Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mustafa Caliskan
5 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 23:03

Ben bu otobüslere bindim,BMC procitylere kıyasla çok sessiz ve sarsıntısız.Ayrıca klimaları su damlatmıyor... Mercedes Benz otobüslere çok benziyor konfor olarak,çok rahat...

Alıntı:
272 bin tl gibi bir rakam telaffuz ediliyor bu araçlar için . biraz fazla değil mi bu rakam ihale ile alınan yerli malı bir araç için?

Ucuz almışısız.. 2012 BMC Procity'i 160 bin EURO ( Yaklaşık 380 bin TL ) ye almıştık.. İstanbul B.B 5 Yıllık bakımları dahil 2012 BMC Procityi 570 bin TL ye almıştı.... Bence senin verdiğin rakamda hata olmalı,bu kadar ucuz olamaz gibime geliyor...

Orkun A

5 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 23:19

İstanbul 208 bin TL ye aldı araçları 500 bin TL'ye Volvo alınır(Araç başına 500.000 TL bütçe ayrılsaydı ortalama olarak, tercihim kesinlikle Scania Citywide olurdu bunu doğru başlıkta muhabbeti açılırsa konuşuruz ) Araçlar normalde Procity'den daha iyi, ama İzulaş bu Eshot gibi değil dandik, kullanışsız araç almaz. Zaten araçların Otokar'ın Türkiye'de çoğu belediyeye verdiği Kent'ten daha iyi özelliklere sahip olduğuda yetkili kişilerce söylenmişti... Procity'lerin hem İzmir'de daha pahalı, hem daha az özellikli, hemde daha kısa garantili olduğu önceden konuşulmuştu hatırlatırım

Efe Elaldı

5 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 23:29

arkadaşlar otobüsler çok iyi bursada 2011 yılından itibaren kullanıyoruz içleri çok ferah ve klimaları çok iyi araçlar izmir belediyesi iyi iş yapmış kentlerden alarak

Mustafa Caliskan
5 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 23:29

Alıntı:
İstanbul 208 bin TL ye aldı araçları 500 bin TL'ye Volvo alınır(Araç başına 500.000 TL bütçe ayrılsaydı ortalama olarak, tercihim kesinlikle Scania Citywide olurdu bunu doğru başlıkta muhabbeti açılırsa konuşuruz ) Araçlar normalde Procity'den daha iyi, ama İzulaş bu Eshot gibi değil dandik, kullanışsız araç almaz. Zaten araçların Otokar'ın Türkiye'de çoğu belediyeye verdiği Kent'ten daha iyi özelliklere sahip olduğuda yetkili kişilerce söylenmişti... Procity'lerin hem İzmir'de daha pahalı, hem daha az özellikli, hemde daha kısa garantili olduğu önceden konuşulmuştu hatırlatırım

Yanlışın var.. İst B.B 279 adet BMC'yi 160 milyon TL ye aldı...Böl bakalım kaç çıkıyor ? Geçenlerde araştırdım bu konuyu, İzmir B.B bakımsız 380 bin TL ye, İst. B.B 5 yıl bakım dahil ve daha opsiyonlu 573 bin civarına almış oluyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19268663.asp

GeDiZ

5 yıl önce - Pts 04 Hzr 2012, 01:30

Daha önce alınan araçlar 9 metrelik Doruk'tu, şimdiki araçlar ise 12 metrelik solo Kent'tir. Artık neyin tartışmasını yapıyorsanız...

Gelelim törende çektiğim fotoğraflara:

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç

İmza aşaması

(+)

(+)

(+)

(+)

Kocaoğlu basın karşısında

Bu arada; Kocaoğlu katamaran ihalesini söylerken yanlışlıkla otobüs olarak söyleyince bir an şaşırdı herkes, ardından imza atılmadan hemen önce düzeltme yaptı İşte o an

Saygılar...

En son GeDiZ tarafından Pts 04 Hzr 2012, 01:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Caliskan
5 yıl önce - Pts 04 Hzr 2012, 01:34

Otobüslerin boyama stili maketteki gibi olmaz inş... Üstü kırmızı,altı beyaz hiç görmedim.Alt tarafı beyaz olması kötü olur,bütün çamuru belli eder.

engin.
5 yıl önce - Pts 04 Hzr 2012, 04:22

Alıntı:

Alıntı:

Yanlışın var.. İst B.B 279 adet BMC'yi 160 milyon TL ye aldı...Böl bakalım kaç çıkıyor ? Geçenlerde araştırdım bu konuyu, İzmir B.B bakımsız 380 bin TL ye, İst. B.B 5 yıl bakım dahil ve daha opsiyonlu 573 bin civarına almış oluyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19268663.asp

Haber abartılmış Kamu İhale Kurumunun web sitesindeki sözleşme bilgilerine göre 279 otobüs alımı için İETT ve BMC arasında 11.10.2011 tarihinde sözleşme imzalanmış ve bedeli 58.255.200,00 TL'dir.

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr484/ahmetsever_Adsiz.jpg

Ayrıca İzmirin yeni araçları hayırlı olsun İstanbulda Otobüs A.Ş nin ilk ihalesinde en çok tercih edilen otobüs olarak rakiplerini geride bırakmıştı fakat sonraki ihalelerde tercih edilme nedeni düştü araçlarda otobüs esnafı tarafında memnuniyetsizlik oluştu şimdi pek tercih edilmiyor veya az tercih ediliyor.. Yolcu bakımından gayet konforlu araç hatta bana göre Mercedesle aynı seviyede

gockhanpasa
3 hafta önce - Pzr 24 Arl 2017, 23:47
konu her ne kadar eski de olsa bir yorumda benden olsun..

araçları izulaşta çalışırken kullandım, mercedes kalitesinde gerek yolcu gerek sürücü için konforlu ve güçlü bir araç. izulaş' ın filosunda en başarılı en konforlu araç...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege