Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1127
mafakyanc

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 18:22

Teveccühünüz Sn. Mehmet DK! Benim de sizlerden bir farkım yok; ben de bir kullanıcı, bir vatandaş olarak gördüklerimi ve eleştirilerimi yazabiliyorum. Mesleki olarak ne sivil havacılık, ne havalimanı işletmesi, ne raylı sistemler --- hiçbiri benim eğitimini aldığım konular değil ki!... Bunlar benim hobi mahiyetindeki kişisel meraklarım!... Sizlerden farklı bir mantık/düşünce zincirine de sahip değilim!!! Sadece "mühendisliğin verdiği formasyonla" biraz daha hesap kitap yapıp, konuları o pencereden yorumlayabiliyorum...

Ancak konuyu dağıtmak (ve bazı kişilerden eksi puan almak pahasına) şunu da üzülerek eklemek istiyorum: bugün başta Eskişehir Anadolu Üniversitesi olmak üzere "sivil havacılık" üzerine eğitim veren bazı üniversitelerimiz var... Bu gözükürde güzel bir işaret. Ancak buradaki öğretim görevlilerinin bazıları sivil havacılık konularında hiçbir formasyonu olmayan kişilermiş; başka alanlarda formasyon alanlar!... Bir vesile ile bir dostumla (bu konularda benden çok daha ilgili ve bilgilidir...) sohbet ederken öğrenmiş oldum!... Bir üniversitemizin "havacılık bölüm başkanının" TARİHÇİ olduğunu öğrenmek beni üzdüyse de fazla şaşırtmadı...

Misafir 899

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 18:32

Mafak bey,

Anadolu üniversitesini az çok bilirim. Bundan 25 sene önce açıldığında Türkiyede sivil havacılık bırakın emeklemeyi daha kundaktaydı. Ancak okulun eskişehirde olması sebebiyle 1. Hibm den eğitmen ve malzeme desteği alınabildi, üniversitelerden den hocalar gelince kendi çapında oldukça iyi bir eğitim verildi. Asıl skandal bu konuda açılan meslek liselerinde yaşandı. Hayatında hiç uçağa el sürmemiş kişiler bu liselerde öğretmenlik yaptı, o zamanlarda türkçe kaynak olmadığı için sağdan soldan toplama yayınlarla eğitim yapılmaya çalışıldı mezunlar mağdur olmasın diye o zamanki yönetmeliklere tamamen aykırı işler yapılıp mezunların iş bulmaları sağlandı vs vs. Kısaca düzensizlik hayatımızın her alanında mevcut 😉

ali alimi012
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 21:23

Alıntı:
ali alimi012, hangi siteden aldınız bu görüntüyü link paylaşabilir misiniz?

site bu
http://apps.sentinel-hub.com/eo-browser/#lat=41.9 ...mp;zoom=10

kaan arslan6
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 00:42

Şimdi onu bunu geçin de ne zamana açılır bu 3.havalimanı dayanamıyorum ben😂😂

hulki99
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 01:16

Alıntı:
Atatürk havalimanına giden thy yolcularının yüzde kaçı metroyu kullanıyor sanki?

şaka mı bu? hiç uçak yolculuğu yapmayan insanlar mı üçüncü havalimanı hakkında tartışma yapıyor burada? ben anadolu yakasından mutlaka ve kesinlikle Marmaray + M1 ile gidiyorum havalimanına, tanıdıklarımın çoğu böyle yapıyor. taksiye gidiş 140, dönüş 140 lira vermemi mi bekliyorsunuz? bazen gece dönüşlerinde 23.45 gibi kendimi zor atarım son metro seferine, ve yenikapı'ya indiğimde marmaray kapalı olacağı için mecburen Şirinevler'de metrobüse aktarma yaparım karşıya geçmek için. üçüncü havalimanın anasının nikahında, kuş uçmaz kervan geçmez bir dağda, oraya gidebilmemin mümkünatı yok. taksiyi aklımın ucuna bile getirmem, o hiçbir işe yaramayan uyguruk üçüncü köprüden karayoluyla 100 km gidip sırf gidişe 200 küsur lira taksi parası mı vermemi bekliyorsunuz? metro 2021'den önce bitmez, bütün hatlar 2-5 sene gecikmeli açıldı, kaldı ki metro yapılsa ne olacak? ben anadolu yakasından o metro hattına kaç vasıta değiştirip ulaşacağım? benim için sabiha gökçen dışında bir havalimanı tercihi kalmıyor.

bilmeyenler için söylüyorum; roma, paris, stockholm, londra, amsterdam vs gibi medeni şehirlerin hepsinde havalimanlarından şehrin kalbine metro ya da hızlı tren ya da ikisi birden mevcuttur. ücretleri şehir içi ulaşımdan daha yüksek olabilir, ama hırsız taksicilere bir ton para bayılmadan gider gelirsin.

igaspotter
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 11:50

Bagaj taşıma sisteminde son konveyör montajı da tamamlandı.

COGRAFYACI
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 16:23

3.havalimanı metrosu en geç 2019 sonuna kadar hizmete girecek. Sözleşmesi öyle çünkü.

Artı, 3.havalimanına karayoluyla ulaşım, Atatürk havalimanına karayoluyla ulaşım gibi sıkıntılı olmaz. Çünkü birinde tamamen şehir içi trafikle uğraşırken öbüründe otoyolda basıp gideceksiniz. Mesela, benim başıma çok geldi, yoğun saatlerde Yenibosnadan Atatürke taksiyle 45 dakikada geldiğimi biliyorum. Halbuki yürüsem 20 dakika. 3.havalimanı yolunda böyle bir trafik olmaz. İkitelliyi geçtikten sonra bas git.
Gayrettepe Metrosu zamanında bitsin bitmesin, hatta Halkalı metrosu da yapılsın, yine de şehrin bir çok yerinden 3.havalimanına otobüs servisleri konulacaktır. Ama belediye koyar ama firma koyar onu bilemem. Şu gerçek ki, sadece metroyla havaalanı yolcularının tamamına hizmet veremezsiniz. Çünkü istanbul o kadar toplu bir sehir değil. Çok dağınık. Her yere metro yapamayacağınıza göre bazı semtlere de otobüs hattı koyacaksınız mecbur. Haa, ilerde istanbulun her semti metro ağlarıya donatılır ve bunların hepsi havalimanı metrolarina entegre edilirse, o zaman belki havalimani yolcularının yüzde 80-85' lik bir kısmına metroyla hizmet edebilirsiniz.

Misafir 8fb

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 18:27

İnsanlar endişe etmekte haklı zira ahl ye ulaşım çok kolay olduğu halde taksicilerin eline düşmek istemezsiniz. 3. Havalimanının uzaklığı hele ki taksinin alternatifsizliği gündeme gelirse insanların geçmişten gelen endişelerinin yeniden alevlenmesi ve tepki göstermesine şaşırmamak lazım içimizde ahl nin sadecetaksiye mahkum olduğu zamanları hatırlayanlar oldukça azdır. Metronun geç açılması çok büyük sorun değil ama her konuda açıklama yapan yetkililerden havalimanına ulaşımın nasıl olacağı konusunda net planlarını görmek istemek en doğal hakkımız.

43orhan43
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 20:09
Güzel bi video olmuş

Misafir bca

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 20:56

Hangi iş şözleşme tarihinde bitiriliyor. Sözleşme dediğin uyulmaması gereken maddeleri gösteren bir kağıt gibi ne yazikki

sayfa 1127
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM