Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Osmangazi Atletizm Salonu


ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ahmetsever
1 yıl önce - Sal 26 Arl 2017, 17:35
Osmangazi Atletizm Salonu


Alıntı:
Türkiye'nin en büyüğü! Açılışına günler kaldı

Türkiye'nin en büyük atletizm salonu özelliğine sahip olan Osmangazi Atletizm Salonu'nda koltuklarının montajı tamamlandı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Atletizm Salonu’nun Türkiye’nin en büyük ve en modern atletizm salonu olacağını söyledi.

Bursa'nın merkez ilçelerinden Osmangazi'de yapımı devam eden Osmangazi Atletizm Salonu, açılış için gün sayıyor. Küçükbalıklı Mahallesi'nde toplam 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilen salon sırıkla atlama, gülle atma, yüksek atlama, koşu pisti ve ısınma alanları ile atletizm dalında sporcuların yetişmesine olanak sağlayacak. 72 metre çatı açıklığı ile Türkiye’nin en büyük atletizm salonu özelliğine sahip Osmangazi Atletizm Salonu’nda 6 adet koşu kulvarı ile 4 adet ısınma kulvarı bulunacak. Pist uzunluğu ise 120 metre olacak.

KOLTUKLARIN MONTAJI TAMAMLANDI

Osmangazi Atletizm Salonu’nun koltuklarının montajı tamamlandı. 830 kişilik tribünlerde, 88 adet VIP koltuk bulunuyor. Salonda, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) belirlediği 2 bin lükslük aydınlatma değerini karşılayan armatürlerin montajı yapılıyor. Aydınlatma için 356 adet özel tasarım LED aydınlatma armatürü kullanılacak. Armatürlerin tesisat bağlantı işleri ise devam ediyor.SALON ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALACAK

Dev tesisin iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) ihtiyacı için, salonun ısısını istenilen değerlerde tutacak otomasyonlu klima santrali kuruldu. Ayrıca, salonunun ısıtma ve sıcak su ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacak güneş enerji panelleri de kuruldu. Bu sayede salonun iklimlendirmesinde kullanılacak enerji ihtiyacının önemli bir kısmı güneş enerji panellerinden karşılanmış olacak. Salon iklimlendirmesinin dışında, tribünler için ayrıca ısıtma sitemi kuruldu. Osmangazi Atletizm Salonu’nda, IAAF’ın belirlediği standartlarda hakem odaları, sporcular için kondisyon salonu, duş, kafeterya, basın odası gibi fiziki mekanlar inşa edildi. Ayrıca, canlı yayınlar için gerekli teknik altyapı da oluşturuldu. Tesiste, engelli sporcu ve vatandaşlar için salon girişleri ve içerisinde rampa ve engelli asansörü yapılarak engelsiz bir ortam oluşturuldu.

2018 YILINDA HİZMETE AÇILACAK

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Atletizm Salonu’nu gezerek çalışmaları inceledi. Montajı tamamlanan koltukları inceleyen Dündar, “Türkiye’nin atletizm branşında en büyük tesisini Osmangazi’de inşa ederek, bu branşta ülkemizin en önemli sporcularının Bursa’dan yetişmesine zemin hazırlamış olacağız. Şuan inşaat çalışmaları bitti. Bazı bölümlerde ince işçilikler devam ediyor. Tribünlerde koltuk montajını tamamladık. Aydınlatma konusunda çalışmalar devam ediyor. 2018 yılının başında Osmangazi Atletizm Salonu’nu hizmete açmayı planlıyoruz. Bu modern tesisi ülkemize kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.
http://spor.haber7.com/spor/haber/2508681-turkiye ...nler-kaldi


İnşallah bu gibi tesisler çoğalır ve bu tesislerden nice şampiyonlar yetişir...Misafir ca4

1 yıl önce - Sal 26 Arl 2017, 17:49

Cok büyük gibi gelmedi bana. Içerden Foto yokmu

Misafir 4df

1 yıl önce - Sal 26 Arl 2017, 17:53

Bursa olmuş Hindistan in keşmekeş şehirlerinden

Daracık sokaklar caddeler
labirent gibi yollar mahalleler
Bir tane ağacın bile olmadığı sokaklar
Ne bir düzen ne bir intizam
Tek katlı gecekondu ile beş katlı gecekondu dan ibaret evler

Trafik ise önceleri insanları sinir hastası yapmıştı
Ama şimdi ise insanlar trafiğe çıktığı zaman kusuyorlar
Sonuçta psikolojik bir virüs mikrop doğal olarak insan bünyesi kabul etmiyor

Yüzleri asik hayattan bıkmış insanlar robot gibi yaşamlar
İstanbul da yaşayan sosyetenin fabrikalarında kolelerini çalıştırdığı , bir kent Bursa

Hiç yok dağ i var deniz i var zannedip aldanıp gelmeyin

900 000 nüfuslu belediye nin uğraştığı şeyler de bunlar ....cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet