Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2016, 16:48

MERPA, AÇILIŞA GÜN SAYIYOR
Alıntı:
- YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE İKİ YIL ÖNCE ÇATISI ÇÖKEN İNEGÖL KAPALI PAZAR ALANI’NIN (MERPA) YERİNE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN, TONOZ ÇATI UYGULAMALARI VE ESTETİK MİMARİSİYLE DİKKAT ÇEKEN PROJEDE İNŞAAT TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ.
- ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PAZAR YERİNİN YANI SIRA HER TÜRLÜ ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK ŞEKİLDE TASARLANAN MERPA’YI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE HİZMETE AÇMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.
Yoğun kar yağışı nedeniyle iki yıl önce çatısı çöken İnegöl Kapalı Pazar Alanı’nın (MERPA) yerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, tonoz çatı uygulamaları ve estetik mimarisiyle dikkat çeken projede inşaat tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, pazar yerinin yanı sıra her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlanan MERPA’yı kurban bayramı öncesinde hizmete açmayı amaçladıklarını söyledi.

Altyapıdan ulaşıma, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda merkeze yeni bağlanan ilçelerde de yatırım atağına kalkan Büyükşehir Belediyesi, İnegöl ilçesine modern bir pazar alanı kazandırıyor. Ağır geçen kış şartlarında yoğun kar yağışı yüzünden iki yıl önce çatısı çöken kapalı pazar alanı için hazırlanan projede inşaat tamamlanma aşamasına geldi. Yaklaşık 9 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan, tonoz çatı ve estetik mimariyle dikkat çeken projeyle yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi.Video:Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçe ve 1070 mahallede yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Buranın çatısı 2 yıl önce yoğun kar yağışı nedeniyle çökmüştü. Büyükşehir olarak hemen müdahale etmiştik. İnegöl Belediyesiyle ortak çalışma başlattık. Artık proje yeni halini almaya başladı. Bölgeye toplamda yaklaşık 10 milyon TL´lik yatırım yapılıyoruz. Modern, sağlam ve 9 bin metrekarelik kapalı alanı ile İnegöl’de pazarların kurulduğu, her türlü etkinliğin yapılabileceği güzel alan oldu. Kurban Bayramına yetiştireceğiz. İnegöl’deki pazarcı esnafımız ve halkımız için kaliteli bir tesis oldu. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/merpa--acilisa-gun-sayiyo ...ber/22387/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pzr 05 Şub 2017, 01:26

İNEGÖLSPOR’A MODERN TESİS
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İNEGÖLSPOR İÇİN YAPILACAK VE SÜPER LİG KULÜPLERİNİ KISKANDIRACAK DONANIMA SAHİP SPOR TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI.
- YAKLAŞIK 15 MİLYON TL’YE MAL OLACAK TESİSLERDE SENTETİK ÇİM FUTBOL SAHASI, DOĞAL ÇİM FUTBOL SAHASI, HALI SAHA, SOYUNMA ODALARI, YEMEKHANE, HAVUZ, KONAKLAMA BİRİMLERİ VE OTOPARK DA BULUNACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AMATÖR KULÜPLERE DESTEK KAPSAMINDA DAHA ÖNCE MERKEZDE YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI MERKEZE SONRADAN BAĞLANAN İLÇELERDE DE HIZ KESMEDEN SÜRDÜRDÜKLERİNİ SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegölspor için yapılacak ve süper lig kulüplerini kıskandıracak donanıma sahip spor tesislerinin temeli atıldı. Yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacak tesislerde sentetik çim futbol sahası, doğal çim futbol sahası, halı saha, soyunma odaları, yemekhane, havuz, konaklama birimleri ve otopark da bulunacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, amatör kulüplere destek kapsamında daha önce merkezde yaptıkları çalışmaları merkeze sonradan bağlanan ilçelerde de hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi.

Bursa’nın sporda da marka bir kent olması amacıyla yeni stadyumun yanı sıra, amatör kulüplere sahalar, spor salonları, branşlara özel tesisler ve yüzme havuzlarıyla tüm semtlere yürüme mesafede tesisler kazandıran Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde de sporun çıtasını yükseltiyor. Merkeze sonradan bağlanan 10 yeni ilçede de spor yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, daha önce bir takım otobüsü hediye ettiği İnegölspor’a şimdi de süper lig kulüplerini kıskandıracak tesisler kazandırıyor. Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden İnegölspor için Baykoca Mahallesi’nde 37 bin 400 metrekare inşaat alanına sahip tesislerde 1 adet sentetik çim futbol sahası, 1 adet doğal çim futbol sahası, 1 adet halı saha ve soyunma odaları, yemekhane, havuz, konaklama birimleri ve 42 araçlık otopark bulunacak. Yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olması beklenen modern tesislerin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle atıldı.

İnegölspor’a güç katacak
Sağlıklı gençlik ve sağlıklı gelecek hedefi doğrultusunda spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini ve yüzlerce spor tesisini Bursa’ya kazandırdıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde de bu yatırımları hız kesmeden sürdürdüklerini vurguladı. Bursa’nın marka ilçelerinden İnegöl’ün de tüm yönleriyle daha da gelişip kalkınması için İnegöl Belediyesi, Kaymakamlık ve tüm kurumlarla işbirliği halinde çalıştıklarını dile getiren Başkan Altepe, “İlçe merkezinden kırsala kadar her alanda çalışıyoruz. Çatısı çöken MERPA’yı yapıyoruz, yangında kül olan çarşıyı ayağa kaldırıyoruz. Çiftçimizin desteklenmesi için tarlalara kadar gider yolları yapıyoruz. Sulama için tesisler göletler yapıyoruz. Gençlerimize sahip çıkmak, İnegöl ve tüm ilçelerimizde eksik tesislerin tamamlanması, yüzme havuzları ve spor salonları yapılması için çalışıyoruz. Bugün de ilçemizin önemli bir markası olan İnegölspor’a önemli bir tesis kazandırıyoruz. Uzun yılların beklentisiydi. İnegöl Belediyemizin yer tahsisinin ardından çalışmaları başlattık. Bir yıl içinde de bitirmeyi hedefliyoruz. İnşaat daha önce başlamıştı, soğuklar yüzünden tören yapmamıştık. Bu tesisler İnegölspor’a güç katacak ve değerli hocamızla da güzel sonuçlar alacağız. İnegölspor da başarıları ile hem İnegöl’ün hem de Bursa’nın adını dünyaya duyuracak” diye konuştu.

Video:İnegöl’de sporun yeni üssü olacak
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da İnegölspor’un Bursaspor’dan sonra Bursa’nın en önemli markalarından biri olduğunu hatırlattı. Futbolda altyapının büyük önem taşıdığımı günümüzde böyle tesislerin büyük önem taşıdığını dile getiren Aktaş, “Burası İnegöl Belediyesi’ne ait bir yer. Konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımıza açtığımızda; Başkanımız İnegölspor’un önemli olduğunu ve bu projenin aciliyet arz ettiğini belirtip çalışmaları başlattı ve bu güzel bu harika proje ortaya çıktı. 30 yıl önce o günkü yönetimler tarafından yapılan şu anki tesisler takdir edersiniz ki gelişen, büyüyen kulübe cevap vermiyordu. Her başımız sıkıştığında başvurduğumuz başkanımız buna da duyarsız kalmadı. Ha keza yıllardır hayal ettiğimiz kulüp otobüsümüzde onun destek ve katkılarıyla gerçekleşti. Bu destek ve katkıları için de kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
İnegölspor Kulübü Başkanı Timur Erezsarı ise bu tesislerle kalitenin en üst seviyeye taşınacağını belirterek, katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, kulübün yeni Teknik Direktörü Ergün Penbe ile birlikte butona basarak, tesislerin temeli attı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/inegolspor-a-modern-tesis ...ber/23257/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 09 Şub 2017, 14:28

İNEGÖL’ÜN YENİ MEZARLIĞINA DEFİNLER BAŞLADI
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl İlçesi Alanyurt bölgesinde 100 bin metrekarelik alanda oluşturulan yeni mezarlığa definlerin başladığını söyledi.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl İlçesi’ndeki Alanyurt bölgesinde 100 bin metrekarelik alanda oluşturulan yeni mezarlığa definlerin başladığını söyledi.

Bursa’nın her köşesine hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki ihtiyaçlara çözüm olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Alanyurt Hamzabey Mahallesi’nde düzenlenen yeni mezarlıkta incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi’nin her alanda çalıştığını söyleyen Başkan Altepe, “Bursa’nın 17 ilçesiyle yaşanabilir ve sağlıklı bir kent olması yolundaki çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu noktada mezarlıkla ilgili hizmetleri de Büyükşehir Belediyesi veriyor. İnegöl ilçemizde mezarlık konusunda, mevcut mezarlıkların dolmak üzere olması nedeniyle önemli bir talep var” dedi.

Video:Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından, İnegöl’de Alanyurt bölgesi Hamzabey Mahallesi arazisinde 100 dönümlük (100 bin metrekare) alanda mezarlık düzenlemesi çalışması yapıldığını belirtti. Çalışmaların tamamlandığını vurgulayan Başkan Altepe, “Altyapı ve yol çalışmaları, çevre duvarı ve binasıyla mezarlık hizmete alındı. İlk etabı tamamladık, bir haftadır da defin işlemleri yapılıyor. Daha sonra ilave kısımları da yapılacak” diye konuştu. Başkan Altepe, böylece İnegöl’deki önemli bir ihtiyacın da giderilmiş olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/inegol-un-yeni-mezarligin ...ber/23262/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 02 Mar 2017, 21:16

MERPA MODERN YÜZÜYLE HİZMETTE
Alıntı:
- İnegöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının ardından modern bir hale gelen Merkez Pazar Yeri (MERPA), törenle hizmete açıldı.
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının ardından yenilenen yapısıyla hizmete açılan Merkez Pazar Yeri’nin (MERPA), İnegöl’e çok yakıştığını ve İnegöl’ün Büyükşehir ile daha da gelişeceğini söyledi.


İnegöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının ardından yeni ve modern bir hale gelen Merkez Pazar Yeri (MERPA), görkemli bir törenle hizmete açıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, MERPA’nın İnegöl’e çok yakıştığını ve İnegöl’ün Büyükşehir ile daha da gelişeceğini söyledi.

Bursa’ya eserleriyle değer katan Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerin gelişmesi ve kalkınması için de çalışmalarına hızla devam ediyor. İnegöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken Merkez Pazar Yeri (MERPA), Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının ardından yeni ve modern yüzüyle halkın hizmetine açıldı.
İnegöl’de tarihi bir güne imza atan MERPA’nın açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin en önemli ilçelerinden olan İnegöl’e değer katan bir hizmetin gerçekleştirildiğini söyledi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelere desteklerini ulaştırdığını hatırlatarak, “Bereketli bir günde Bursa’nın güzel ilçesi İnegöl’ün de daha yaşanabilir ve daha çağdaş bir kent olması hedefiyle bir aradayız. Az imkânlarla büyük projeleri gerçekleştiriyoruz. İnegöl’de de yapılamayanları yapıyoruz. İnegöl Merkez Pazar Alanı (MERPA) çatısı, aşırı kar yüküne maruz kalması sonucu çökmüştü. Büyükşehir Belediyesi olarak hasar sonrası kullanılamaz hale gelen pazar alanının tekrar faaliyete geçirilmesi için çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve MERPA İnegöl’e çok yakıştı” diye konuştu.

Modern pazar alanı
Başkan Altepe, 12 bin metrekare alanda kapalı pazar ve sosyal tesis imalatlarının gerçekleştirildiğini belirterek, “Pazar alanının çatısı 2 yıl önce çökmüştü. Çalışmalarımızın ardından MERPA güzel bir tesis olarak faaliyete başladı. Yaklaşık 13 milyon TL’ye mal olan çalışmalardan sonra pazar alanı, modern bir görünümle ilçeye kazandırıldı” dedi.
Arsa tahsisinin İnegöl Belediyesi’nce yapıldığını belirten Başkan Altepe, “Türkiye’yi daha güçlü bir hale ancak güçlü şehirlerle ulaştırabiliriz. Bu hedefle şehirlerimizin öncü olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bursa, yaşanabilir kentler sıralamalarında hızla yükseldi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın her köşesinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.Video:“İnegöl Büyükşehir ile gelişecek”
İnegöl’de devam eden ve yapılacak olan çalışmaları da anlatan Başkan Altepe, “İnegöl’ün her köşesinde Büyükşehir imzası var. İnegöl, Büyükşehir ile gelişecek. İnegöl’e 3 yılda 150 milyon TL’lik yatırımı kazandırdık, devamı geliyor. Büyükşehir artık her alanda çalışıyor. MERPA kapalı pazar alanı da İnegöl’e çok yakıştı” ifadesini kullandı.
MERPA’da kapalı pazarın yanı sıra güvenlik, zabıta, kafeterya-restoran bölümleri gibi alanların da yer aldığını
sözlerine ekleyen Başkan Altepe, tesisin çok amaçlı sosyal ve kültürel bir mekan olarak ilçeye hizmet vereceğini belirtti.

“İlçenin değerine değer katacak”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da İnegöl’e değer katan hizmetten dolayı Başkan Altepe’yi tebrik ettiği konuşmasında, Türkiye’de istikrar ve güvenin önemli olduğunu söyledi. Bakan Müezzinoğlu, Türk Milleti’nin geleceğe umutla ve güvenle bakan bir millet olduğunu belirterek, “İnegöl’de 12 bin metrekarelik alanda çok amaçlı olarak kazandırılan pazar yeri ilçeye ve Bursa’ya hayırlı olsun. Hem ticari bakımdan güzel bir mekan, hem de ilçenin değerine değer katacak modern bir tesis olmuş. Gece gündüz çalışarak yarının bugünden daha iyi olmasını hedefliyoruz. Son 14 yıldır nasılsa, bundan sonra da milletle beraber yolculuğumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
Yenişehir’de kendisinden istenen kapalı pazar alanı talebini de Başkan Altepe’ye ileten Bakan Müezzinoğlu, yeni hazırlanan ahilik sandığı çalışması ve küçük esnafa kredi imkanlarıyla ilgili de bilgiler verdi.

“Esnaf, kültürümüzün ana damarıdır”
İçişleri Eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da “Esnaf, kültürümüzün ana damarıdır. İnegöl deyince ekonomik etkinlik ve kalkınma akla gelir. İnegöl’ün ticari hacmi birçok kentin toplam ticari hacminden fazladır” diyerek, yeni pazar yerinin ilçe esnafına hayırlı olmasını temenni etti.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye hizmetleriyle değer kattığına değinerek Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Çok amaçlı pazar alanı
İnegöl’ün günden güne değişip güzelleştiğini ifade eden Aktaş, market görünümü kazanan bir Pazar olan MERPA’nın, perşembe günleri yiyecek ve giyim, cuma günleri tuhafiye, cumartesi oto pazarı ve kurban bayramlarında da kurban kesim alanı olarak da faaliyet gösterebileceğini söyledi. Aktaş, İnegöl Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleştirilen pazarın 200 araçlık nezih bir otoparka sahip olduğunu ifade etti.
İnegöl Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Vehbi Turgut ise pazar alanının yıkılışından sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla daha modern bir hale kavuşan tesis ve ilçeye kazandırılan hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İçişleri Eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Valisi İzzettin Küçük ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte kurdele keserek MERPA kapalı pazar yerinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Altepe, protokol üyeleriyle birlikte pazarda gezerek esnafla da sohbet etti. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile İnegöllü vatandaşlar da açılışa yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/merpa-modern-yuzuyle-hizm ...ber/23420/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 31 Mar 2017, 15:39

BÜYÜKŞEHİR’DEN CERRAH’A YENİ BİR SOSYAL YAŞAM ALANI
Alıntı:
- Bursa’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İnegöl İlçesi’nin Cerrah bölgesine vatandaşların keyifli vakit geçirebileceği bir sosyal yaşam alanı kazandırıyor.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl Cerrah’taki 70 bin metrekarelik park alanının yapılacak düzenlemelerin ardından piknik ve mesire alanı olarak vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi.


Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın daha yaşanabilir ve daha sağlıklı bir kent haline gelmesi hedefiyle yapılan çalışmaları kapsamında, İnegöl İlçesi’nde Cerrah’a vatandaşların keyifli vakit
geçirebileceği bir sosyal yaşam alanı kazandırıyor.

Bursa’nın her köşesinde ihtiyaç duyulan çalışmaları gerçekleştirerek vatandaşların yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde çevre odaklı yatırımlarına da devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte İnegöl İlçesi’nde incelemelerde bulundu. Cerrah’taki parkın yeni bir sosyal yaşam alanı olarak düzenleneceğini belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak çevreye büyük önem veriyoruz. Özellikle yeşil alan miktarını artırma noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Video:Kentin tüm ilçelerinde ihtiyaç duyulan çalışmalara devam ettiklerini belirten Başkan Altepe, “İnegöl Cerrah’ta bulunan 70 bin metrekarelik park ve rekreasyon alanı yeniden düzenleniyor. Büyük, güzel ve çok değerli bir alan… Yanındaki deresi ve ağaçlarıyla, İnegöl halkının nefes aldığı bir yer. Burada piknik yerleri, yürüyüş yolları, spor ve çocuk oyun alanları, yamaç düzenlemeleri gibi çalışmalarla halkımızın güzel vakit geçirdiği güzel bir sosyal yaşam alanı oluşturacağız” diye konuştu.
Yaklaşık 1,5 milyon TL (1,5 trilyon) maliyetle gerçekleştirilecek olan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını anlatan Başkan Altepe, bölgenin vatandaşlara piknik ve mesire alanı olarak hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-cerrah-a-y ...ber/23602/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2017, 21:08

İNEGÖL’E MODERN MEYDAN
Alıntı:
- İNEGÖL İLÇESİNDEKİ BEYLİK HANI, İSHAKPAŞA CAMİİ VE KÜLLİYESİ’NİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU YAKLAŞIK 5 BİN METREKARE ALAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULANAN KENTSEL TASARIM PROJESİ İLE AYRICALIKLI BİR MEYDANA DÖNÜŞÜYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÖLGEDEKİ ANIT AĞAÇLAR VE DOĞAL YAPININ KORUNARAK HAYATA GEÇİRECEKLERİ PROJE İLE İLÇE MERKEZİNDEKİ KALİTENİN DAHA DA ARTACAĞINI SÖYLEDİ.
- İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, YILSONU İTİBARİYLE TAMAMLANACAK ÇALIŞMALAR NEDENİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ.


İnegöl ilçesindeki Beylik Hanı, İshakpaşa Camii ve Külliyesi’nin de içinde bulunduğu yaklaşık 5 bin metrekare alan Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan kentsel tasarım projesi ile ayrıcalıklı bir meydana dönüşüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgedeki anıt ağaçlar ve doğal yapının korunarak hayata geçirecekleri proje ile ilçe merkezindeki kalitenin daha da artacağını söyledi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yılsonu itibariyle tamamlanacak çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine teşekkür etti.

Bursa’da hayata geçirdiği yatırımlarla kentin yaşam kalitesini her geçen yıl daha da yukarılara taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede altyapıdan ulaşıma, spordan kırsal kalkınmaya kadar her alanda önemli yatırımları yapmaya devam ediyor. Tarihi ve miras çalışmaları kapsamında daha önce İnegöl ilçesinde çıkan yangında kül olan Beylik Hanını ilk günkü orijinal haliyle ayağa kaldıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de aynı bölgeye ayrıcalıklı bir kentsel tasarım projesi uyguluyor. Beylik Hanı, İshakpaşa Camii ve Külliyesi’nin de içinde bulunduğu yaklaşık 5 bin metrekare alan sil baştan yenileniyor. Bölgedeki ağaç ve doğal yapı korunurken, iki kafeteryanın yanı sıra yapılacak bay ve bayan tuvaletleri ile bölgenin en önemli eksikliği de giderilmiş olacak.İnegöl’ün kalitesini artıracak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kent merkezinde olduğu gibi merkeze sonradan bağlanan tüm ilçelerin de daha sağlıklı ve yaşanabilir hale gelmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, şimdi de İnegöl’e modern bir kentsel tasarım projesi kazandırdıklarını söyledi. İnegöl’ün en önemli yerinin çarşısı olduğunu ve çarşı canlı olursa İnegöl’ün de canlı olacağını ifade eden Başkan Altepe, “Çarşıda en sıkıntılı nokta yangında zarar gören Beylik hanı idi. Onun restorasyonunu tamamladık, artık hizmete açılıyor. Yine Beylik Hanı ile İshakpaşa Külliyesi ve Camii’nin bulunduğu alan da biraz sıkıntılıydı. Bu bölgedeki yaklaşık 5 bin metrekarelik alanı yeniden düzenliyoruz. Çınarlar ve yeşillikler korunuyor, Kültür Varlıkları Kurulu’nun onayıyla bölgeye uyumlu iki kafeterya yapacağız. Bölgenin korunması için tüm hassasiyetleri gösteriyoruz. Yine alanda tuvaletler yoktu, yeni düzenleme ile bu ihtiyacı da gideriyoruz. İnegöl Belediyemizle birlikte projeyi sürdürüyoruz. Çalışmaları biran önce bitirip, İnegöl’e kaliteli bir meydan kazandırmak istiyoruz. Bu meydan İnegöl’ün kalitesine kalite katacak” diye konuştu.

Video:Yılsonunda tamamlanacak
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çalışmaların yavaş yürüdüğü yönünde halkın bazı şikayetleri olduğunu hatırlatarak, “Bunun rekreasyon ve rekreasyon çalışması olduğu unutulmamalı. Koruma Kurulu’nun onayına göre çalışma yapılıyor. Bu tür çalışmalar adım adım ilerliyor. İnşallah yılsonu itibariyle tamamlanmış olacak. Yeşil alanları bahçe düzenlemeleriyle güzel bir alan kazanacağız. Destekleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/inegol-e-modern-meydan/haber/24432/

Hayırlı uğurlu olsun.Efe_Marma
1 yıl önce - Sal 12 Eyl 2017, 13:43

Meydan mı? Tamamen beton oldu oralar. Yeşillik azaltıldı. Anıt ağaçların etrafı kaldırım taşlarıyla çevrilmiş. Azıcık yeşillik vardı mahvolmuş, Kimin ne rantı varsa oradan iyi kazandırıyor büyükşehir belediye

cCcenk38
10 ay önce - Cmt 25 Ksm 2017, 16:31

İnegölspor taraftarlarının Hatay'da açtığı pankartlar on numara..Efe_Marma
10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 11:16

Beylik Han'ın açılışı var bugün

Misafir Berk

10 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 17:26

Bu arada İnegöl'ün ayrı bir il olmasıyla ilgili bir kanun tasarısı varmış. İsteyenler TBMM'nin İnternet sitesinden bulabilirler.sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet