Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ümraniye Ataşehir Finans Merkezi
« önceki   123 ... 878889 ... 929394   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 88
Geomatikçi Mustafa
1 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2017, 14:46
Şehre İhanettir bu


Finans Merkezi denen bu proje son derece gereksiz ve çevreyi katleden bir projedir.
Soyak Yenişehir evlerinin karşısında eskiden Yeşil bir tepe varken şimdi oralar ucube rezidanslar ile dolduruldu. Hakeza Sinpaş’ta bu bölgeye ihanet etmeye yeminli gibi.
1-) Finans Merkezi inşaatlarında çıkan hafriyatlar bölgeyi toz dumana çevirdi, buna birde hafriyat kamyonlarının şöförleri eklenince iyice berbat bir hal aldı.
2-) Sarphan Finans Park denilen ucube gökdelen ve onun gibiler Akdeniz caddesinden bakıldığında sanki toprağın üzerine zorla kondurulmuş gibi,
Ayrıca yanına yapılan konut rezidans adı altındaki yapıların satılacağını da düşünmüyorum. Zira Türkiye’de her geçen gün yabancı sermaye azalıyor, yerli sermayenin ise limiti belli, bu büyüklükte bir alanı dolduracak kadar şirketimiz ve girişimcimiz yok!
3-) bu büyüklükte bir alanı kazarak yapılacak yapılar karşıdaki ataşehirden çok farklı bir mimaride olmayacak ve estetik açıdan sıfırın altına düşecektir.
4-) Erdoğan’ın bugünlerde yaptığı şehircilik çıkışları hep boştur, zira onun tabiriyle atı alan Üsküdar’ı geçmiştir. 2011-2017 arasında yaşam merkezi, finans merkezi adı altında yüzlerce ucube yapı İstanbul’un bağrına bir hançer gibi saplanmıştır.
5-) Ecdad edebiyatı yapmaya gelince hiç susmayanalara da diyorum ki; şu güzelim emanet şehir İstanbul’da bir gram yeşil ve boş alan bırakmamaya yemin etti hükümetlerimiz ve ortaya bu “eserler” çıktı.
6-) Trafik sorunun çözülmesi için Türkiye’nin bütün servetini harcadığımız İstanbul’da, nüfus yoğunluğu artıran faaliyetlerden vazgeçmemiz gerekirken, buraya gelecek yoğun nüfus ve araç sayısı zaten kötü durumda olan Ümraniye ve Ataşehirin trafiğini iyice berbat edecektir.
*
Hasılı! Hasılı şu bu proje neresinden tutarsanız tutun! İstanbul’a ihanet projesidir. Ve Allah’ın izniyle bir gün bu ucubeler törenle yıkılacaktır! Ben buna inanıyorum ...


ALİFDN
1 yıl önce - Sal 14 Ksm 2017, 12:03

Alıntı:
Hasılı! Hasılı şu bu proje neresinden tutarsanız tutun! İstanbul’a ihanet projesidir. Ve Allah’ın izniyle bir gün bu ucubeler törenle yıkılacaktır! Ben buna inanıyorum

Hocam İstanbulda ucube görmek istiyorsanız, Bağcılar, G. Osmanpaşa, Küçükçekmece vs. İlçelerdeki gecekondulara bir göz atın derim. Havadan İstanbul Fotoları bölümünde bolca görebilirsiniz bu gecekondu ucubelerden. Şu anda İstanbulda büyük çaplı bir deprem olsa, Allah korusun, emin olun ayakta kalacak olan ender yapılardandır o ucube dediğiniz gökdelenler. Çünkü gökdelenler en son teknoloji ile en kaliteli beton ve inşaat malzemeleri kullanılarak yapılıyor . Görünümleri de gayet şık ve estetik bence. Tabi belli gökdelen bölgeleri olmalı, Ataşehir, Levent, Maslak gibi o ayrı bir konu. ABD yönetimi de sizin gibi gökdelenleri ucube görüp yıkmayı düşünseydi, En büyük kentleri New York'u neredeyse haritadan silmeleri gerekirdi. Ya da Japonlar aynı şeyi düşünselerdi Başkent Tokyo'yu tamamen yıkmaları gerekirdi.


fatihcanery
1 yıl önce - Sal 14 Ksm 2017, 15:15

Babanın mali sanki yıkıyormus..Geomatikçi Mustafa
1 yıl önce - Prş 23 Ksm 2017, 11:40

6 madde izah ettim mevzuyu...
bir tanesini biraz daha açayım; evet gökdelen adı verilen bu yapılar çirkin yapılardır ama madem yapılıyor, he birlikte yapılsın yani çirkinlik dağıtılmak yerine sadece bir yer çirkin olsun.
Barcelona, Roma, Manastır, Tiran, Saray Bosna gibi kentler neden insana huzur veriyor? çünkü sakin şehirler, çünkü çok sınırlı miktardaki ucube yapıları hariç insanın ruh haline çok pozitif bir etki yapıyor. Bu ve bunun gibi şehirlerin neden insana huzur verdiğini şöyle bir araştırmanı tavsiye ederim.
Rezidans veya Gökdelen adlı yapılar birer kibir abidesidir, newyorkta bulunmaları orda bir yarışın olduğunun ve kibirlerin yarıştırıldığının bir göstegesidir. Ve de Newyorkta en dikkat çeken yerde central parktır, o gökdelen adı verilen yapılar değildir (Ki o yüzden dünyada herkes orayı bilir) çünkü yeşil ve mavi insana huzur verirken beton ruhu sıkar!


mslazer
1 yıl önce - Pts 11 Arl 2017, 14:29


(+)


Yukarda paylaşılan resmin büyük hali.
Arkadaşa resim ve link için teşekkürler


Çepni Yağlıdere
12 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 09:31

Emlak konutun sitesinde Finans Merkezi projesi için %44.28 lik bir oran verilmiş. Bu oran nedir? Projenin tamamlanma oranı ise bu; sizce fazla değil mi?ozgurucar
11 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 18:07

[img]


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


[/img]


Misafir 9e3

10 ay önce - Sal 23 Oca 2018, 11:49

Kredi Değerlendirme Kuruluşu Fitch ofisini kapattı. Fitch daha 2012 yılında analist pozisyonlarını başka ülkelere kaydırmıştı. Bina dikerek finans merkezi olunmayacağı böylece anlaşılır mı acaba?

Yakup

10 ay önce - Pzr 28 Oca 2018, 12:47

İstanbul Finans Merkezi için `daha liberal` düzenleme sinyali

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "İstanbul Finans Merkezi Projesi içerisinde, finansal sistemi oluşturan kurumların yapıları, işleyişine ilişkin çok daha liberal, daha serbest piyasa ekonomisine dayalı düzenlemeler yapmamız gerekiyor. Konuyla ilgili kurumlarımızın çalışmaları da var. Bütün bunları Maliye Bakanlığı olarak bir torba yasa içerisinde düzenleme noktasında çalışma başlattık." dedi.


Alıntı:
. Maliye Bakanı Naci Ağbal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümet olarak İstanbul'un bir finans merkezi olmasını çok önemsediklerini belirterek, şehirde bir bölgeyi finans merkezi ilan ettiklerini hatırlattı.

İstanbul Finans Merkezi projesi bağlamında finansal piyasalar üzerindeki kamusal yüklerin ve maliyetlerin düşürülmesi veya kaldırılması gerektiğini dile getiren Ağbal, işlem maliyetlerinde Türkiye'nin Dubai, Londra, Frankfurt gibi merkezlerle aynı hatta bu merkezlerden daha rekabetçi olması gerektiğini ifade etti.

İstanbul'un bu alanda bir merkez olması için diğer ülkelerdeki rakibi olabilecek merkezlerle aynı özelliklere sahip olması gerektiğine dikkati çeken Ağbal, "Burada işin kurumsal boyutu var. İstanbul Finans Merkezi Projesi içerisinde, finansal sistemi oluşturan kurumların yapıları, işleyişine ilişkin çok daha liberal, daha serbest piyasa ekonomisine dayalı düzenlemeler yapmamız gerekiyor." diye konuştu.

Ağbal, söz konusu projenin regülasyon ve enstrüman çeşitliliğinin yanı sıra piyasaya giriş-çıkış koşullarının kolaylaştırılması boyutunun da olduğuna işaret ederek, "Sadece vergi değil, birtakım regülasyon maliyetleri veya finansal enstrümanların çeşitliliğine ilişkin sınırlılıklar var, bunların mutlaka ortadan kaldırılması lazım." dedi.

Projenin insan kaynağı boyutunun da olduğunu anlatan Ağbal, şunları kaydetti:
"Bir ülkede finansal piyasa gelişecekse mutlaka yetişmiş insan gücüne de ihtiyaç var. Konuyla ilgili kurumlarımızın çalışmaları da var. Bütün bunları Maliye Bakanlığı olarak bir torba yasa içerisinde düzenleme noktasında bir çalışma başlattık. Maliye Bakanlığı olarak koordinasyonu yürütüyoruz. Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kalkınma Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, İstanbul Borsası ve diğer ilgili kurumlardan belirtilen başlıklar itibarıyla verilerini aldık. Şu ana kadar iki veya üç defa Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı da yaptık. Bize gelen düzenleme önerilerini Ekonomi Koordinasyon Kurulunda da (EKK) paylaştık. Burada şunu söyleyebilirim ki ortaya çıkan öneriler, bizi bu noktada istediğimiz seviyeye getirecek düzeyde değil."

"TEK BAŞINA AB REGÜLASYONUYLA UYUM BİZİ REKABETÇİ KILMIYOR"

Ağbal, son olarak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile değerlendirme yaptıklarını anlatarak, özellikle finansal piyasalarda aktif role sahip kurumların çok daha radikal ve serbest piyasa ekonomisine dayalı finansal enstrüman çeşitliliğini artıracak, piyasaya giriş ve çıkışı kolaylaştıracak düzenleme önerileriyle gelmeleri konusunda mutabık kaldıklarını aktardı.

Yakın bir zamanda bu yönde bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını bildiren Ağbal, "Burada bizim düzenlemelerimiz Avrupa Birliği (AB) regülasyonlarına uygun deniyor. Bizim AB regülasyonlarına uygunluk derdimiz yok. Bizim rekabet içerisinde olacağınız düzenlemelerle uygunluğumuza bakmanız lazım. Yoksa AB regülasyonunun tek başına uyumlu olmuş olması bizi rekabetçi kılmıyor. Orada bakış açısında bir değişikliğe ihtiyaç var, özellikle finansal kurumlarımız bağlamında." diye konuştu.

Ağbal, konuyla ilgili birkaç güzel önerinin de geldiğini belirterek, özellikle finansal enstrümanların bu piyasada daha düşük maliyetlerle işlem görmesini sağlayacak birtakım öneriler olduğunu bildirdi.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Insallah güzel seyler olur...


mucit kenan
10 ay önce - Pzr 28 Oca 2018, 23:09
GÖKDELEN YIKILMASI


Bu gökdelenlerin tanesi en az 200 milyon dolar nereye yıkıyorsun ? Adamın tapulu arsasında belediyeden izin ve onay alıp yaptırdığı 2 katlı binaya bile dokunamazsın adamın 30 katlı 200 milyon dolarlık binasını yıkacaksın öyle mi ? burası muz cumhuriyeti değil kanunlar ve adalet varsayfa 88
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 878889 ... 929394   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet