Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ömer Mete
5 yıl önce - Çrş 09 Oca 2013, 22:56
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yeni Hastane Binası [Proje]


"YENİ HASTANE BİNASI YAPILACAK"

Tıp Fakültesi Hastanesi'nin eski olduğunu ve sürekli tamiratların sürdüğünün altını çizen Kocacık, "Yeni hastane için zemin analizlerini yaptık ve uygun yeri bulduk. Çok katlı bir hastane binası düşünmüyoruz. Polis Okulu karşısında zemini sağlam olan alana 2 katlı yayvan bir bina düşünüyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız sürüyor." dedi.

BAZI BİNALAR YIKILACAK

Kampus içerisinde halen kullanılan bazı binaların yıkılması gerektiğini dile getiren Kocacık, şöyle devam etti: "Yaptığımız kontroller sonucu bazı binaların depreme dayanıklı olmadığını gördük. Bir taraftan yeni binalar inşa ederken diğer taraftan da insan sağlığı önemi açısından bazı binaları yıkmamız gerekiyor. Biz bir taraftan yıkımı yaparken diğer taraftan daha sağlıklı ve kullanışlı binaları inşa edeceğiz. Eğitim ve İletişim fakülteleri bu ay sonunda teslim alacağız. Diş Hekimliği Fakültesi binasının teslimi şubat sonunu bulacak. İlahiyat Fakültesi binası tamamlanıyor."

YENİ MERKEZLER KURULUYOR

Üniversitede bazı yeni merkezlerin açıldığını ve bazı merkezlerinde güçlendirildiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Kocacık, şunları kaydetti: "Bu yeni merkezler yapılanmamız için önemli. Sanayi Ticaret İşbirliğini Geliştirme Merkezi'ni CÜSTİGEM'i kurduk. Ama bazı merkezleri de kapattık. Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Araştırmaları Merkezi'ni (CÜSAM) kurmak için çalışmalara başladık."

İMZALANAN PROTOKOLLER

Üniversitenin dışarıya açılması noktasında bir takım proje anlaşmalarına değinen Rektör Prof. Dr. Kocacık,

"Yaptığımız önemli anlaşmalar var. Aselsan ile 1,5 milyon değerindeki SWIR Dedektörü Geliştirilmesi Kangal Projesi 1,5 milyon değerindeki anlaşmayı imzaladık. Yine Aselsan ile Mikrokanal Isı Değiştiricisinde Isı Aktarımının Nanoakışkanlar Kullanılarak Artırılması Projesine ilişkin 600 bin TL değerinde yeni bir sözleşme yapacağız. Peugeot firmasından Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü'ne laboratuvar kurulması ve araç temini konusunda destek aldık. CÜSEM bünyesinde sürdürülen kurslarımız var. FEM Akademi ile 'Aile Danışmanlığı Sertifikası' anlaşması yapıldı." açıklamasını yaptı.

Kaynak

Şehrimize hayırlı olsun.


4everSivas

5 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 00:25

Hastenenin şu an ki binası gerçekten yetersiz ve sürekli bakımda, yeni bir bina yapılması fikri mantıklı ve yerinde. Fakat Rektörümüzün bahsettiği '' 2 katlı ve yayvan '' bana pek mantıklı gelmedi, mevcut bina 900-1000 yatak kapasitesinde ve 2 katlı binaya bu kapasiteyi sığdırabilecek mi ? Bence hayır, hastane yatak kapasite düşebilir. Yer konusunda ise Çevre yoluna biraz daha yakın bir alana hastane yapılabilir ve Tıp, Dişhekimliği, Eczacılık... fakülteleri sağlık kampüsü adı altında o bölgeye toplanabilir.

fatih5858
5 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 00:41

yeni hastane yapılmısken son derece teklojik modern ve yatak sayısı artırılmalı mevcut hastane zaten yetersız durumdaydı tekrar aynı sekılde ınsa edılırse cok bir anlam ifade etmez.. 2 katlı olunca bayağı arazı kaplıyacak bu ne kadar mantıklı bilmiyorumburak5866

5 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 12:09

madem sağlam zemin bulundu neden 2 katlı yapılıyor yine yayvan yapılsın 6-7 kat olsun bari

kkemal58
5 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 14:14

Bir üniversite çalışanı olarak o ucube hastane binasının ordan kaldırılmasını ben de isterim. Güzel bir hastane projesi söylenilen yere güzel olur.

Ömer Mete
4 yıl önce - Prş 30 Oca 2014, 16:19

Cumhuriyet Üniversitesi’ne Yeni Hastane

1975 yılında temeli atılan ve 1992 yılından itibaren kapsamlı olarak hizmet vermeye başlayan Türkiye’nin en büyük hastanelerinden olan Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 2015 yılı ile birlikte yerini yeni hastane binasına bırakacak. Fiziki açıdan çağın koşullarına uygun olarak hizmet veremediği gerekçesi ile Cumhuriyet Üniversitesi yönetimi tarafından TOKİ kanalı ile yeni hizmet binasına taşınacak olan hastane, taşınma işlerinin ardından yapılacak restore ile yurt olarak hizmet vermeye devam edecek.
Suat Duman
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi’ne yeni hastane binası yapılacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüşen Cumhuriyet Üniversitesi senatosu, 2015 yılında yeni hastane binasının temel atılmasına karar verdi. Yeni binanın yapılmasının ardından boşalacak eski hastane binası ise öğrenci yurdu olarak kullanılacak. Bu sayede Sivas’ta yaşanan yurt sorunlarına da uzun vadeli çözüm üretilmiş olacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, yaşanan son gelişmeler ile ilgili bilgiler verdi. Cumhuriyet Üniversitesi’nin çok büyük bir eğitim öğretim kurumu olduğunu ve her geçen gün kendini geliştirdiğini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, hastane binasının eskidiğini ve yeni bir bina yapılması için çalışmalara başlandığını söyledi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ile Cumhuriyet Üniversitesi yönetimi arasında görüşme yapıldığını, görüşmenin olumlu sonuçlandığını savunan Prof. Dr. Yılmaz, 2015 yılı ile birlikte somut adımların atılacağını belirtti. Yeni hastane binasının yapılması ile birlikte boşalacak eski binanın öğrenci yurdu olarak değerlendirileceğini söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, “TOKİ ile geçtiğimiz günlerde olumlu bir görüşme yaptık. Derdimizi anlattık, binamızın eski olduğunu ve yerine yeni bir bina yapılması gerektiğini ifade ettik. TOKİ yetkilileri bizlere çok olumlu yaklaştı. Şimdi biz çalışmalarımızı yapıyoruz çünkü 2015 yılında yeni Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin temelini atmayı planlıyoruz. Bu hastane tamamlandığında yeni binamıza geçiş yapacağız. Daha konforlu daha modern bir sağlık hizmeti sunacağız. Eski bina ise önce elden geçecek. Burasını yurt olarak düşünüyoruz. Cumhuriyet Üniversitesi bilindiği üzere her geçen gün öğrenci sayısı artan, daha fazla tercih edilen başarılı üniversiteler arasında yer alan bir kurum. Sivas’ta yaşanan öğrenci yurdu sorununa çözüm için böyle bir uygulama düşünüyoruz” dedi. Sivas’ta ki kamu kurum kuruluşları ile vatandaşlara seslenen Prof. Dr. Yılmaz, “Sivas hepimizin. Bu konuda herkes bize destek olsun. Yeni hastane binamızı yapalım, eski hastane binasını ise yurt haline getirelim. Sizlerden destek bekliyorum” dedi.

KaynakÖmer Mete
4 yıl önce - Pts 28 Nis 2014, 09:39

Yeni Hastane Binası 2015’de Yapılacak

1975 yılında temeli atılan ve 1992 yılından itibaren kapsamlı olarak hizmet vermeye başlayan Türkiye’nin en büyük hastanelerinden olan Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 2015 yılı ile birlikte yerini yeni hastane binasına bırakacak. Cumhuriyet Üniversitesi senatosunun konuyla ilgili TOKİ ile anlaşma sağladığı ve yeni hastane binasının temelinin 2015 yılında atılacağı öğrenildi. Eksi hastane bina ise tadilata alınarak yurt haline getirilecek.

Suat Duman
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi’ne yeni hastane binası yapılacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüşen Cumhuriyet Üniversitesi senatosu, 2015 yılında yeni hastane binasının temel atılmasına karar verdi. Yapılan görüşmeler de olumlu gerçekleşti. TOKİ ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında yapılan anlaşma, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz tarafından kamuoyuna duyuruldu. Prof. Dr. Yılmaz, “yeni binanın yapılmasının ardından boşalacak eski hastane binası öğrenci yurdu olarak kullanılacak” şeklinde konuştu. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında TOKİ ile yapılması planlanan anlaşmanın gerçekleştiğini söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, yeni bina çalışmalarının geçtiğimiz yıldan itibaren başlatıldığını söyledi. TOKİ ile yaklaşık 6 aydır görüşme yaptıklarını dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz, “2015 yılı ile birlikte somut adımlar atacağız. TOKİ ile yaptığımız görüşmelerde olumlu sonuçlar elde ettik. Yeni binamızın temeli atılır ve hızlı bir şekilde yapılırsa sorunlarımızın büyük bir bölümü de ortadan kalkmış olacak” dedi. Yeni hastane binasının yapılması ile birlikte boşalacak eski binanın öğrenci yurdu olarak değerlendirileceğini söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, “Bu hastane tamamlandığında yeni binamıza geçiş yapacağız. Daha konforlu daha modern bir sağlık hizmeti sunacağız. Eski bina ise önce elden geçecek. Burasını yurt olarak düşünüyoruz. Cumhuriyet Üniversitesi bilindiği üzere her geçen gün öğrenci sayısı artan, daha fazla tercih edilen başarılı üniversiteler arasında yer alan bir kurum. Sivas’ta yaşanan öğrenci yurdu sorununa çözüm için böyle bir uygulama düşünüyoruz” dedi.

45 BİN ÖĞRENCİNİN TAŞINMASI SORUNLU

Cumhuriyet Üniversitesi’nin her yıl artan öğrenci profili sebebiyle çeşitli sorunların yaşandığına dikkat çeken Prof. Dr. Yılmaz, “45 bin öğrencinin şehre taşınması konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Bu konuda ilgili kurumlardan yardım ve destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak


Fatih C1
4 yıl önce - Pts 28 Nis 2014, 09:46

Alıntı:
TOKİ ile anlaşma sağladığı ve yeni hastane binasının temelinin 2015 yılında atılacağı öğrenildi.


Umarım yola yakın bir yere yapılır ve gösterişli bir bina olursa güzel olur.


A.B.ÜNVER
4 yıl önce - Pts 28 Nis 2014, 12:13

Alıntı:
Polis Okulu karşısında zemini sağlam olan alana 2 katlı yayvan bir bina düşünüyoruz.


Nereye ne şekilde yapacaklarının kararını vermişler herhalde.


ihsan gulbilge
11 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 01:12

Vay be üzerinden kaç yıl geçti hala eski labirent şeklindeki hastane duruyor , malesef hastanelere giden hasta değilse bile hasta oluyor öyle hissediyorsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET