Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Ulu Camii Projesi
« önceki   123 ... 14151617   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Ayhan
2 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 19:59

belediye başkanından bahseden oldu mu ne alaka ? Saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın.

Burada kimse İzmir'e cami yapılmasın demiyor. Siz kalkmış operadan ne anlar bunlar diyorsunuz.

mahmut11
2 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:25

Alıntı:
Hocam istanbulda tarihi yarım adanın silüetini bozuyor diye gökdelenler tıraşlatılmak istendi . eheheheh izmirde neden gökdelenlerin dibine sultan ahmetten bozma camii yapılıyor ozaman ? yani evet bir panorama bozulma sorunu var. nasıl istanbulda tarihi panoramayı etkiliyor diye igökdelenlere itiraz olduysa. haklı olarak İzmirdeki skyline ı etkliyecek olmasından dolayı çakma sultan ahmet camii ye de itiraz olacaktır.

Tarihi yarım ada ile, gökdelenleri kıyaslamak çok saçma. Biri yüzlerce yıllık tarihimiz. Diğeri ise köksüz (herhangi bir tarihi önemi olmayan) gökdelenler. Ne yani, gökdelenleri hangi padişah yaptırmış hey Allah'ım.

Gökdelenler modernliiği temsil ediyor. Camiler ise gericiliği diyen anlayıştansanız tabii bir şey diyemem.

Misafir f69

2 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:33

İzmirin eksiği gerçekten inşallah bir an önce başlanır

Anıl 95
2 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:11

Alıntı:
Tarihi yarım ada ile, gökdelenleri kıyaslamak çok saçma. Biri yüzlerce yıllık tarihimiz. Diğeri ise köksüz (herhangi bir tarihi önemi olmayan) gökdelenler. Ne yani, gökdelenleri hangi padişah yaptırmış hey Allah'ım.

Alen şunu söylemek istemiş Nasıl İstanbulda yapılan gökdelenlerin bazıları tarihi yarım adanın silüetini bozuyosa aynı şekilde İzmirde de Gökdelen bölgesine Cami yapılmamalı bu mantıkla
Mimarileri birbirleriyle örtüşmüyo çünkü

mahmut11
2 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 01:15

Ben anladım zaten. Ancak Gökdelenlerin bir tarihi değeri yok. Ki dinimizin ibadethanesi mi "silüeti bozacak".

Gökdelenler silüet oluşturmaz. Şu forumlardan çıkın. İzmir'in silüeti konak saat kulesidir, gündoğdu meydanıdır vs.

Neden örtüşmesin? Laikliğe aykırı diye? Güzel bir mimari yaparsan örtüşür.

Bölgede cami yok neredeyse, olanlar da yetmiyor. Bu da bir gerçek.

Muhiddin77
2 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 13:05

Eger gokdelen bolgesine bir cami yapilacaksa klasik mimari degil farkli bir mimari tarz da yapilmali. Klasik mimarinin o bolgeye uyacagini ben de dusunmuyorum.

Jeezy
2 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 21:48

İzmir Ulu Camii için zemin iyileştirme çalışmaları başladı.

http://www.gazetemizmir.com/isgoren-ciftinin-cami ...ldi/33433/

Misafir f43

2 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 22:45

keşke konak meydanına da bir düzenleme yapılsa Meydanda görüntü kirliliği oluşturan Belediye binasının yeri değişmesi lazım

Misafir 1cd

1 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 17:45

burda konu camiden çıkmış zaten.. dedem ve kardeşleri izmire balkanlardan geldiklerinde ilk işleri cami yaptırmak olmuş.. ancak bu çağda camiler hiçbir işlevi yerine getirmiyor.. bana sorarsanız zaten dinlerin tümü anlamsız.. siyaset cambazlarının insanları koyuna çevirip istediği yöne götürmesinden başka hiçbir işe yaramıyor.. komple gereksiz.. ama tabi bu benim düşüncem.. ortada koskocaman bir şov ve rövanş kokusu var bence bu projede.. ancak şurası da bir gerçek bölge adliyesine özellikle şehir dışından gelecek vatandaşların ihtiyacını karşılayacağı şimdiden öngörülebilir.. diğer yandna o bölgede çalışanların veya bölgeyi gün içinde ziyaret edenlerin ise pek ilgisini çekmeyeceği de açık.. hele bu devirde kalkıp edirnedeki tarihi yapının çakmasını bi de yükseltip heybetli görünecek şekilde oraya monte etmeye kalkılırsa alay konuusndan başka birşey olmayacak.. yap oraya adam gibi bir mağbet herkes dönsün şaşsın bakakalsın.. müslümnalar alınmasında aranızda hiç mi aklı başında insan yok yada varolanlarınız neden çıkıp hiç konuşmaz.. ortalık diz bezirganlarından geçilmiyor.. bütün fırsatçılar din osmanlı yardır allah yardır.. nereye gidecek bu akılsızlık?

alen Doğu Gencer
1 ay önce - Çrş 27 Arl 2017, 19:23

Cami projesi başlamış. hayırlı ugurlu olsun.

http://www.egedesonsoz.com/haber/ve-izmir-de-ilk- ...cak/972765

Hayırlı ugurlu olsun da. Bu proje Yeni kent merkezine vurulmuş en büyük darbedir. Cami yapımına kesinlikle karşı değilim yapıldıgı yere ve mimarisine karşıyım. En başta . gökdelenler bölgesine ,avm,plaza ve eglence merkezi vb... yapıların bulundugu daha da yapılacagı bir yere bukadar büyük bir cami yapılmasına karşıyım. Bu cami yi aktif olarak kullanacak insan sayısı az olacak. yakının da bulunan 2.ve 3. sanayi siteleri de bir kaç sene içerisinden oradan taşınmış. yerlerine büyük ihtimal ağaoğlunun gökdelenleri dikilmeye başlanmış olacak. Böyle bir yere, Bu kadar büyük bir cami yapılmasını en başta Allahın evine saygısızlık olarak görüyorum.cami ler ibadet için yapılır. gösteri amaçlı,show amaçlı yapılmaz. boş kalsın diye hiç yapılmaz.

Caminin mimarisine karşıyım. MAdem yapacaksınız. 500 sene öncenin mimarisini kopyalamayın. bölgenin mevcut mimarisini baz alın. bukadar vizyonsuz ve kıt olmayın. allah teala insanları yaratırken düşünsünler, uygulasınlar diye Beyin bahşetmiş. bu beyni de ibadetlerinizi yerine getirirken dünya gelişir,değişir ve büyürken. tek bir mimari de bana ibadet edin diye vermemiş. Çağa ayak uydurun,geri de kalmayın, gelişin diye vermiş bu beyni.

Şu araplara şöyle kötüler böyle kötüler, cahiller bilmemneler diye sürekli laf atarız ama BAE den tut. arabistana kadar nasıl modern cami ler yapmışlar görseniz ağzınız açık kalır. Hatta 3-4 tane dinin yaşandıgı hindistan da bile çok güzel cami ler var. ne hikmetse biz cami yaparken sanki günaha girecekmişiz gibi proje çizdiremiyoruz sanırım

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 14151617   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet