Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6

Evlerinizdeki Musluklara Tasarruf Kartuşu Taktınızmı ?
Evet 13.5%  13.5%  [7]
Hayır 86.5%  86.5%  [45]
Toplam Oy : 52

buğra osman
1 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2017, 00:33

Alıntı:
Ya ben matematikciyim bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ,barajlar derinlemesine kazilsa buharlaşma çok azalacağı için kuraklıktan etkilenmemiz azalmaz mı ,böyle bir çalışma yapılıyor mu arkadaşlar

Buharlaşma yüzeyde olduğundan buharlaşma miktarı değişmez ama derinleştirmek (nasıl yapılacak ki!) tutulan su hacmini artırmış olurdu.

fatihcanery
1 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2017, 01:05

Üstad nasıl değişmez atıyorum 100litre suyu 1cm derinliğinde havuza koyarsan güneşte 10dk bitecektir.yuzey alanını 1cm² yaptığınızda boru şeklinde bir yere doldurursanız haftalarca bitmeyecek tır.nasil yapılacağı basit,bunun için özel gemiler var..

buğra osman
1 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2017, 13:16

Barajlar derinlemesine kazıldığında tuttuğu su hacmi artar.Ve daha uzun süre su temin edilebilir.
Ama yüzeyi aynı olduğundan buharlaşma miktarı değişmez.
Sizin söylediğiniz , barajlar derinleştirilsin , aynı zamanda yüzey alanı azaltılsın ise bu az bir miktar suyu kurtarmak için , fiziken çok zor ve maliyeti büyük bir yatırım gerektirir .
Bu arada bunun çevreye etkisini de hesaba katmak gerekli.

cenk derebeyi
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 20:12

kırklareli ilinden istanbula su sağlayan pabuçdere ve kazandere barajları yüzde yüz doluluk oranında

ERTUĞRUL
7 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:39

Şu an bulunduğum yerde 2 saattir durmaksızın yoğun bir yağış var.
Bu İstanbul genelinde böyleyse inşallah barajların %100'ü görmesi yakındır.
Bugün itibariyle oran % 89,42.

Misafir 809

7 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 01:45

3 tane barajımız yüzde yüz dolu,tüm barajların ortalama doluluk oranı yüzde 91.Çok iyi rakam.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet