Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Eryaman Akın 688 Konut Projesi
« önceki   123 ... 122123124

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 124
Mehmet DK

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 22:18

Camlarda çok terleme oluyor evin ısısı iyi olmasına rağmen,bunu anlayamadık.resmen su akıyor,aynı sorunu yaşayan varmı acaba?

Bu sorunu yaşayan tüm ev sahiplerine Yalıtımlı Alüminyüm Bilgi Bankası tarafından şu cevap verilmiştir.

Alıntı:
Evinizde pencerede terleme, camda buğu, duvarda rutubet ve kararma görmenizin sebebi de şudur:

Kışın evinizin dışarısı soğuk, içerisi ise nispeten sıcak olur. Yine kış aylarında sıcaklık kaybı olmaması için tüm kapı ve pencereleri özellikle sıkı sıkıya kaparız ve bu da odadaki havanın içinde yoğun olarak bulunan su buharının dışarıya difüze olmasını yani kaçmasını engelleriz. Dolayısıyla evdeki havanın içindeki su buharının konsantrasyonu düşemez ve hatta faaliyetlerimizden dolayı artmaya devam eder. Ancak içerisi sıcak ve sıcak havanın da su buharı tutma kabiliyeti (kapasitesi) fazla olmasına rağmen odanın ısı yalıtımı iyi olmayan bazı yüzeyleri nispeten soğuktur. Bunlar; pencereler, kapılar, duvarlar, tavan gibi odada ısı yalıtımı açısından en zayıf halka sayılabilecek yüzeyler olarak düşünülebilir. Bu yüzeyler nispeten soğuk olduklarından buralarda hava da soğur. Soğuk havanın gaz halindeki su buharını tutma kapasitesi daha düşük olduğundan, odanın genelinde olduğu gibi içine hapsedemez ve sıvı hale geçer. Maddenin gaz halinden sıvı hale geçişine yoğuşma denir. Yoğuşma eğer pencerede kendini gösterirse “pencere terliyor” deriz, camda kendini gösterirse “cam buğu yapıyor” deriz, duvarda kendini gösterirse de “duvarda rutubet var, karardı” deriz.

Yukarıdaki bu senaryo “her pencerede, camda, duvarda yoğuşma olması kaçınılmazdır” demek değildir. Eğer pencereniz, camınız, duvarınız dışarıdaki soğuğu içeri taşımıyorsa, yalıtımı iyi ise ve bu objelerin içerideki yüzey sıcaklıkları, havadaki su buharının yoğuşmasına sebep olacak kadar düşmüyorsa, yoğuşma gözlemlenmez.

Misafir 6ad

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 01:13

Yemek kokusu için "bacamatik" denen aspiratör borusunun bacaya bağlandığı yere takılan bir parça aldım, sorun çözüldü. Ben koçtaş'dan aldım ama internette de satılıyor.

Misafir d86

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 08:22

E2 bloktaki üst kattaki vatandaş, bir gün izinliydim evde dinleneyim dedim. Bütün gün sabahtan akşama kadar homur homur küfürlü telefon görüşmesi yaptın. Sesin yüksek çözünürlükte duyulabiliyor.
Camlar çok terleme yapıyor.
Bu arada çiğ köfteci kokoreççi açılıyor sanırım. Artık kokoreç kokusundan durulmaz.

Misafir 8b9

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 09:21

Misafir d86 aşağıda ki dükkanların havalandırmalarını bina havalandırmalarına bağlamazlar dediğinizi düşündüm bir an için ürperdim.Allahım Allahım o zaman evde durulmaz

Misafir da1

6 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 15:59

Havuz ve spor salonunu kullananlar yorumlariniz nedir? Birde yeni yakit ucretleri cikmis problemi olan varmi?

gk8039
6 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 20:42

misafir 44a teşekkür ediyorum sizin bebeğinizde analı babalı sağlıklı sıhhatli öncelikle doğsun sonrada büyüsün inş...
kablonetten memmunuz. ben superonlıne ile pek fark hisedemedim açıkçası.
aylık 55 tl, 25mb bizimki...

Misafir e97

5 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 21:41

Merhaba

Akın 688 den Ocak başında 2+1 almayı düşünüyorum. Cephe blok kat vs nelere dikkat etmem gerektiği hususunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu arada sahibinden daire tekliflerine de açığım.

AE

Misafir 785

3 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 23:32

Caddeye bakan bloklarda dükkanların bacaları bina yanlarında yukarıya verilmiş. Adeta fabrika bacasını andırıyor. Görüntü kirliliği var. Gün geçtikçe varoşlaşıyor site. Yakında galeria eryaman gibi olur.

sayfa 124
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 122123124
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet