Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çankırı'da Engelsiz Yaşam!


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Cemoli D18
1 yıl önce - Prş 27 Ekm 2016, 10:32
Çankırı'da Engelsiz Yaşam!


Çankırı Belediyesi Engelliler İçin Ahşap Boyama Kursu Açtı.

Engellileri hayatın her alanına dâhil eden önemli proje ve çalışmaların gerçekleştirildiği Çankırı’da, yeni bir proje daha hayata geçirildi. Çankırı Belediyesi, okul eğitimi almamış 23 yaş üstü engelli gençler için ahşap boyama kursu açtı.

Alıntı:

Çankırı Belediyesi, okul eğitimi sürecine dâhil olamamış engellilerin hayallerini gerçeğe dönüştüren bir etkinliğe imza attı. Belediye Engelli Koordinasyon Merkezinde verilen ahşap boyama kursu ile engelliler hem yeteneklerini geliştirecek hem eğlenecek hem de bir meslek öğrenecek. Kurs sonunda ortaya çıkan renkli ahşap oyuncaklar, sergilenerek halka buluşacak.

İki eğitmen ve belediye yetkilileri gözetiminde ilk derslerine katılan engelliler, ellerinde fırçalar ve boyaları ile hayallerindeki tasarımları ve renkleri ahşap oyuncaklarla birleştirdi. Ahşaplar, engellilerin elinde rengârenk oyuncaklara dönüştü.

Engelli vatandaşları hayatın içerisinde hak ettikleri noktaya taşıyabilmek için Çankırı’yı engelsiz bir kent haline getirmek amacı ile çaba sarf ettiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “ Engelli vatandaşlarımız için yaptığımız çalışmalarımızda onların yaşam standartlarını yükseltmek önceliğimizdir. Bu kursumuzla da engellilerin birçok işi tıpkı bizim gibi yapabileceğini göstermek istedik. Üretmek, engelli ya da engelsiz hepimize biçilmiş bir kaftan. Kursumuza katılan bu özel kardeşlerimizin Engelliler Koordinasyon Merkezimizde kendilerini evlerinde gibi rahat hissetmelerini istiyoruz.” dedi.

Dinç, verdikleri motivasyon ile engellilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamayı istediklerini de kaydetti.


http://www.cankiri.bel.tr/haberler2178/cankiri-be ...u-acti.php

Güzel projelere devam.
En büyük engel, engeli olmadığı halde engel olmak isteyen kişilerdir.
Engellileri farkedin ve engelleri ortadan kaldırın...


Cemoli D18
1 yıl önce - Sal 29 Ksm 2016, 09:45

Her yerde engellerin aşılması gerek.
Engeli var diye hor görülmemeli.
Engelini görmezden gelip engel olunmamalı.
İlk doğum halinden ölüm anına kadar insanlar engelli olma adayıdır.
Her kurum bir sorumluluk alıp, engellileri hayata kazandırmalı.
Devlet bu görevini en iyi şekilde yapmalı.
Sorumluluklarını bilenlerin her daim görevde olması dileğiyle.


Cemoli D18
1 yıl önce - Cum 02 Arl 2016, 15:44
Çankırı Belediyesi'nden Dünya Engelliler Günü Sergisi


Çankırı Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile düzenlediği sergi açılışında engelliler tarafından yapılan ürünleri sergiledi. Yunus AVM’de gerçekleşen etkinliğe vatandaşların ilgisi yoğun oldu.


Alıntı:
Çankırı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü üyeleri ile birlikte kutladı. Yunus AVM girişinde düzenlenen serginin açılışını Belediye Başkanı İrfan Dinç, engelliler ile birlikte gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında engelli vatandaşları sosyal hayatın içine daha fazla dâhil etmek için çalıştıklarını belirten Başkan Dinç, “Engelli vatandaşlarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için Engelli Taşıma Aracı tahsis ettik. Engellilerimizin kaliteli eğitim hizmetlerine ulaşabilmesi için engelsiz sınıf projeleri gerçekleştirdik. Engelli çocukların okuldan eve geldikten sonraki gelişimlerinin daha iyi devam ettirilmesi amacıyla ailelerimizin bilinçlendirilmesi yönünde seminerler ve eğitimler düzenliyoruz. Yollarımızı engelli vatandaşlarımıza göre düzenlerken bazı okullarımıza ve kamu kurumlarına engelli asansörleri ve engelli tuvaletleri yaptırdık. Engelli vatandaşlarımızı birçok sosyal etkinlikte bir araya getiriyoruz. Şu anda engellilerimizin el becerilerini geliştirmeye yönelik kurslarımız da devam ediyor. Çankırı Vali Ayhan Çevik Rehabilitasyon Merkez Okulu'na bahçe ve oyun alanı düzenlemesi yaparak, 5 adet bilgisayar hediye ettik. Eldivan Rehabilitasyon Merkezindeki yavrularımızı da 25 adet bisikletle sevindirdik. 45 adet tekerlekli sandalye ile 25 adet akülü sandalyeyi bedensel engelli vatandaşlarımıza ulaştırdık. İhtiyaç sahibi engelli çocuklarımızın kırtasiye ve giysi ihtiyaçlarını karşılarken ailelerine de gıda yardımında bulunduk. Özel Sporcular Voleybol takımı kurduk. Engelli vatandaşlarımız ve ailelerini farklı kentlere gezilere gönderdik. Son olarak Samsun gezisine katılan engelli vatandaşlarımız. aileleri ile birlikte eğlenceli bir hafta geçirdi. Evinden çıkamayan engellilerimize evde temizlik hizmeti vermeye devam ediyoruz. Yatalak olan engelli hastalarımıza hasta yatakları ile bir hastamıza da hasta vinci temin ettik. 10 görme engelli vatandaşımıza özel baston hediye ettik. Çeşitli okullardaki çocuklarımızla engelli çocuklarımızı araya getirip empati kurmalarını ve kaynaşmalarını sağladık. Engelli çocuklarımızdan oluşan bir yaran ekibi oluşturduk. İşitme engellilerle iletişim kurabilmeleri için 650 üniversite öğrencimize işaret dili eğitimi verdik. Engelli çocuklarımız için bilgisayar kursu düzenledik. “Birimizin Görmesi Yeterli” projesi ile görme engelli vatandaşlarımızı öğrencilerle bir araya getirdik. Engellilerimize uygun halk otobüslerimiz ile şehir içi ulaşımında kaliteli bir hizmet veriyoruz. Tekerlekli sandalye ile halk otobüsüne binmek isteyen engelli vatandaşlarımız özel aparatları bulunan bu otobüsleri rahatlıkla kullanabiliyor.” diyerek 12 yıllık süreçte yaptıkları hizmetleri sıraladı.

Önemli bir noktayı daha vurgulayan Dinç, “Bu şehrin 12 yıllık Belediye Başkanıyım ve biliyorum ki; kendi çocuklarımız için istediğimiz istikbalin sınırlarını ileriye taşımak bu özel yavrularımıza sunacağımız hizmet kalitesi ile mümkün olacaktır. Bizler bu gibi çalışmaları çoğalttıkça, kazanan yalnızca engelli çocuklarımız ve aileleri olmayacak; şehrimiz ve Türkiye kazançlı çıkacak.” ifadelerine yer verdi.

Sergi açılışına katılan protokol ve vatandaşlar, Belediye Engelli Koordinasyon Merkezinde 25 yaş ve üstü engelli gençler için verilen ahşap boyama kursunda yapılan ürünleri inceledi.


http://www.cankiri.bel.tr/haberler2225/belediyede ...ergisi.php


Cemoli D18
1 yıl önce - Prş 11 May 2017, 10:04

Sevgi varsa engel yok!

Farkında olursak, duyarlı olursak aşılamayacak engel yok.

#EngellilerHaftası #SevmeyeEngelYok
(+)


Cemoli D18
1 yıl önce - Cum 12 May 2017, 16:17

10–16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında özel çocukları makamımızda ağırladık.

Engelliler arasında kaynaşma, paylaşma ve koordinasyonu çok iyi sağlıyoruz böylelikle sevgi de beraberinde geliyor ve ortaya çok güzel çalışmalar çıkıyor.

Başkanlık koltuğunu özel çocuklarımıza bıraktık. Engelliler Koordinasyon Merkezimizin üyesi olan çocuklar, ahşap boyama kursunda yaptıkları oyuncakları bize hediye ettiler..
“Engelsiz bir Çankırı” için çalışmalarımıza devam ediyoruz.


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)Belediye başkanı hesabından alındı.Cemoli D18
1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 10:44

Alıntı:
Engelsiz bir Çankırı için çalışıyoruz
Bize düşen görev engelleri birlikte aşarak hayatı kolaylaştırmak.

Çankırı Belediyesi olarak her daim engelli arkadaşlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Engelli Koordinasyon Birimimize müracaat eden 5 aileye, Akülü ve Tekerlekli Sandalye hediye ettik.
Bizler onların sıkıntılarını kendi sıkıntılarımız olarak sayıyor ve onların yaşamlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.

(+)

(+)

(+)Belediye başkanı sayfasından alındı.


Cemoli D18
10 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 17:16

Alıntı:
Engelliler İçin Ücretsiz EKPSS Kursu Açıldı

Çankırı Belediyesi olarak Halk Eğitimi iş birliği ile Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı’na (EKPSS) girmek isteyen engelliler için ücretsiz hazırlık kursu açtık.

Belediye Meclis Salonu’muzda ücretsiz olarak düzenlenen EKPSS kursunda, lise ve ön lisans mezunu engelli vatandaşlar eğitim görüyor. Haftada 12 saat verilen hazırlık kursunda Türkçe,
Matematik, Coğrafya, Tarih ve Genel Kültür dersleri yer alıyor. EKPSS’ye hazırlık kurslarının Nisan ayına kadar devam edeceği bildirildi.

Kursa katılan engelli vatandaşların Engelli Kamu Personeli Sınavı’nda başarı sağlayacaklarına inanıyorum.
Çankırı’da yaşayan engelli vatandaşların koşullarını iyileştirecek her türlü çalışmanın takipçisi ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.
(+)

(+)

(+)

Belediye kendi meclis toplantısını yaptığı odayı tahsis etmiş.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET