Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Erzincan Demiryolu (tren) güzergahı
« önceki   123 ... 333435 ... 444546   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 34

Sizce hangi güzergah uygundur?
Erzincan-Gümüshane-Tirebolu-Trabzon 28.5%  28.5%  [74]
Erzincan-Gümüshane-Macka-Trabzon 40.4%  40.4%  [105]
Erzincan-Bayburt-Caykara-Of-Trabzon 31.2%  31.2%  [81]
Toplam Oy : 260

Serkan Berk
1 yıl önce - Cum 08 Arl 2017, 23:02
En İyi Güzergah... Bu Güzergah


Yapılabilecek en iyi güzergahı uzun uğraşlar sonucu artık tespit ettim.

Güzergahı sırasıyla, köy - ilçe yazıyorum. Haritadan Takip edebilirsiniz:

ERZİNCAN
Gümüştarla
Yalnızbağ
Dereyurt
TÜNEL
Akdağ
Örenbel
Balkaya
Yukarıözlüce
Mahmatlı
Deredolu
Tütenli
KELKİT İstasyonu
Dereyüzü
Doğanca
Gökçeler
TÜNEL
Dilekyolu
Çevrepınar
TÜNEL
Bülbüloğluhanı
Gülaçar
Dedeli
İnkılap
Kalecik
Hasköy
Gümüşkaya
Dibekli
GÜMÜŞHANE GARI İkisu Mevkii
Cebeli
Atalar
TÜNEL
Hamsiköy
Dikkaya
Bağışlı
Çatak
MAÇKA İstasyonu
Esiroğlu
Çağlayan
Akoluk
Çukurçayır > Trabzon Limanı arasında TÜNEL geçişi
TRABZON GARI


Misafir 4c4

1 yıl önce - Cmt 09 Arl 2017, 09:42

Yanlış çizdin arsin endüstri bölgesine gidecek şekilde çiz

Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Çrş 13 Arl 2017, 19:01
10.12.2017
AK Parti Ortahisar İlçe kongresine katılmak üzere Trabzon'a gelen Bakan Soylu kongrede dikkat çeken ifadeler de bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzon Demiryolu'nun 2019'dan önce başlayacağını açıkladı

DEMİRYOLU, 2019'DAN ÖNCE BAŞLAYACAK
Soylu "Yatırım adası arsin'de bütün hızıyla meclisten çıktı. Trabzon Üniversitesi Akçaabat ile en yakın zamanda buluşacaktır. 2 meselemiz daha var. Trabzon Erzincan demir yolu. Bunu tekrar altını çizerek söylüyorum. 2019'dan seçimlerden önce inşallah başlayacak. Bir meselemiz daha var. Söz verdiğimiz. Trabzon havalimanın yenilenmesi meselesi. Onu da biraz dürtersek inşallah bir noktaya gelecek. Çalışıyoruz gayret ediyoruz. Ama diğer meseleler 2019 seçimlerinden önce söz verdiğimiz gibi... KTÜ içerisinde 71. 3 milyon bedelli Farabi Çocuk hastanesi inşatımız devam ediyor. Yine üniversite bünyesinde diş hekimliği Fakültemiz devam ediyor. 80 milyon bedelli kampüs alt yapı projemiz devam ediyor...

61SAATAhmed Bayezid
12 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 16:14

Ulaştırma bakanı az önce canlı yayında Trabzon - Erzincan proje çalışmaları devam ediyor dedi.Karadenizi Tabzon ve Samsundan 2 hat ile demiryolu ağına bağlıyacağız dedi.

Misafir 19a

12 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 16:18

Geç olsun temiz olsun,hadi hayırlısı

Misafir 95f

11 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 21:49

Hızlıtreni devlet endüstri bölgesine indirecek.İçinde limanı olan,demiryolu olan bölgeyi devlet büyük yatırımlar yapacaklara al buyur diyecek.Neden gelirse gelsin o proje arsin yatırım adasının olduğu yere gelecek.Arsine enkolay gümüşhaneden maçka hattı görünüyor .Ahmed Bayezid
11 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 23:23
Erzincan-Trabzon Demiryolu İhale Sürecinde / 07.01.2018


Demir Yolu İçin Tarih Verdi

TRABZON’DA yapılması planlanan mega projelerle ilgili süreci anlatan Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu 2017 yılının tohum ekme yılı olduğunu 2018’in ise meyve toplama yılı olacağını söyledi.

Köseoğlu, Trabzon’u doğu-batı aksına bağlayacak olan Erzincan-Trabzon demir yolu hattının bu yıl ihaleye çıkacağını kaydetti. Köseoğlu “Bakanlıktan aldığım bilgiye göre 2018’in ilk çeyreğinde ihaleye çıkış aşamasına geçilecek.” dedi.

Trabzon’da tamamlanan ve devam eden projeler hakkında önemli bilgiler paylaşan Köseoğlu, Trabzon’da yaşanacak gelişmelerle ilgili de önemli müjdeler verdi. 2017’nin bir tohum yılı çalışması olduğuna vurgu yapan Köseoğlu, 2018’in hasat mevsimi olacağını ve çok verimli geçeceğini kaydetti. Şehir Hastanesi ve Yatırım Adası ile ilgili 2018’de önemli gelişmeler yaşanacağını belirten Köseoğlu, Demiryolu Projesine de 2018 yılının ilk çeyreğinde başlanılacağının müjdesini verdi. Büyük projelerde fizibilite çalışmaları yapmadan yol almanın mümkün olmadığına vurgu yapan Köseoğlu, Kanuni Bulvarı ve Güney Çevre Yolu gibi iki önemli projenin Trabzon’un önünü açacağını ve önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

DEMİRYOLU PROJESİNE 2018’İN İLK ÇEYREĞİNDE BAŞLANACAK

Trabzon’da yapılan yatırımlar ile ilgili 2017’de tohumların ekildiğini belirten Köseoğlu, 2018’de filizlerin beklendiğini söyledi. Köseoğlu “Şehir Hastanesi konusunda bakanlığa talepte bulunduk. Ocak ayı içerisinde cevap bekleniyor. Fizibilite çalışması yüksek kurula gönderilmiş. Yüksek planlama kurulana yeniden projeyi sunacak, yüksek kurulun ardından ihale çalışmalarına başlanacak. Ocak ayından sonra başlamış olacak” dedi. Demiryolu projesine 2018 yılının ilk çeyreğinde başlanılacağını belirten Köseoğlu “Demiryolu Trabzon’un Doğu Batı aksına bir bağlantı yapan Erzincan-Trabzon hattıyla önemli bir projedir. Malların pazarlama anlarında önemli bir proje olacak. 2018’in ilk çeyreğinde ihalenin çıkım aşamasına geçileceği bakanlık tarafından verilen bilgidir” diye konuştu.

Filiz YILDIRIM
Günebakış


Misafir 535

11 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 07:42

Bir an önce yapında trabzonda piyasa ucuzlasın.Trabzon hammaddeye uzak diye yatırım yapmayan sanayici yatırımını yapsın.Tabiki çevre illerrede büyük faydası olacak

Ahmed Bayezid
11 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:26
Trabzon Demiryolu Platformu Üyeleri Erzincan Yolcusu / 16.01.2018


Trabzon- Erzincan Demiryolu Projesi’nin ihalesinin 2018 yılının ilk çeyreğinde yapılacağı yönündeki haberler bölgede heyecan oluştururken bugün Erzincan’da konuya ilişkin bir toplantı gerçekleştirilecek.

Toplantıya Trabzon Demiryolu Platformu’nu temsilen Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Bülbül, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Yaylalı ve Eski Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Yılmaz Odabaş katılacak.

Bülbül, Yaylalı ve Odabaş bugün Erzincan’a giderek toplantıya katılacaklar ve Trabzon’un beklentilerini ve projeye ilişkin düşüncülerini aktaracaklar.

Günebakış


Ahmed Bayezid
11 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 14:51
Erzincan-Trabzon Demiryolu Projesi Masaya Yatırıldı / 17.01.2018


Erzincan Gümüşhane Trabzon demiryolu projesi ve Erzincan lojistik merkezi çalışma toplantısı ile lisanslı depoculuk faaliyetleri konusunda Erzincan’da önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Uzun zamandır gündemde olan Erzincan Gümüşhane Trabzon demiryolu projesi hakkında Erzincan’da geniş katılımlı toplantı gerçekleştirildi. Hilton Otel’de düzenlenen toplantıya Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın İsmail Yücel, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın İlyas Çapoğlu, Erzincan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Yapınca, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Bülbül ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Yapınca, “değişen ve gelişen dünyada bizim de bu gelişmelere seyirci kalmamız gerekir. Erzincan olarak çevremize iyi bakmalı potansiyel fırsatlarımızı iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Bülbül; “Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Demiryolu Projesi ve Erzincan Lojistik Merkezi toplantısından önemli sonuçlar alınacağının altını çizerek; hem Erzincan’ın hem de Trabzon’un bundan ekonomik ve kalkınma anlamında önemli fayda sağlayacağını vurguladı.

Toplantıda konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Bugün Erzincan’da Kuzey-Güney koridorunu karayolu projesini yine Trabzon’dan Erzincan’a uzanacak demiryolu projesini konuşmak için toplantı yapıyoruz. Bu projeler hayata geçirildiği takdirde Erzincan’ın bir lojistik merkez olacağını ve Trabzon limanın da sıkışan depolama ve dağıtımın artık Erzincan’dan yapılabilecektir” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel; “Erzincan geleceğe doğru güçlü adımlarla yürüyor. Geçmişten bu güne Erzincan çok mesafeler kat etti. Erzincan tarihinin en şanslı dönemlerinden birisini yaşıyor. Sayın Başbakanımızın önderliğinde her geçen gün büyük yatırımlar alıyor. Erzincan coğrafi olarak ta büyük bir üstünlüğe sahip. Bir kavşak noktada. Erzincan Trabzon demiryolu Erzincan’da çok daha önemli fırsatlar oluşturacak. Kuzeyi güneye bağlayan karayolu ile birlikte ki 4 Kasım’da da Sayın Başbakanımız Kemaliye’de bir bağlantının temelini attı. Yani Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan karayolunun Kemaliye ayağı olan Dutluca yolunun temelini attı. Bu yolun tamamlanması ile beraber Erzincan Kuzey’den Güney’e bir kavşak. Trabzon Erzincan demiryolunun da yapılması ile birlikte Karadeniz’e açılan bir kapı. Ve hızlı tren projesi ile birlikte her anlamda bir kavşak. Biz bugün bu fırsatların daha verimli kullanılması ve değerlendirilmesi amacıyla üç başlıkta değerlendirmeler yapacağız. Birinci derecede Erzincan Trabzon demiryolunu konuşacağız. Daha sonra Erzincan’da nasıl bir lojistik, hangi standartlarda nasıl hayata geçmesi gereken bir lojistik merkez olmalı onu anlatacağız. Biz bakanlık olarak ona Gümrük ve Ticaret Merkezi diyoruz. Ve lisanslı depoculuğu konuşacağız” dedi.

Toplantıda son olarak konuşma yapan Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş; “Bundan 500 yıl önce üretimi doğu yapıyordu. Ancak 500 yıl önce bu el değiştirdi. Biz tarihin her döneminde bulunduğumuz coğrafyada bu üretimin geçtiği yolların güvenliğini sağlayarak bir zenginlik elde ediyorduk. Fakat bu zenginlik 500 yıl önce el değiştirdi. Ticaret yollarının değişmesi ile zenginlik Doğu’dan Batı’ya kaydı. Doğu 500 yıl sonra ilk defa Batı’dan rövanşı almanın eşiğine geldi. Dünya üretiminin yüzde 50’den fazlası artık doğu kısmında yapılıyor. Bunlarında deniz yollarıyla, şuan da eskimiş olan ticaret yollarıyla batı pazarına ulaşması 95 gün sürüyor. Yeni kurulacak olan demir ipek yoluyla da üretilen mamulün 13 günde batı pazarına ulaştırılacağı öngörülüyor” dedi.

Konuşmasının ardından konu ile alakalı olarak sunum yapan Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, projenin önemine vurgu yaptı.

Daha sonra 21’inci yüzyılın yeni ticaret yolları yapılanmasında Erzincan Lojistik Merkezi’nin etüdü, stratejik açıdan Erzincan Trabzon Demiryolunun önemi ve yatırım planı, lisanslı depoculuk faaliyetleri gibi konular ele alındı. Trabzon Erzincan Demiryolu Platformu üyeleri tarafından sunumların yapıldığı toplantı bilgi alış verişi ve önerilerin ardından sona erdi.

Alıntıdırsayfa 34
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 333435 ... 444546   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM