Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Ers1n
1 yıl önce - Sal 19 Arl 2017, 23:22

Alıntı:
Çıkartıldı merak etmeyin, yoksa istifası beklenir miydi? Parti tabanının baskısı yüzünden istifa geldi.


Oh ne ala memleket!Soyup soğana çevir; istifa edince de hepsi yanına kar kalsın.Götüren götürdüğüyle kalsın.Ne bir soruşturma ne bir yargılama!Sorumluların hesap vermesini istemek bizim ne haddimize değil mi ama?Bu mudur yani sizin adalet anlayışınız?Bu arada başkan yalnız mıymış?

5 yıl sonra da bir sonraki başkan yargılanmadan istifa ettirilir.Devran böyle dönüp; gider.Sırası gelen yemeye devam eder.


Serkan99
1 yıl önce - Prş 21 Arl 2017, 13:09

-Devletin şerefli savcılarının şu anda yapması gereken Bursa 'da Hikmet başkanın döneminden sonra yapılan tüm işleri çivisine kadar sorgulayıp araştırması gerekir..

-Tahsil edebildiği kadar bu işlerin suçlularından belediye zararlarının tahsil edilmesi gerekir..

-Geriye kalan tüm borcuda hazine üstlenmesi gerekir..

-Ulaştırma Bakanlığı ise bursa acil önlemler için ciddi bütçe ayırması gerekir kısa vadede..


-Bu maddelerden biri bile yapılmıyorsa ve biz Bursaa halkı olarak hala Bursa daki bu yönetim anlayışının arkasında durursak malesef şehrimize ihanet etmiş oluruz...


Serky45
1 yıl önce - Prş 21 Arl 2017, 13:27

Bursa olarak yapılan güzel şeyleri alkışlama konusunda sıkıntımız yok da, şehre yapılan ihanetleri kınama konusunda çok pasif kalıyoruz.Ömer_KSK
1 yıl önce - Prş 21 Arl 2017, 13:40

Alıntı:
İzbanı belediye ve bakanlık ortak yaptı
http://www.udhb.gov.tr/haber-205-izban-torbali-ha ...rildi.html

İzmir'i bilmeyenler için söyleyelim; İZBAN metro değil, banliyö tren hattıdır. TCDD'nin mevcut rayları üzerine kurulmuş, istasyonlarının yapımını belediye üstlenmiştir. Eşdeğerleri Marmaray, Başkentray ve Gaziray'dır. TCDD'nin mülkiyetine girildiği için belediyenin tek başına yapabileceği bir proje değildir. Dolayısıyla bu projede belediyenin hükümetle işbirliği kaçınılmaz olmuştur.

İzmir'de şu an işler durumda olan sadece Fahrettin Altay - Evka 3 metrosu vardır. Belediye tarafından Fahrettin Altay - Narlıdere Kaymakamlık ve Üçyol - Buca Çamlıkule metroları, hükümet tarafından da Halkapınar - Otogar metrosu projelendirilmektedir.


Misafir 3cb

1 yıl önce - Pzr 24 Arl 2017, 00:45

Bursa'ya 20 yıldır söz verilmesine rağmen demiryolu gelemediği için metro-tcdd etkileşimi konusunda cahiliz. Maksat Bursa'nın küçük bir şehir olarak kalmasıysa, 80'lerdeki 600-800 bin nüfuslu hali yeterince güzeldi. Şehrimizin 3 milyona dayanması bizim tercihimiz değildi. Madem buna izin verdiniz, bir zahmet Adana, Kocaeli, İzmir'e yapılan yatırımın en azından yarısını bu şehre yönlendirin...

Necatiemre

1 yıl önce - Pzr 24 Arl 2017, 07:22

Ya bize müstahak bu! Bakın ben Recep Altepe'nin saçma sapan işlerini eleştirmekten bıktım , bizim forum ahalisi beni eksilemekten bıkmadı. Yazdığım konulara bakın göreceksiniz. Şimdi mi aklınız başınıza geldi ? Allah Allah ya Bursa Belediyesi borç batağındaymış. Bak sen yüce Rabbimin işine , Allah Allah. İnanılacak gibi değil , hep biz muhalefet ettiğimizden hakkını yemişiz Altepe'nin. 4,5 milyar nedir ki ? Diğer şehirler kıskanıyor bizi. 300 Milyon ile statlar bitti , biz 500 gömdük halen bitiremedik vs. Amaaaan hangi birini sayayım , neyse oy verirken düşünecek millet. Allah Aktaş başkana kolaylık versin , işi gerçekten zor. Boş bir kasa , sonuna kadar kullanılmış krediler , pahalılık vb. Zor işi , zor.Misafir 360

2 ay önce - Cmt 03 Ksm 2018, 12:48

Sayıştay raporuna bir bakarsanız talanın ne denli büyük olduğunu göreceksiniz maalesef.O da sadece 2017 yılının.Rapor etsen ne olacak,sayfalarca rapor yaz,bunlara sebep olanlara yaptırımın olmadıktan sonra havada kalıyor maalesef.
Üşenmeyin okuyun lütfen...İnşaat işlerinde haybeye fazladan ödenen paralar zaten dudak uçuklatıyor.Hele bir Finlandiya gezisi var ki,kokuşmuşluğun boyutlarını ortaya koymaya ufacık bir örnek(112.safada)

https://www.sayistay.gov.tr/tr/Upload/62643830/fi ...%C4%B0.pdf


Özdilek16

2 ay önce - Pzr 04 Ksm 2018, 11:40

Sayıştayın Bursa Büyükşehir Belediyesi 2017 yılına ait kararı aşağıdadır.

Alıntı:
DENETİM GÖRÜŞÜ
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılına ilişkin ekte yer alan mali rapor ve
tablolarının “Denetim Görüşünün Dayanakları” bölümünde açıklanan nedenlerden dolayı
doğru ve güvenilir bilgi içermediği kanaatine varılmıştır.Yani demek istemiş ki;
Kule Kudur Hortum Budur !! (100 Numaralı Adam filminden bir sahne)


Necatiemre

2 ay önce - Pzr 11 Ksm 2018, 10:29

Şöyle bir bilgi hep aklınızda bulunsun.
Kaynak: Bursaport.

Misafir e80

2 ay önce - Pts 12 Ksm 2018, 10:38

Bir Allah'ın kulu da "Ey Altepe senin dönemin hakkında bu kadar dehşet raporlar var,bir de sen konuş bakalım ne diyeceksin bu duruma" demiyor acaba?
Diyemez çünkü oklar yine döner dolaşır kendilerine gelir.Altepe'yi savunduğumdan falan değil kesinlikle.1 gr bile savunulacak bir şeyi yoktur fakat öyle bir algı var ki sanki belediyeye ait bütün borç şahsi emelleri için yapılmış gibi hava oluşturuldu.Fakat şişirilen rakamlarla verilen ihaleler,apaçık usülsüz iş yaptırılan firmalar acaba aradaki farkları kimlere nereye gönüllülük(!) esasına göre harcıyor dersiniz?Az çok anlayan anlamıştır.Onun için herşeyi Altepe'nin üzerine yıkıp,"Aha butün borcu o yaptı" demek resmen kafayı kuma gömmektir.sayfa 4
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet