Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mert Akgün
1 yıl önce - Çrş 25 Oca 2017, 20:48

Alıntı:
Ben polisi aradım zaten 1 saat sonra geldiler. Geldiklerinde de müziği çok açmayın dediler gittiler


zaten olay biter polis gelir. ben ne zaman bir olay görsem şikayet etsem böyle olmuştur


Metin_16
10 ay önce - Cmt 02 Arl 2017, 20:38

Tavuk alma Bursanin yerlileri olan Manavlar tarafindan yapılır. Iznik ve Yenisehirlilerin dugunlerinde eksik olmaz ayrıca Bu tavuk alma törenleri polis çağirmaya bile delalet olur.

mehmet20
10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 09:40

Alıntı:
Tavuk alma Bursanin yerlileri olan Manavlar tarafindan yapılır. Iznik ve Yenisehirlilerin dugunlerinde eksik olmaz ayrıca Bu tavuk alma törenleri polis çağirmaya bile delalet olur.2 ay önce oldu bizim evin karşısında gece saat 2 de. Polisi aradım hemen. İnegöl'ün her tarafında düğünler olduğu için ekipler yetişemiyor demişti polis.sdgr

10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 11:19

Tavuk alma denen olay yapılsın, yapılmasın demiyorum. Ama gece yarısında niye yapılıyor? İnsan gibi 8-9 da gel, oyna dağıl.

Nişanda takı takılma durumu ile ilgili de şöyle bir tespitim var. Ne yazık ki artık günümüzde bu organizasyonların %90 ı bir birlikteliği kutlamak için değil, altın toplanması amacı ile yapılıyor. Ana motivasyon da bu olunca zaten bu organizasyonların (düğün/nişan farketmez) çoğunda iki aile arasında tartışma vs çıkıyor.

Millet olarak önceliklerimiz çok değişti, artık hayat önceliklerinde insan ilişkilerinin yerini makam-statü sevdası, dolayısı ile para aldı. O yüzden de bu etkinliklerin eskiden verdiği tat yok.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet