Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
mehmet-c
5 yıl önce - Pzr 07 Nis 2013, 11:19

Alıntı:
Nasilsa nüfus cogalacak, nasilsa bu adalar 100 yil önceki gibi olamayacak. Hic olmazsa simdiden plani yapilsin, uygulamaya konsun. Bundan benim torunlarim faydalanacagina ben faydalanim..

Faydalanmayıverin Hasan Bey. Zaten her tarafını betonla kapladığımız koskoca İstanbul yetmiyorsa, 4 tane ufacık adaya bile arabayla gidip gelememek sizi ve kaymakam efendiyi bu kadar üzüyorsa faydalanmayıverin gitsin. Oradakiler hallerinden memnun. Bırakın otomobilsiz, gürültüsüz, trafik magandasız ufacık bir yer kalsın şu şehirde.


Rifat Behar
5 yıl önce - Pzr 07 Nis 2013, 13:04

Hala bir orta zekalının lafını mı tartışıyorsunuz? Bu konuyu tartışmakla bu düşünce fukurasına prim vermiş oluyorsunuz. İçişleri de Adalar gibi bir yere daha iyi yontulmuşunu bulamamış mı hayret Kilitleyin bu başlığı gitsin. Ama okunabilir kalsın. İbret olarak...

Bu yüksek değerli kaymakam bu yüksek değerli vecizeyi ilk olarak şurada vermiş ama medya bu inanılmaz cevheri yeni keşfetmiş..
Alıntı:

Adalar ilçesinin yeni Kaymakamı Ahmet Arabacı görevine başladı.

1994 ve 1996 yılları arasında Akçaabat Kaymakamlığı görevlerini yürüten Ahmet Arabacı, daha sonra Çorum ve Kocaeli Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1 yıl sonra Ahmet Arabacı Çiğli Kaymakamlığı görevine atandı.

Çiğli’de görev yaptığı 4 yıl boyunca, klasik bürokrat görüntüsünden uzak bir portre çizen Arabacı, sosyal bir yönetici olarak öne çıktı. Yeni fikirlere açık, modern bir amir profili çizen Arabacı, kendisinden önceki kaymakamlardan farklı olarak belediyeyle sıcak ilişkiler kurdu. Vatandaşlara kapısını açık bırakan Arabacı, sivil toplum örgütleri ve idari birimlerle de yakın ilişki içerisine girdi. Geçtiğimiz yaz ayında kızını evlendiren Arabacı, İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle 2 yıldır Adalar Kaymakamı olarak görev yapan Salih Keser’in Silivri Kaymakamlığı’na atanmasıyla, boşalan Adalar Kaymakamlığı görevine atandı.

Ahmet Arabacı ile makamında yaptığımız ropörtaj’da;

Adalar da sezonun 3-4 ay olduğunu diğer aylarda hiç bir etkinlik olmadığını söyleyen Arabacı, bu ilçede 12 ay boyunca bütün adalar da etkinliklerin devam etmesi gerektiğini söyledi,sadece doğa turizmi değil, başka alternatiflere yönelmemizin gerekliliğini söyleyen Arabacı,örneğin insanların dolaşabileceği sosyal etkinliklerde bulunacağı bir alışveriş merkezi olabileceğini, bunun Dünya da örneklerinin olduğunu söyledi.İstanbul çok özel bir il, dünyanın her yerinden değişik kültürde insanların geldiğini, bu insanları Adalar’a çekmek için gerekli girişimleri yapmamız gerekli bunun için çalışmamız lazım dedi.Doğa’ya zarar vermeden imar kanununda gerekli düzenlemelerin yapılması gerekliliğini söyleyen Arabacı,denizler artık aşılıyor,Marmara ray projesi,İzmit Projesi bunların en iyi kanıtı olduğunu söyleyen Arabacı,Maltepe’den Büyükada’ya kara bağlantısının rüya olmadığını ve bunun için kaynağın bulunabileceğini belirtti.”Küçük olsun benim olsun lafına katılmıyorum,sadece yaz aylarında faal olan adaların bu huyunu artık değiştirmemiz gerekiyor,bunu başarırsak hem ada halkı hemde Türkiye için faydalı olacaktır.Ada halkı ile beraber bunları başaracağımıza yürekten inanıyorum,gelecek daha güzel olacak hem idari hemde kentsel olarak,halkla birlikte bunları başaracağız “dedi

Haber-Fotoğraf

Şükrü Abanoz


http://www.ada-gazetesi.com/yeni-kaymakam-ahmet-a ...sladi.html

Adaya AVM yapmaktan bahseden, her lafıyla düşünce ve mantık fukarası olduğunu ispatlamak için elinden geleni yapan bir şahsı eleştirirken neresinden başlamak lazım?


wedatben28

5 yıl önce - Pzr 07 Nis 2013, 17:53

Daha yanındaki ada ile bağlantıyı şehirlerarası vapur ile yapan bir başkan..

Adalar arasını birleştirmeyi düşünmeden...

Gözünü İstanbul'a dikmiş...Misafir 6c9

10 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 13:05

Adalar imar planı ile ilgili yeni bir gelişme var mı?

http://www.hurriyet.com.tr/adalarin-idam-fermani-40558494sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet