Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Galataport inşaatı
« önceki   123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 29
mustafa665
10 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 14:19

Bu yaza yetişmesi zor galiba

mslazer
10 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 15:31

En son haber bu

Galataport’un bedeli 7 milyar TL
Beyoğlu’na gelecek yeni yatırımcıları teşvik etmek için bu toplantının çok değerli olduğunu kaydeden Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Galataport projesiyle birlikte yaklaşık 1,2 km boyunca bugüne kadar İstanbul halkına kapalı olan İstanbul un en önemli tarihinin ortasındaki sahili halka açacaklarını belirtti. Galataport’un toplam yatırım bedeli arazi için ödenen bedelle birlikte 1,5 milyar dolar yani 7 milyar TL olduğunu söyleyen Bilgili, “Projeyi 2019’un 3.çeyreğinde açmayı planlıyoruz. Burada bu projeleri hayata kazandırma adına gösterdiği yakın ilgi için Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür etmek istiyorum” dedi.


mslazer
7 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 01:18

Kamuoyunda Galataport adıyla binilen Salıpazarı Kruvaziyer limanı projesi tüm hızıyla sürüyor. Yıkılması tepkilere neden olan tarihi yolcu salonunun olduğu bölümde çalışmaların hızlandığı görülürken, proje içinde yer alan İstanbul Modern binasının önümüzdeki günlerde Beyoğlu'na taşınmasının ardından 4 nolu antreponun da yıkılacağı öğrenildi.

Karaköy Rıhtımı´ndan Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü´ne kadar uzanan 1.2 kilometrelik sahil şeridinde çalışmalar 2016 yılı sonunda başlamıştı. Önce limanın Karaköy bölgesinde bulunan tek ve iki katlı yolcu kabul ve pasaport işlemlerinin yapıldığı eski binalar ve antrepoların yıkım işi tamamlanmıştı. Daha önce yenileme ve güçlendirme yapılması planlanan Tarihi Karaköy Ana Yolcu salonu da yıkılan binalar arasına katılmıştı. 2002 yılında Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından “Korunması gereken kültür varlığı” olarak tescil edilen tarihi binanın yıkılması bazı sivil toplum kuruluşlarının tepkisine neden olmuştu. İnşaatı yapan firma tarafından aslına uygun bir şekilde yeniden yapılacağı açıklanan binadan geriye yol tarafında bulunan küçük bir kısım ayakta kalmıştı.

Proje alanında çalışmalar hızla sürerken alan içinde yer alan İstanbul Modern’in de yeni adresi belli oldu. 4 numaralı antrepoda faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern´in 18 Mart tarihinde Beyoğlu, Meşrutiyet caddesindeki eski Union Française binasına taşınacağı öğrenildi. Müzenin taşınmasının ardından İstanbul Modern binasının bulunduğu antreponun da yıkılacağı ve yerine yenisinin yapılacağı belirtildi.

Çalışmaların tamamlanmasını ardından yeni inşaa edilecek kruvaziyer gemilere yönelik terminal eskisinin iki katından daha büyük olacak. Terminal yer altına alınacak. Proje tamamlandığında İstanbul limanına 6 binden daha fazla yolcu kapasiteli dev yolcu gemileri yanaşabilecek. Projeyle Tophane Meydanı’nın İstanbul´un en büyük meydanlarından biri olması planlanıyor.kami suyutmaz
6 ay önce - Pzr 15 Nis 2018, 22:41

iyi güzelde,ortada zaten bu kadar sayıda gelecek gemi yolcusu yokki
Ayrıntıyı bilmiyorum ama muhtemelen garanti yolcu sayısı üzerinden klasik YİD formülü uygulanmıştır.
Şayet durum böyleyse buyrun ülkeye bir kambur daha
O güzelim tarihi binalar yıkılırken,ecdad dan bahsedenler acaba ne düşünmüşlerdir ?


deger35
6 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 18:50

İSTANBUL MODERN HALA yıkılmadı mı

mslazer
4 ay önce - Sal 05 Hzr 2018, 17:08

2002 yılında Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından Korunması gereken kültür varlığı" olarak tescil edilen tarihi binanın yıkılması bazı sivil toplum kuruluşlarının tepkisine neden olmuştu.
İnşaatı yapan firma tarafından aslına uygun bir şekilde yeniden yapılacağı açıklanan binadan geriye yol tarafında bulunan küçük bir kısım ayakta kalmıştı.
4 numaralı antrepoda faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modernin 18 Mart tarihinde Beyoğlu, Meşrutiyet caddesindeki eski Union Française binasına taşınacağı öğrenildi.
Müzenin taşınmasının ardından İstanbul Modern binasının bulunduğu antreponun da yıkılacağı ve yerine yenisinin yapılacağı belirtildi.


(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
Şükrü Güllüoğlu
4 ay önce - Çrş 06 Hzr 2018, 06:05

Konu dışı ama İstanbul Modern Anadolu yakasına taşınsa iyi olur. Anadolu yakası çok fakir o açıdan. Ayrılıkçeşme'ye yakın, Haydarpaşa alanında bir yer tahsis edilebilir.

bora gençtürk
4 ay önce - Cum 08 Hzr 2018, 11:07

Yıllardır Karaköy-Tophane sahili toz-duman pislik içinde.

Bu rezalet ne zaman bitecek?

"Kaldırın şu pisliği"


ChefDeniz

4 ay önce - Cum 08 Hzr 2018, 12:50

Alıntı:
Yıllardır Karaköy-Tophane sahili toz-duman pislik içinde.


İnşaat 1,5 sene önce başlamadı mı ?


Şükrü Güllüoğlu
4 ay önce - Pts 11 Hzr 2018, 06:46

Trolll işte. Boş ver.sayfa 29
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet