Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Serkan Berk
2 yıl önce - Prş 30 Hzr 2016, 17:14
Zonguldak Şehiriçi Karayolu Tünel İnşaatları

(+)1- Üzülmez Tüneli
2- Mithatpaşa Tüneli
3- Mithatpaşa 2
4- Kilimli Tüneli


Cemoli D18
2 yıl önce - Prş 30 Hzr 2016, 17:22

Şehir içi trafiği by-pass edilir bu sayede.

Serkan Berk
2 yıl önce - Prş 30 Hzr 2016, 17:40
sfzb67 serkan

1 yıl önce - Cmt 22 Nis 2017, 16:42

Mithatpaşa tünellerinde son durum nedir acaba?
Baya uzun sürdü yapımı...


encaste
1 yıl önce - Çrş 20 Arl 2017, 14:39

Mithatpaşa Tünel ihalesi onaylandı…
13 Ekim 2017 - 17:13


Karayollarının Zonguldak’taki çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Şehir içi geçişini rahatlatacak olan ve Zonguldak-Kilimli arasındaki ulaşımı sağlayacak Mithatpaşa tüneli ve bağlantı yolu ihalesindeki itiraz sürecinin tamamlanarak karara bağlandığı müjdesini verdi.

Mithatpaşa Tüneli Kilimli Bağlantı yolu ihalesini 150 milyon liraya Bayburt Gurubun almasının ardından Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazı geçtiğimiz günlerde karara bağlandığını belirten Zeki Tosun, KİK’in 126 Milyon lira bedelle ODF Yılmazlar Firmasına bırakılmasına karar verdiğini söyledi.

KİK kararı ile ihaleyi alan ODF firmasının Karayolları ile sözleşme imzalamasının ardından 10 güne kadar çalışmalara başlayacağını dile getiren Tosun, tünel ve bağlantı yolu işinin sözleşme gereği 800 iş günü içerisinde tamamlayacağını açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Kozlu’daki 1.800 metrelik Tünel ve viyadük çalışmasında aydınlatma ve çevre düzenlemesinin ay sonuna kadar bitirilerek Kasım Ayının ilk haftasında ulaşıma açılacağını belirterek şunları söyledi;

“Bilindiği gibi Mithatpaşa tünel inşaatı teknik nedenlerden ve müteahhitten kaynaklanan olumsuzluklar yüzünden yarım kalmıştı. Karayolları Genel Müdürlüğü burada yeniden proje çalışması yaparak ihaleye çıkmış, ihaleyi 150 milyon bedelle Bayburt inşaat almasına rağmen yapılan itiraz sonucu çalışmalar başlamamıştı. Kamu İhale Kurumu yapılan itirazı önceki gün karara bağlayarak ihalenin 126 milyon bedelle ODF Yılmazlar firmasına verilmesini karara bağlayarak onayladı. İhaleyi alan firma Karayolları ile sözleşme imzalayarak 10 gün içinde işe başlayıp 800 iş günü içinde tünel ve bağlantı yolları çalışmasını tamamlayarak hizmete açacak.”

KOZLU TÜNELİ KASIM AYINDA AÇILIYOR

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun Kozlu’daki 1.800 metrelik tünel ve viyadüklerin Kasım ayının ilk haftasında hizmete açılacağını belirterek, “Zonguldak Ereğli arasındaki bölünmüş yol ağının en önemli akslarından biri olan Bin 800 metrelik Kozlu tüneli ve viyadük inşaatı tamamlanmış. İç aydınlanması ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyordu. Bu ayın sonuna kadar bu çalışmalar tamamlanacak ve Kasım Ayının ilk haftasında ulaşıma açılacaktır” dedi.

Alaplı Yığılca arasındaki 21 kilometrelik yol ihalesinin de Karayolları tarafından yapıldığını dile getiren Zeki Tosun, ihaleyi alan firmaya yer tesliminin yapıldığını ve en kısa sürede çalışmalara başlanacağını ifade etti.

Karaman-Beycuma arasındaki 7 kilometrelik yolunda hale hazırlıklarını bitirildiğini ifade eden Tosun, Kilimli-Filyos yolunun proje çalışmalarının Karayolları tarafından tamamlandığını yıl sonuna kadar keşik hazırlıklarının tamamlanarak ihaleye çıkacağını söyledi.
Kaynak:http://www.tempogazetesi.com/mithatpasa-tunel-ihalesi-onaylandi/erkan_gs_mk

11 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 15:19
erkan_gs_mk

2 ay önce - Pzr 04 Ksm 2018, 06:53

Bu projede yeni bir gelişme, bir ilerleme var mı acaba ? Ben en son 8 ay önce bir haber paylaşmışım. O bölgede yaşayan üyelerimizden bu proje hakkında bir takım bilgiler varsa şayet alabilirsek iyi olacak.

encaste
1 ay önce - Sal 04 Arl 2018, 01:26

üzülmez tünelleri açıldı, ancak mithatpaşa tünellerinde ödenek olmamasından dolayı mayıs ayından itibaren çalışmalar durdu.Kilimli-Zonguldak arası sahil yolu inşaat halinde olsa da bir şeriti trafiğe açıldı.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET