Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
onurnazliaka
1 yıl önce - Prş 22 Hzr 2017, 13:52

Son bilgileri vereyim. Tünelin Borçka tarafında herhangi bir bağlantı yolu çalışması yok. Hopa tarafında ise viyadük inşaatları devam ediyor ancak bu inşaat yalnızca tünelin çıkışındaki küçük bir bölgeyi kapsıyor.

Mustafa Torun 0834

1 yıl önce - Pts 07 Ağu 2017, 17:44

Hopa girişi için viyadük yapımı:

Güncel: 06.08.2017


(+)


Misafir c14

1 yıl önce - Prş 26 Ekm 2017, 13:37

SON DURUM NE?Hamza Koçak
1 yıl önce - Sal 31 Ekm 2017, 20:19

Tünelin içinde ışıklandırma tamamlandı.
ocak subat gibi açılacak.


halkcan
1 yıl önce - Cum 03 Ksm 2017, 00:28

Hamza kardes....resim yükleme konusununda üzerinize yok bu sitede, insallah bu tünelden de resimler bekliyoruz sizden

Misafir 293

1 yıl önce - Cum 24 Ksm 2017, 11:22

Bir zananlar hayal bile edilemiyen yatirimlarin, artvinimize cok yakisacagi kesinserhat
1 yıl önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:43
Cankurtaran Tüneli bu ay hizmete sunulacak


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapımı süren Cankurtaran Tüneli'ne ilişkin, "O bölgede yol vermeyen geçitler ve çok zor coğrafi şartlar var. Tüneli kullanacak insanlarımız o zor geçit ve coğrafi şartları güçlük yaşamadan geçmiş olacak. Tüneli bu ay hizmete sunacağız" dedi.

Karadeniz'i Doğu Anadolu üzerinden İran'a bağlayan Artvin-Rize-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Geçidi'nde inşa edilen tünelin yapımı sürüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, yapımında sona yaklaşılan 5 bin 900 metre uzunluğundaki tünele ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cankurtaran Tüneli'nin yapımı devam eden viyadük nedeniyle henüz açılamadığını anlatan Arslan, şunları kaydetti:

"Biz Cankurtaran Tüneli'ndeki çalışmaları bitirmiştik. Tünelin devamındaki viyadük bağlantısı nedeniyle bir eksiğimiz vardı, o yüzden hizmete giremedi. Orada da firmalar mahkemeye gittiler. Mahkeme süreçlerinden dolayı iş uzamıştı ancak özellikle Rize-Artvin-Ardahan-Kars arası o güzergahın çok daha kısalabilmesi, Hopa'ya çok daha kolay erişilebilmesi adına Cankurtaran'ı bu kış hizmete vermek istiyoruz. Dolayısıyla o hattın da kullanılabilir olmasını istiyoruz."

Bakan Arslan, servis yolu bağlantısıyla Cankurtaran Tüneli'ni kısa sürede hizmete açacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Cankurtaran Tüneli'nin açılmasıyla Karadeniz'den Artvin'e, Ardahan'a gelmek isteyen yolcularımız ve sürücülerimiz rahatlıkla bu tüneli kullanabilecek. O bölgede yol vermeyen geçitler ve çok zor coğrafi şartlar var. Tüneli kullanacak insanlarımız o zor geçit ve coğrafi şartları güçlük yaşamadan geçmiş olacak. Tüneli bu ay hizmete sunacağız."

CANKURTARAN TÜNELİ

Artvin'in Borçka ile Hopa ilçeleri arasındaki Rize-Artvin-Ardahan karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran Geçidi'nde yer alan Cankurtaran Tüneli, Karadeniz'i Doğu Anadolu Bölgesi üzerinden İran'a bağlayan ve özellikle zorlu kış şartlarında sürücülerin korkulu rüyası olan Cankurtaran Geçidi'ne alternatif olarak yapıldı.

Çift tüplü Cankurtaran Tüneli'nin temeli, Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olduğu dönemde, 29 Ekim 2010'da atılmıştı.

Karadeniz'de ulaşımda yaşanan sıkıntıları büyük ölçüde giderecek tünel, aynı zamanda Karadeniz'i Orta Doğu'ya bağlayan önemli bir hat oluşturacak.

Kaynak:
http://www.milliyet.com.tr/cankurtaran-tuneli-bu- ...i-2567684/


Misafir 9c0

1 yıl önce - Cum 08 Arl 2017, 00:17

Bugün bu hattı kullandım. Sanırım tünelin içinde açılışı uzatacak bir şey yok. Fakat Hopa tarafındaki çıkışta viyadüğün ayakları halen inşaat halindeydi. Yaklaşık 10 işçi civarı görebildim. Belki bağlantı yolları kullanılarak hızlı bir çözüm bulunabilir ama, hava şartlarını da düşünürsek tamamen işlerin bitmesi bir iki ayı alır gibiydi çıplak amatör bir gözle bakarsam. Bölgede oturan birisi, tünelin içinden vip araçların ve ambulansların zaman zaman geçtiğini söyledi.

halkcan
1 yıl önce - Pts 18 Arl 2017, 22:49

Resimler bekleriz artik arkadaslar

halkcan
12 ay önce - Çrş 24 Oca 2018, 21:49

Arkadaslar bu tünel neden acilmiyor?sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 891011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM