Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
mirzan

9 ay önce - Prş 06 Nis 2017, 13:00

Sözleşme 28.10.2016 tarihinde imzalanarak firmaya yer tesliminde bulunulmuş. Ben yanlış görmediysem Yılan Kale'nin batı tarafında otoyolun da batısında ikinci hat çalışmaları gördüm, fakat otoyolda giderken çalışmanın detaylarını göremedim. Aşağıda EKAP'ta yer alan ihale bilgileri bulunmaktadır.

İhaleyi alan firma Çelikler Holding. Kendi web sitelerinde de proje yer alıyor.
Ömer_KSK
9 ay önce - Prş 06 Nis 2017, 18:35

Başbakan Binali Yıldırım, bugünkü Osmaniye mitinginde "Adana-İncirlik-Toprakkale demiryolu yenileme çalışmaları devam ediyor." açıklamasında bulundu. Sanırım bu başlığa konu olan projeden söz etmek istedi kendisi.

Ömer_KSK
5 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 19:01

Proje kapsamında Ceyhan ilçesi genelinde yapılacak olan alt ve üst geçitlerle ilgili bir haber:
Alıntı:
CEYHAN’DA TREN YOLU HEMZEMİN GEÇİDİ ÇİLESİ BİTİYOR
TCDD Yolları Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında Ceyhan sınırları içersinde kalan alt ve üst geçitlerle ilgili olarak Ceyhan’da bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak’ın girişimleri ile Murat Göğebakan Kültür Merkezi’inde gerçekleşen toplantıda TCDD Yolları 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı ve kurum yetkilileri tarafından teknik bilgiler verildi.

BOYDAK: KANAYAN YARA ÇARE BULACAK
Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, Ceyhan’daki tren hemzemin geçitlerinin yıllardır ilçenin kanayan yarası olduğunu hatırlatarak, “tren yolu ilçemizi ortadan ikiye bölüyor, geçiş esnasında hepimizin bildiği gibi trafikte büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Göreve geldiğimizin ilk haftasında sayın bölge müdürümüzle görüştüm. Kendisini ilçemize davet ettik. Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında ilçemiz sınırlarında bulunan toplam 11 adet alt ve üst geçitlerle ilgili yapacakları çalışmaları bizlere ve kamuoyuna anlatacaklar. İnşallah bu proje ile ilçemizdeki bu sıkıntı da ortadan kalmış ve hızlı tren hattından da faydalanmış olacağız. Kendilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

ADANA – CEYHAN ARASI DEMİR YOLU ULAŞIMI 20 DAKİKAYA DÜŞECEK
Bölge Müdürü Oğuz Saygılı ise Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında Ceyhan’da toplam 11 adet alt ve üst geçit yapacaklarını ifade ederek, projenin hayata geçmesiyle birlikte Adana-Ceyhan arasındaki demiryolu ulaşımının 20 dakikaya ineceğini ifade etti.

Tamamı Karayolları standardına uygun olarak yapılacak olan geçitleri 2019 yılı itibariyle tamamlamayı hedeflediklerini belirten Bölge Müdürü Saygılı, bu konuda başta Ceyhan Belediyesi olmak üzere ilgili tüm kurumlarla istişare ederek çalışacaklarını söyledi

Türkiye’nin büyük projelerinden olan Adana-Toprakkale Hızlı Tren Hattı Preojesi güzergâhında Ceyhan ilçe sınırlarında Çakaldere alt geçidi, Toktamış alt geçidi, Ziya Gökalp Caddesi üzerindeki alt geçit, Uğur Mumcu Bulvarı üzerindeki ilave alt geçit, İnönü Bulvarı üzerindeki alt geçit, Değirmendere üst geçidi, Hamdilli üst geçidi, Günyazı alt geçidi, Kuzucak üst geçidi, Azizli üst geçidi ve Mustafabeyli üst geçidi olmak üzere toplam 11 adet alt ve üst geçit yer alıyor.

http://gazetekent.com.tr/haber/13350/ceyhanda-tre ...tiyor.htmlEyup2558
1 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 23:06

Bu projede son durum nedir?sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM