Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Ulu Camii Projesi
« önceki   123 ... 131415

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Ayhan
4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 19:59

belediye başkanından bahseden oldu mu ne alaka ? Saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın.

Burada kimse İzmir'e cami yapılmasın demiyor. Siz kalkmış operadan ne anlar bunlar diyorsunuz.

mahmut11
4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 20:25

Alıntı:
Hocam istanbulda tarihi yarım adanın silüetini bozuyor diye gökdelenler tıraşlatılmak istendi . eheheheh izmirde neden gökdelenlerin dibine sultan ahmetten bozma camii yapılıyor ozaman ? yani evet bir panorama bozulma sorunu var. nasıl istanbulda tarihi panoramayı etkiliyor diye igökdelenlere itiraz olduysa. haklı olarak İzmirdeki skyline ı etkliyecek olmasından dolayı çakma sultan ahmet camii ye de itiraz olacaktır.

Tarihi yarım ada ile, gökdelenleri kıyaslamak çok saçma. Biri yüzlerce yıllık tarihimiz. Diğeri ise köksüz (herhangi bir tarihi önemi olmayan) gökdelenler. Ne yani, gökdelenleri hangi padişah yaptırmış hey Allah'ım.

Gökdelenler modernliiği temsil ediyor. Camiler ise gericiliği diyen anlayıştansanız tabii bir şey diyemem.

Misafir f69

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 20:33

İzmirin eksiği gerçekten inşallah bir an önce başlanır

Anıl 95
4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 21:11

Alıntı:
Tarihi yarım ada ile, gökdelenleri kıyaslamak çok saçma. Biri yüzlerce yıllık tarihimiz. Diğeri ise köksüz (herhangi bir tarihi önemi olmayan) gökdelenler. Ne yani, gökdelenleri hangi padişah yaptırmış hey Allah'ım.

Alen şunu söylemek istemiş Nasıl İstanbulda yapılan gökdelenlerin bazıları tarihi yarım adanın silüetini bozuyosa aynı şekilde İzmirde de Gökdelen bölgesine Cami yapılmamalı bu mantıkla
Mimarileri birbirleriyle örtüşmüyo çünkü

mahmut11
4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 01:15

Ben anladım zaten. Ancak Gökdelenlerin bir tarihi değeri yok. Ki dinimizin ibadethanesi mi "silüeti bozacak".

Gökdelenler silüet oluşturmaz. Şu forumlardan çıkın. İzmir'in silüeti konak saat kulesidir, gündoğdu meydanıdır vs.

Neden örtüşmesin? Laikliğe aykırı diye? Güzel bir mimari yaparsan örtüşür.

Bölgede cami yok neredeyse, olanlar da yetmiyor. Bu da bir gerçek.

Muhiddin77
4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 13:05

Eger gokdelen bolgesine bir cami yapilacaksa klasik mimari degil farkli bir mimari tarz da yapilmali. Klasik mimarinin o bolgeye uyacagini ben de dusunmuyorum.

Jeezy
15 saat önce - 21:48 (dün)

İzmir Ulu Camii için zemin iyileştirme çalışmaları başladı.

http://www.gazetemizmir.com/isgoren-ciftinin-cami ...ldi/33433/

Misafir f43

14 saat önce - 22:45 (dün)

keşke konak meydanına da bir düzenleme yapılsa Meydanda görüntü kirliliği oluşturan Belediye binasının yeri değişmesi lazım

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet