Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
turkoman
6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 14:39
Konya Yazma Eserler Bölge Kütüphanesi


Konya'da şu an hizmet vermekte olan Yusufağa Yazma Eser Kütüphanesi ve yine aynı bölgede bulunan Konya Bölge Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı'nın da binalarının taşınacağı yeni bir komplekse kavuşuyor.

Türkiye'de sadece Ankara, İstanbul ve Konya'da bulunan Bölge Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Konya'da daha yeni ve modern binasına kavuşacak.

Binlerce önemli yazma esere ve kültürel varlığa sahip olan Konya Yusufağa Yazma Eser Kütüphanesi de bugünkü Mevlana Müzesi yanındaki tarihi ama bir o kadar da küçük binasında ayrılmış olacak.

Ayrıca mevcut kitap şifahanelerinin teknik imkan ve uzman personel yapısı genişletilerek bir çok nadide eserin restorasyonu ve yeniden hayat bulması sağlanacaktır. Kütüphanede ayrıca Hat Müzesi kurulacak ve birbirinden değerli hattatlarımızın nadide eserleri bir arada sergilenmiş olacaktır...

Kütüphane binasının 2018 yılında bitirileceği öngörülüyor.Misafir 650

6 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 17:43

Burası Türkiye'nin en büyük yazma eserlerinin bulunduğu bilgi merkezi olacak. Bakanlığın en önem verdiği kütüphane. Ayrıca birçok Bilgi ve Belge Yönetimi Uzmanınıda buraya personel olarak alacaklarcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET