Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ABD Neyin Peşinde!
« önceki   123 ... 151617 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 16
orhan akıncı
10 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 12:13

Alıntı:
ABD’de gerçekte Türkiye’yi yıpratma yönünde bir oyun oynanıyor. ABD'de yaşanan mahkeme tiyatrosunun ne denli saçma ve uluslararası hukuka aykırı olduğu gözler önünde ve Türkiye'de işlendiği iddia edilen bir suçun ABD'de görülmesinin Uluslararası Hukukta yeri yok. Başkan Trump'ı cinsel tacizle suçlayan kadının davasısının Türkiye'de görülerek Başkan Trump’un cezalandırılması, Arakan'daki Müslümanları katleden Myanmar yetkilileri n Ankara Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması kadar abes bir durumla karşı karşıyayız.


Eee herşey bu kadar açıkken ve hainlik bu kadar gün yüzüne çıkmışken
içimizde ki işbirlikçilere ne demeli.
fetö,kk,hdp.bazı işadamları,bazı medya kuruluşları vs. gibi satılmış kitlelere bu ülke yeterince sabır göstermedi mi?
Kimse farkında değil ama biz ülke olarak abd ile gizliden savaş halindeyiz. Olaylara bu çerçeveden bakarsak bu içimizde ki işbirlikçileri ve hainleri artık dur demenin zamanı geldi de geçmektedir.
şu anki dönem 'ya istiklal yada ölüm' zamanındayız.

Anlayın artık...


Misafir 894

10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 00:20

bu içimizdeki iralandalılar(chp ve tayfası) tuturmuşlar ya hırsızlar sizler hırsızsınız diye habire atıp tutuyorlar ama işin bana kalırsa çok ilginç bir yönü var bilmeme hak verirmisiniz bana.şimdi diyelimki bu bakanların ve müdürlerin aldığı rüşvetler doğru diyelim, bunun adı hırsılık olmuyorki.neyi çalmış oluyorlar bunlar tam olrak.çalsalar çalsalar abdnin menfaatlerini çalmış oluyorlar.abd ye göre bunların hepsi hırsız olmuş oluyor bu mantıklı ama bu içimizdekiler niye hırsız diye yaygara yapıyorlar yoksa onlardamı aynı tarafta olmasınlar.
Eğer bu iş doğruysa burada sadece haksız kazanç tan dolayı etik dışı bir kar elde etme var.ama buna direkmen hırsızlık denmesi için bence Türkiye cumhuriyetinin kendi öz sermayesi yada ihale kanunsuzlukları banka hortumlamalar mafya vari mala mülke çöreklenmeler olmalı.
Eğer orta bir hırsız varsa oda abd ve onun yandaşlarıdır.bizim haklı ticaretimizi engelleyerek kendisi ve yandaşları el altından şirketleriyle iranı sömürerek Türkiyenin hakkı olan paraları çaldığından büyük hırsız kendileri oluyor.


bahadır 0302

10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 10:29

Binlerce kilometre uzaktan yalnız Ortadoğu’ya değil tüm dünyaya düzen vermeye çalışıyor. Sahip olduğu şey haklılığı değil gücü. “Demokrasi” denilen kavramın da temsilcisi, “özgürlüğün” de.

Herkese her konuda o not veriyor, kimini “eksik”, kimini “tam demokrasi”, kimini “özgür” kimini “kısmen özgür” diye tanımlıyor.

Gün geliyor teröristlerle işbirliği yapıyor gün geliyor kimin “terörist” olduğuna o karar veriyor. Dünyanın birçok bölgesine “demokrasi götürüyorum” diye yaptıklarıyla demokrasiye, “hukukun üstünlüğü, insan hakları” diye yaptıklarıyla hukuka olan inancı bitirdi. “Demokrasi getireceğim” derken milyarlarca dolar tutarında silah satıyor.

Hele bir de hedefine kitlendi mi, aklına ne insan hakları ne demokrasi ne hukuk ne özgürlük geliyor. Irak mı işgal edilecek, kullandığı medyası aracılığı ile “Kimyasal silahı ve El Kaide ile işbirliği” yalanı ile milyonlarca insanın hayatına mal olacak savaşı başlatıyor. Kurdurduğu mahkemelerde devlet başkanını astırıyor.

İsterse uçakta işkence yapıyor isterse Irak’taki gibi işkence hapishaneleri kuruyor, isterse yakaladığını kendi ülkesinde insanlıktan çıkaracak biçimde yıllarca hapiste tutuyor. “Teröre karşı mücadele” diye diye dünyanın gözü önünde terör örgütleri ile işbirliği yapıyor. Irak gibi Suriye’nin de kaça bölüneceğine o karar veriyor. Suriye’de terör örgütü PKK’nın uzantısı üzerinden yeniden bir ülke mi kuracak, binlerce TIR dolusu silah vermekten kaçınmıyor. Amacına hizmet ediyorsa kendi ülkesinde 11 Eylül 2011’deki saldırılarında binlerce masum insanı katleden terör örgütü El Kaide’nin uzantısı DEAŞ’ın güvenli biçimde bölgeyi terk etmesine göz yumuyor.

Şimdi de tüm dünyanın gözüne baka baka tüm uluslararası kararlara aykırı biçimde Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını söylüyor.

Müslümanlar karşı, Hıristiyanlar karşı, Avrupa Birliği karşı, Asya karşı ama o binlerce kilometre uzaktan Ortadoğu’yu yangın yerine çevirecek böyle bir kararı tek başına almaktan geri durmuyor. İşine gelince Birleşmiş Milletler kararını tanıyor işine geldiğinde çiğneyip geçiyor.

Kimin yönettiğinin önemi de yok; iktidarın adı bazen “Liberal” oluyor bazen “Demokrat”, Başkan’ın adı bazen Bush oluyor, bazen Obama bazen de Trump. İktidar değişse de, isimler değişse de o hep “haklı” çünkü “güçlü”, adı Amerika Birleşik Devletleri.

Sahip olduğu tek şeyi gücü, tıpkı bir kovboy gibi. Kendi hukuku, kendi isteği, kendi çıkarları her şeyin üzerinde. Bilmediği ve hâlâ anlamadığı bir şey var ama burası Ortadoğu…Misafir 9e8

10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 10:50

Amerikalı sıradan vatandaş hayattan daha ne kadar zevk alabilir onun peşinde.

Amerika'yı yöneten siyasileri de kendilerini seçtiren sermaye sahipleri ne isterse onu yerine getirmenin peşinde.

İnsanlar Yahudi lobisi ile kafayı bozmuş.

Yahudilerden ayrı olarak bir de Yahudi olmayan Silah Tüccarları var. Bunlar Savaşlar çıksın ki silah satayım der.

Hani şu Demir Adam olmadan evvel Tony Stark nasılsa onun gibi adamlar ama daha acımasız daha zalim.


Haritacı 314
10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 18:14

ABD politikalarına muhalif liderler “Yargı” kıskacında.murad_1299
10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 18:47

Oraya Erdoğan, Erbakan, Mursi, J.F. Kennedy ve kral Faysal'ı da eklemek lazım

engel çıkaran adamı ortadan kaldırmaya çalışıyor .t heriflerMisafir b93

10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 21:51

Irak, Suriye, Mısır, Libya ABD ve işbirlikçileri sayesinde darmadağın oldu.

İsrail'e karşı çıkacak bir ülke kalmadı.

Tek Kurtuluşumuz var o da Allah'ın Samimi ve Gerçek Müslümanlara yardım etmesi.


bahadır 0302

10 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 07:59

Kuveyt'in Alrai gazetesi, Ruslar Amerikalılara: "Biz, Esed ve İranlılar, Faruk eş-Şara'nın geçiş döneminde başkanlığı devralmasına razıyız."
Suriye savaşından Rusya da Amerika da yorulmuş ve sıkılmışa benziyor. Kendi kontrollerinde laik ve demokrat bir Suriye ortak hedefleri. Geçiş dönemi dedikleri ise koca bir yalan. Aynı diktatörlük devam edecek sadece Esed yerine ona yakın başka bir isim başkanlık koltuğunda oturacak.
Günlerdir Kudüs'ü gündem edip de Suriye'deki direnişe sahip çıkmayan tüm cemaatler ve yazarlar açık söylüyorum ikiyüzlüdür. Çünkü şuan İsrail'e karşı birşey yapmaya genel olarak kimsenin gücü yetmez. Ama Suriye muhaliflerini yani Sünni halkı bunca cemaat topyekun desteklese idi ve her ülkedeki Müslümanlar hükümetlerine bu konuda sürekli baskı ve gündem yapsa idi Suriye'deki durum çok farklı olabilirdi.
Bırakın direnişe topyekun destek olmayı, bu soğuk kış günlerinde mağduriyet yaşayan halka su, gıda veya kömür tırı gündemi bile yapılmıyor artık, farkında mısınız?


Misafir e35

10 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 08:25

Hırsıza hırsız denmediği sürece, tren raydan çıkmaya devam edecek ve doğru rota bulunamayacaktır. Bu da ilahi adaletin sonucudur.

bahadır 0302

9 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 08:00

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Amerika tarafından hazırlanan ve Kuzey Kore'ye dönük yeni yaptırımlar getiren tasarıyı, Güvenlik Konseyi'nin 15 üyesinin de kabul etmesi, hemen onaylanacak bir durum değildir. Bu 15 üye arasında Rusya ve Çin'in de bulunması ise şaşırtıcıdır.

YAPTIRIMLAR
Kuzey Kore'nin yeni ve çok ağır yaptırımlara konu olmasının nedeni, bu ülkenin balistik füze denemelerine devam etmesidir.
Bu yaptırımlardan sonra Kuzey Kore'nin petrol ithalatı yüzde 90 oranında azalacak, yurtdışında çalışan Kuzey Kore vatandaşları ülkelerine dönmeye zorlanacaktır. Bu yaptırımlarla Kuzey Kore adeta açlığa ve yoksulluğa mahkûm edilmek istenmektedir.
Açıkçası bu çeşit bir dünya düzenini kabul etmek kolay değildir.
Japonya'ya iki tane atom bombası atan Amerika'nın Japonya'yı korumak gerekçesiyle Kuzey Kore'yi sıkıştırıp bir savaşa tahrik etmesini nasıl kabul edebiliriz?

KİM JONG-UN VE TRUMP
Nükleer silahlara da uzun menzilli füzelere de sahip olan ülkelerin, bunlara sahip olan Kuzey Kore'ye yaptırım uygulamaları, hangi ahlaka ve mantığa sığar ki? Eğer sorun Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un'un tahrik eden açıklamalarından ve kişiliğinden kaynaklanıyorsa, ABD'nin başkanı Donald Trump'ın kişiliği ve tweetleri, daha az tahrik edici midir? ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un "Kuzey Kore ile ön şartsız müzakereye hazırız" şeklindeki açıklamasını kim buharlaştırmıştır acaba?

SAVAŞ SEBEBİ
Sonuçta Kuzey Kore'den bu son yaptırımların ülkenin bağımsızlığını ve egemenliğini hedef aldığını belirten açıklamayla "Bu yaptırımlar Kore yarımadasının istikrarını hedef alıyor, bunlar savaş sebebidir" tepkisi gelmiştir. Kuzey Kore dışişleri sözcüsü nükleer programlarına devam edeceklerini açıklamıştır.

İSRAİL ÖRNEĞİ
İşin özünde bir bağımsız ülkenin, bir süper güce karşı direnmesi yok mudur? Ve nükleer silahlara sahip İsrail'i Ortadoğu'nun kabadayısı haline ABD getirmemiş midir? Özetlersek Kuzey Kore'nin bölge ülkelerini tehdit etmesi tabii ki onaylanamaz. Ama unutmayalım ki, ABD, Irak'ı veya Afganistan'ı tehdit etmedi, işgal etti.sayfa 16
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET