Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Alihan 97

1 yıl önce - Prş 07 Eyl 2017, 22:47

Nihayet Şirinevler'e güzel bir meydan projesi hazırlandı
Şirinevler'e yapılacak olan meydan projesinin afiş ve yapacak olan firmanın bilgilerini yazan tabela görseller Ak Parti binasının hemen yanında bulunan önceden istimlak edilen arsaya konulmuş

(+)

Bu arada şunuda ekleyim. Şirinevler yeni meydan projesi kapsamında bölgede bazı evler kamulaştırılıp yıkılacakmış. Çevrede böyle bir söylenti var. Şirinevlerde bulunan halk pazarının taşınması gündemde. Proje ile ilgili bilgileri buradan ve yeni başlıkta paylaşırım.

ladeskan
1 yıl önce - Prş 05 Ekm 2017, 10:16

Bahçelievler Soğanlıya Hizmet yapılmamakta, MKP caddesi üzerindeki araziler otopark olarak kullanılmakta hiç bir proje üretilmemekte.

Onur Yaşar

12 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 00:10
çavuşpaşa caddesi

Çavuşpaşa caddesinde belediye işini yavaş bir şekilde sindire sindire yapıyor. Sanırım bu cadde yeni yapılacak olan siyavuşpaşa metro istasyonuna bir bulvar gibi bağlanacak.Ancak neredeyse işe başladıktan 2-3 ay sonra trafiği normal bir şekilde işler hale getirebildiler. Artık tek temennim insanların çektiği eziyete değer bir meydan ve bulvar düzenlemesi olması.

Misafir 590

12 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 10:10

Bu başkan ile vakit harcıyacağımıza 15yılda 3 başkan değiştirip denerdik ve hangisi iyi onu görürdük ve ona göre oy seçeneğimiz olurdu. 15 yıldır bu adamı çekiyoruz. o da para basarak yattığı yerden para kazanıyor. kanımca bu önümüzdeki seçim şirinevler için belediye seçimleri içinde en önemli seçim olacak. halk bıktı, ya adam gibi bir başkan önümüze getirilmeli yada halk olarak başka partilerden deneme yapma vaktimiz geldi. gelen başkan elinde projeler ile gelmeli... ben her sene nasıl olsa geliyorum projeye gerek yok mantığı bitti. ŞİRİNEVLER ARTIK ADAM GİBİ PROJE İSTİYOR...

Onur Yaşar

3 ay önce - Sal 11 Eyl 2018, 16:55
Yağmur suyu kanalları

An itibariyle yağmur suyu kanalı döşenen ve halen çalışması devam eden önemli güzergahlardan benim bildiklerimi yazayım. bu kalabalıkta zor da olsa belki alternatif yollar bulabilirsiniz

Talatpaşa cd. (burası E-5ten bahçelievlere bağlanan en adam akıllı yol)
Deli hüseyin paşa cd.
Atatürk cd.(kocasinan itfaiyesinin önündeki cadde)
Recep Yazıcıoğlu tüneli ile Kemal sunal caddesi arası
Siyavuşpaşa Mahallesinde Mustafa Kemal cd. bağlı bir çok sokak (yıldız sk - başak sk vs.)
Düzgün sokak
Cami sokak(miraç camii)

Mütemadiyen farklı yerlerde kazım işleri devam ediyor ama yollar onarılmadan üstleri kapatılıyor.Bunun sonrasında onarım süreci de olacak. Allah sabır versin sürücülere.

bakaydın
2 ay önce - Pzr 23 Eyl 2018, 18:40

Bahçelievler Belediyesi İstanbul'un bariz en kötü belediyesi.Buna rağmen kaç dönemdir hala aynı başkanla kör-aksak gitmeye çalışıyor.Şirinevler meydanda minibüs durağını büyükşehir belediyesi yaptırmasa,hiçbir iş yaptığı yok belediyenin.zabıta dilenci ve seyyar satıcılara hiç karışmıyor.Köprü herdaim seyyarlar ve dilencilerle dolu.
kentsel dönüşümde sınıfta kalmıştır malesef bu belediyemiz.keşke şu meydan projesi gerçek olsaydı da sevinebilseydik biraz... ancak henüz başlanılmayan projelerin durdurulması yeni ekonomik programda vurgulandığına göre,bu proje de durdurulur şimdilik diye düşünüyorum.

Misafir 059

2 ay önce - Cmt 06 Ekm 2018, 22:00

Kesinlikle şu Şirinevler e el atılmalı..nefes alacak yer yok.her taraf beton,seyyar satıcılar meydan ve kaldırımları işgal etmiş..kentsel dönüşüme gelince:eski bahçeli binayı yık yerine bahcesiz yeni bina yapmak mı kentsel dönüşüm oluyor yoksa çarpık kentlelmeyi ortadan kaldırmak mı???

Alihan 97

4 gün önce - Pts 10 Arl 2018, 23:34
Şirinevler Kocasinan Spor Kulübü Stadı Yenileme Projesi Ve Zeminaltı Otoparkı Projesi

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bir şey paylaşamıyordum ve siteye fazla giremiyordum iş telaşımdan dolayı. Neyse Şirinevler'de bulunan Kocasinan Stadı bu sene yaz ayında yıkımına başlandı. Stattan tamamen bir şey kalmadı. Kocasinan stadı Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projeye göre tamamen yenilenip üstü spor kompleksi ve futbol sahası, kızılay şubesi, altına otopark ve pazar günleri kurulan semt pazarının buraya taşınması planlanmaktadır. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Şirinevler halkı olarak bu projenin başlaması mutlu etti biraz geç kalınmış olsada. Ama inşaat çalışmalarında uzun süredir bir yavaşlama var. Temel kazısı ve fore kazık çalışmalarında yavaşlama var sebebini bilemiyorum.
Bu projenin başlamasına açıkçası biraz sevinemedik çalışmaların yavaşlamasından dolayı ve birde projenin bir an önce hızlanıp bitirilmesi gerekli. Şirinevler'in trafik yükünü azaltmada büyük bir katkısı olacağına inanıyorum.

Proje ile ilgili önceden çektiklerimi ve son görüntülerini paylaşıyorum

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Projenin Son Hali

(+)

(+)

(+)

Yiğitcan Şenocak
2 gün önce - Prş 13 Arl 2018, 00:40

Kocasinan stadının yıkılıp yeniden yapılmasına gerçekten ihtiyaç vardı. Özellikle stadın altına otopark yapılması çok iyi. Çoktan beri yapılması gerekirdi. Birde Kazım Karabekir caddesinde pazar günleri kurulan semt pazarının stadın otoparkına taşınılması çok iyi. İnşaatın hızlanması gerekir. Bu projenin özellikle bu bölgenin çok ihtiyacı var. Bölgede ciddi bir park sıkıntısı var. Her geçen gün Şirinevler'de trafik sorunu artıyor. Bahçelievler'in böyle projelere ihtiyacı var. Son zamanlarda Şirinevler bölgesinde güzel şeyler yapılıyor. Umarım projelerin devamı gelir

cemmert97
2 gün önce - Prş 13 Arl 2018, 00:46

Duyduğuma göre bu inşaatın yavaşlamasının sebebi yüklenici firma ileymiş. 3 kez müteahit'i değişmiş diye
duydum. Güzel bir proje yapılıyor diye sevinmiştim onu bile adam akıllı yapamıyorlar.
Bir yandan Şirinevler'de artık eskilerden pek birşey kalmadı artık her yer inşaat. Bu sahada az maç yapmamıştım arkadaşlarla. Yeni stad projesini çok beğendim
Açılmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet