ya döneceğim.Necmettin Erbakan Üniversitesinde okuyan bi öğrenci metroya bindiğinde şehir merkezine en yakın nerede inecek bilen var mı,bi araştırın bakalım.

sayfa 74
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 7374757677   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM