Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 24 Ekm 2016, 15:53

ULUDAĞ’DA OTOPARK ÇİLESİ BİTİYOR
Alıntı:
Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’da bitme aşamasına gelen 200 araçlı katlı otopark, trafik çilesini sona erdirecek. Artık tatilciler, yoğun kar yağışında otomobillerini karların arasında aramayacak.Uludağ’da sezonun açılmasına sayılı günler kala hummalı bir çalışma yaşanıyor. Otelcilerden bakanlığa, belediyelerden karayollarına kadar birçok kurum ve kuruluş kış sezonuna hazırlanıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü’nün Uludağ’a kazandırdığı yaklaşık 200 araçlık katlı otopark, araç sahiplerine büyük nefes aldıracak.

1. Oteller Bölgesi'nde kaba inşaatı tamamlanan binadaki çalışmalarda sona gelindi. 12 bin metrekare alana sahip olan binada, kurum ve kuruluşların irtibat büroları, kafeteryalar ve toplantı salonları gibi kullanım alanları olacak.

Yapılan binanın bu sezona yetişmesi için hummalı bir çalışma yürüttüklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör, “Uludağ Milli Parkı’nda hızlı bir dönüşüm başladı. Bu anlamda özellikle kış sezonunda en önemli sorunlardan bir tanesi olan otopark sorunun gideriyoruz. Bunu için 1. oteller bölgesinde geçtiğimiz başladığımız otopark inşaatını bu sene kullanacağız. Bu anlamda yaklaşık 200 araçlık bir otopark alanı oluşmuş olacak” diye konuştu.OTOPARK ALANLARI
Ayrıca caminin yanındaki futbol sahasını da açık otopark alanı olarak kullanacaklarını belirten Gürgör, “2. Gelişim bölgesindeki Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne kiraladığımız alanı da açık otopark olarak kullanacağız. Dolayısı bölgedeki kargaşayı ve sıkıntıyı önleyeceğiz. Bu sene otopark sıkıntısı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Sorunsuz bir şekilde kış sezonunu geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bugüne kadar Milli Parklar Müdürlüğü’nün Uludağ’da hizmet verebileceği bir binasının olmadığını da sözlerine ekleyen Güngör, “Yeni hizmet binalarımızı tamamladık. Doğaya ve çevreye uygun bir şekilde kullanımına sunduk. Artık Uludağ ile ilgili hizmetlerimizi yerinde verme amacındayız. Arkadaşlarımız sürekli orada bulunacaklar. Dört mevsim yerinden yönetim anlayışı çerçevesinde hizmet vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/uludag-da-otopark-cilesi-b ...yor/88859/

Umarım dedikleri gibi olur.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 22:47

ULUDAĞ’A ÖNCE SUNİ KAR DÜŞTÜ
Alıntı:
- TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KIŞ TURİZM MERKEZLERİNDEN OLMASINA RAĞMEN KAYAK SEZONUNUN KISA SÜRMESİ YÜZÜNDEN TURİZMDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALAMAYAN ULUDAĞ’DA SEZON SUNİ KAR ÜRETİMİYLE UZUYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ULUDAĞ’I YILIN 12 AYI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRME HEDEFİYLE PLANLADIĞI ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA TELEFERİK İŞLETMESİ TARAFINDAN YAPILAN DENEME UYGULAMASINDA 1 GÜNLÜK ÇALIŞMA İLE 3 BİN METREKARE ALAN SUNİ KAR İLE KAPLANDI.
- SUNİ KARLA OLUŞTURULAN KAYAK PİSTİNDE İNCELEME YAPAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÖLGEYE BİR GÖLET KAZANDIRACAKLARINI, BU GÖLETİN HEM BÖLGEYE DEĞER KATACAĞINI, HEM DE GÖLETTEKİ SUYU KULLANARAK TÜM PİSTLERİN SUNİ KARLA DESTEKLENECEĞİNİ KAYDETTİ.
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden olmasına rağmen kayak sezonunun kısa sürmesi yüzünden turizmden hak ettiği payı alamayan Uludağ’da sezon suni kar üretimiyle uzuyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ’ı yılın 12 ayı cazibe merkezi haline getirme hedefiyle planladığı çalışmalar kapsamında Teleferik işletmesi tarafından yapılan deneme uygulamasında 1 günlük çalışma ile 3 bin metrekare alan suni kar ile kaplandı. Suni karla oluşturulan kayak pistinde inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgeye bir gölet kazandıracaklarını, bu göletin hem bölgeye değer katacağını, hem de göletteki suyu kullanarak tüm pistlerin suni karla destekleneceğini kaydetti.

Bursa’nın sahip olduğunu en önemli doğal değerlerden biri olan Uludağ’ın sadece kış mevsiminde değil, yılın 12 ayı turizme hizmet vermesi için altyapı yatırımlarından otoparklara, seyir teraslarından spor alanları düzenlemesine kadar her alanda önemli yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, kayak sezonunun uzatılması için de çalışmalara başladı. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olmasına rağmen özellikle son yıllarda yeterli kar yağışı olmağı için sezonun kısa sürdüğü Uludağ’da suni kar üretimiyle sezonun mümkün olduğunca uzatılması hedefleniyor. Bu kapsamda Teleferik A.Ş. tarafından yapılan deneme uygulamasında 1 günlük çalışma ile yaklaşık 3 bin metrekare alan suni kar ile kaplandı. Normal kara göre su yoğunluğunun fazla olması yüzünden kolay erimediği gözlenen suni karla hazırlanan pist, teleferikle Uludağ’a gelen tatilcilerin ilgi odağı oluyor.

Video:Tüm pistler desteklenecek
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Bursa Teleferik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul ve belediye bürokratlarıyla birlikte suni karla oluşturulan pistte incelemelerde bulundu. Sistemin çalışma şekli ve deneme uygulaması hakkında İlker Cumbul’dan bilgi alan Başkan Altepe, yetersiz kar yağışı yüzünden son yıllarda kayak sezonunun kısa sürdüğü Uludağ’da, bu yöntemle sezonun uzatılabileceğini söyledi. Uludağ’ın gerçek anlamda bir turizm bölgesi olması için her alanda yoğun çalışma içinde olduklarını dile getiren Başkan Altepe, “Çok kısa olan kayak sezonunun uzatılması amacıyla suni kar üretimi çalışmaları düşünüyoruz. Bununla ilgili uygulamalar da yapıldı. Teleferik işletmemiz çalışması ile 1 günde 3 bin metrekare alan karla kaplandı ve bu kar kolay erimiyor. Sezon sona kadar kalacak. Teleferikle gelenler bunu bile görünce mutlu oluyorlar. Rahatlıkla kayak yapılabilmesi, cazibenin artması için suni kayak pistleri oluşturulması için çalışıyoruz. Bu bölgeye değer katacak bir gölet yapmayı amaçlıyoruz. Göletteki su ile tüm pistlere suni kar pompalayabileceğiz. Bu sayede Uludağ gerçek anlamda bir kayak merkezi haline gelecek. Bölgeye de önemli bir katma değer sağlamış olacağız” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/uludag-a-once-suni-kar-du ...ber/22845/

Bu çalışma acaba ne kadar gelir getirecek?


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 26 Arl 2016, 12:40

OTOPARKLAR ULUDAĞ’A KALİTE GETİRDİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 1. VE 2. OTELLER BÖLGESİ’NE KAZANDIRILAN TOPLAM 1400 ARAÇLIK 3 OTOPARK, HER YIL YAŞANAN KEŞMEKEŞİN ÖNÜNE GEÇEREK ULUDAĞ’A YAKIŞAN BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU.
- 2. OTELLER BÖLGESİ’NDE YER ALAN 800 ARAÇLIK OTOPARKTA İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ULUDAĞ’DAKİ EN BÜYÜK PROBLEMLERDEN BİRİ OLAN OTOPARK SIKINTISININ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GİRİŞİMLERİYLE TARİHE KARIŞTIĞINI, YAPILACAK YENİ DÜZENLEMELERLE BİRLİKTE DAĞIN KALİTESİNİN ÇOK DAHA FAZLA ARTACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. ve 2. Oteller Bölgesi’ne kazandırılan toplam 1400 araçlık 3 otopark, her yıl yaşanan keşmekeşin önüne geçerek Uludağ’a yakışan bir görüntü oluşturdu. 2. Oteller Bölgesi’nde yer alan 800 araçlık otoparkta incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’daki en büyük problemlerden biri olan otopark sıkıntısının Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle tarihe karıştığını, yapılacak yeni düzenlemelerle birlikte dağın kalitesinin çok daha fazla artacağını söyledi.

Bursa’nın sahip olduğu en önemli doğal değerlerden biri olan Uludağ’ın sadece kış mevsiminde değil yılın 12 ayı turizme hizmet vermesi için altyapıdan ulaşıma, seyir teraslarından spor alanlarının düzenlemesine kadar her alanda önemli yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, özellikle kayak sezonunda yaşanan parklanma sorununu da çözüme kavuşturdu. Otopark olmaması yüzünden tatilcilerin araçlarını otel önlerine ve cadde üzerine park etmesi, bir taraftan kayak yapmak isteyen vatandaşların yolda yürümesine engel olurken diğer taraftan Uludağ’a yakışmayan görüntü kirliliğine yol açıyordu. Sıkıntının giderilmesi için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, 2. Oteller Bölgesi’ndeki teleferik istasyonunun karşısına 800 araçlık, Oteller Camii’nin yanında bulunan alana 400 araçlık ve Alkoçlar Otelin üzerine de 200 araçlık otopark alanı kazandırarak işletmecilerin ve halkın beklentisine cevap verdi.

Video:2. Oteller Bölgesi’nde yer alan 800 araçlık otopark alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’ın daha popüler olması yolundaki adımları atmaya devam ettiklerini söyledi. Orman ve Köyişleri Bakanlığı, Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak Uludağ’da daha önce yaşanan sıkıntıların baş göstermemesi için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyleyen Başkan Altepe, daha kaliteli bir kış merkezine doğru hızla ilerlediklerini ifade etti. Konuşmasında Uludağ’ın en büyük eksikliklerinin başında parklanmanın geldiğini vurgulayan Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak turizm bölgesindeki tüm otoparkların işletmesine el attıklarını anlattı. Şu anda dağdaki otopark alanlarının tertemiz tutulduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Uludağ’a gelen araçların artık gelişi güzel park etmesine izin vermiyoruz. Dağa gelen araçları otopark alanlarına yönlendiriyoruz. Bu sayede oteller bölgesinde onca yıl sonra trafik ilk defa düzene girmiş oldu. Yapacağımız çalışmalarla Uludağ’ın kalitesini çok daha artıracağız. Kazanan hem işletmecilerimiz, hem Bursa hem de Türkiye olacak” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/otoparklar-uludag-a-kalit ...ber/23017/

Hayırlı uğurlu olsun.bayram28
2 yıl önce - Prş 29 Arl 2016, 13:12
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2017, 11:54

BURSA ULUDAĞ'A HGS GELİYOR
Alıntı:
Uludağ Milli Parklar Gişesine Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kurulumuna başlandı. Bu kapsamda Uludağ'ın girişinde bulunan iki gişeden biri HGS olan araçlar için tahsis edildi. Diğer gişe ise HGS olmayan araçlara hizmet verecek.Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) arasında imzalanan 'Korunan Alanların HGS, Kredi Kartı ve Nakit Geçiş Ücretleri Tahsilatı ile Bakım ve Destek Hizmet Alımı İşine Ait Protokol' kapsamında; Uludağ Milli Parkı giriş kapısında HGS kurulumu çalışmalarına PTT'nin yüklenici firması tarafından başlanmıştır.

Böylece HGS sistemi kurulan kapıya gelen araçtaki HGS kartının sistem tarafından okunması ve bu ziyaretçinin bakiyesinde meblağ bulunması halinde sistemin kapıyı otomatik olarak açarak geçişe müsaade etmesi, ziyaretçinin HGS kartında bakiye bulunmaması durumunda da HGS sistemi olmayan ancak nakit ve kredi kartı ile geçiş sağlayan diğer kapıdan girişi sağlanacaktır. Özellikle bayram tatillerinde, yarıyıl tatilinde ve kimi zamanda hafta sonlarında yaşanan araç yoğunluğu nedeniyle gün içerisinde oluşan kısa araç kuyrukları da böylelikle bertaraf edilmiş olacaktır."

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-uludag-a- ...72591.html

Güzel bir uygulama umarım otoyoldaki gibi sorunlar yaşanmaz.


göKhaN

1 yıl önce - Prş 21 Eyl 2017, 11:46

Uludağ milli parkına girerken otomobil için 12TL vermek bana dokunuyor. Yazın girerken "ne için 12tl veriyoruz?" diye sordum. Görevli eleman "havası çok temiz dedi". Allah'ın bize bahşettiği havaya 12tl veriyoruz anlaşılan.Efe_Marma
1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 15:39

Alıntı:
Uludağ milli parkına girerken otomobil için 12TL vermek bana dokunuyor. Yazın girerken "ne için 12tl veriyoruz?" diye sordum. Görevli eleman "havası çok temiz dedi". Allah'ın bize bahşettiği havaya 12tl veriyoruz anlaşılan.


Nerede olursanız olun milli park giriş ücretleri otomobillere 12 TL dir


Misafir 2ad

1 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2017, 18:31

Bursa'da Rizelilere pozitif ayrımcılık

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde işe giren 25 kişinin de doğum yerinin Rize olması dikkatlerden kaçmadı


Cok ilginc.


Efe_Marma
1 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2017, 14:54

Sadece Bursa'da mı?

Heryer torpillilerle doldu artık


mehmet güngör bağ

1 yıl önce - Pzr 24 Arl 2017, 02:10

Uludağ'da 6 dağcı kayboldu

Sarıalan mevkii'nde yoğun sis ve tipi şekilde kar yağışı sebebiyle
yönlerini kaybeden dağcılar telefonla Jandarma'yı arayarak kaybolduklarını
yardım istedikleri bu ihbarın ardından Jandarma ve Afad'a ait birimler
tarafından arama çalışması başlandığı...
bölgedeki yoğun sis ve tipinin çalışmaları zorlaştırdığı belirtiriliyor

Kaynak: haber Dha mahreçli olarak Hürriyet gazetesi internet sitesinde yer alıyorsayfa 8
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet