Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ulus Meydanı - Çevresi ve Tarihi Yapıları
« önceki   123 ... 626364 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 63
murat1400
1 yıl önce - Pts 06 Ksm 2017, 13:55

Her ne kadar Ulus'la ilgili bir ifade geçmese de meydan başlığı olduğundan burada paylaşmak istedim.

Alıntı:
TAKSİM MEYDANI DÜZENLEMESİ: ARAÇ TRAFİĞİ YER ALTINA GİRECEK

Biz artık bu süreçlerde eserler üretmeye alışmış bir iktidarız. İnşallah burayı da bitireceğiz. Taksim Meydanı’ndan inşallah araçları da görmeyeceğiz. Gümüşsuyu’ndan geliş ve araçlar oradan yerin altından Mete Caddesi’nden Taşkışla’ya doğru devam edecek. Dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nin önünde bir araç trafiğini görmeyeceksiniz. Aynı şekilde Marmara Oteli’nin önünde de bir araç trafiği görmeyeceksiniz. Tamamen yayalaştırılmış bir Taksim Meydanı’nı göreceksiniz. Taksim Meydanı’nın bu yayalaştırma süreci, yeni peyzaj düzenlemeleriyle birlikte farklılık kazandıracak. Az önce dev ekranda malum bayrağımızın o ekrana yayılışını gördünüz. İnşallah 2500 kişi içerde programları izleyecek ama bunun dışında da dışarda dev ekrandan inşallah halkımız meydanda gelecek, icabında çimlerin üzerinde bankların üzerinde ekrandan orayı izleme imkanı bulacak. Dünyada gelişmiş ülkeler meydanlarıyla anılır. Hepsinin kendilerine has dev meydanları vardır. Bizim maalesef bu tür meydanlarımız hep yok edildi, yok oldu. İnşallah Taksim yeniden o özelliğine kavuşacak ve bu trafiğin tamamen yer altına alınmasıyla Taksim Meydanı inşallah ortaya çıkacak.

ANKARA'DA DA ADIMLAR ATACAĞIZ

Ve bunun yanında yeni bazı adımlar inşallah Ankara’mızda da atacağız. Orada da bu tür meydanlara kavuşacağız. Bunlar çevre düzenlemeleriyle de örnek hale gelecektir. Tabi ki proje üretemeyenlerin milleti hedef alan, millete hakaret eden tavırları ise içinde bulundukları çaresizliğin ifadesidir. Halbuki çalışsalar, terleseler, ufuklarını genişletseler, kendi küçük dünyalarından kafalarını kaldırıp gerçek Türkiye’yi görseler tüm sorunlar çözülecek. Bunun yerine sen ben bizim oğlan mantığıyla hareket ederek ‘küçük olsun benim olsun’ kolaycılığına kaçtıkları sürece milletimiz onları yedek kulübesinde tutmayı sürdürecektik.

Ülkemizde bir kesim eskiden beri belirli alanları kendi tekelinde görmekte, kimseyi buralara yaklaştırmamaya çalışmaktadır. Kültür sanat da bunun başında geliyor. Şu acı gerçeği tespit etmek durumundayız. Cumhuriyetin kuruluşundan sonra üç tarzlı siyasetten muasırlaşma yolunda kati bir tercih ortaya konmuştur. Ancak sorun bu tercihin altının doldurulamamış olmasıdır. Türkiye taklit seviyesinin gerisinde bir kültür üretimine mahkum edilmiştir.

Ağızlarını her açtıklarında batılılıktan, modernlikten, çağdaşlıktan söz edenlere soralım bakalım. Dünya çapında hangi eserleri ortaya koyabilmişler? Örneğin dünya çapında bir opera sanatçısı, bir aktör, bir gitarist yetiştirebilmişler mi? nasıl bir uçak, telefon, işletim sistemi ortaya çıkartamamışsak, kültür ve sanat alanında aynı başarısızlığı ne yazık ki yaşadık. Bu bir ortam, iklim, zihniyet meseledir. İklim çorak olunca, bir taraf kavrulurken bir taraf yeşermiyor. Aslında hedef doğruydu, yöntemler yanlış olunca hedefe ulaşılamadı.


Cumhurbaşkanı Taksim'in yayalaştırılmasından bahsederken Ankara'da da benzer bir şeyin yapılacağını söylemiş. İnşallah Ulus yayalaştırılır. Ankara'ya değer katar. Tarihi eserler de restore edildi mi tadından yenmez.

http://www.hurriyet.com.tr/iste-yeni-akm-40635485


Arda M Öztürk

1 yıl önce - Cum 10 Ksm 2017, 18:05


(+)
(+)


aliözer06
1 yıl önce - Sal 12 Arl 2017, 23:49


(+)

(+)
Misafir 61e

1 yıl önce - Cum 15 Arl 2017, 14:36

Karyağdı Sultan Türbesinin çatısındaki kurşun levhalar sökülerek çalınmış.

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet.aspx?aType=Ek ...p;EkPage=3


Aytigin
11 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 19:21


(+)
sayfa 63
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 626364 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA