Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sakarya - Proje Haberleri
« önceki   123 ... 510511512

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 512
Gokhan E

1 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 23:57
Arifiye Park için ihale tamam

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından Arifiyelilere müjdesi verilen yeni yaşam alanı projesinin ihalesi gerçekleştirildi. İhaleye 4 firma teklif sundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi eliyle Arifiye’ye kazandırılacak olan yeni park projesinin ihalesi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilen ihalenin komisyon başkanlığını Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Ören üstlendi. 4 firmanın teklif sunduğu ihalenin ardından açıklamalarda bulunan Ören, “Şehrimizin, ilçelerimizin yaşam standartlarını yükseltecek yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Son olarak Arifiye’de inşa edeceğimiz park projesinin ihalesini gerçekleştirdik. Komisyonumuzun gerekli değerlendirmelerinin ardından sonuçlar kamuoyuyla paylaşılacaktır. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İhaleye katılan firmalar ve ihale komisyonuna sundukları teklifler şu şekilde;

Elmas Yapı: 4.445.000.00 TL

Mira Yapı: 6.725.000.00 TL

Budaksan Elektrik San. ve Tic. Ltd. Şti 3.944.000.00 TL

GÖK-SER İnşaat: 4.537.000.00 TL

Enes54

1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 12:27

bmc 2. büyük fabrikasını açıyor karasuya

Alıntı:
BMC OTOMOTIV`NIN RAYLI SISTEM ARACLARI URETIM TESISI PROJESI ILE ILGILI CED GEREKLI DEGILDIR KARARI VERILDI

CEVRE VE SEHIRCILIK BAKANLIGI CEVRESEL ETKI DEGERLENDIRMESI, IZIN VE DENETIM GENEL MUDURLUGU WEB SITESINDE YAYINLANAN ILANDA KONUYA ILISKIN SU BILGILER VERILDI:

SAKARYA ILI KARASU, ILCESI KARASU MEVKIINDEKI BMC OTOMOTIV SANAYI VE TICARET A.S. TARAFINDAN YAPILMASI PLANLANAN RAYLI SISTEM ARACLARI URETIM TESISI PROJESI ILE ILGILI OLARAK BAKANLIGIMIZA SUNULAN DOSYAYI PTD DOSYASI INCELENMIS VE DEGERLENDIRILMISTIR CED YONETMELIGI`NIN 17. MADDESI GEREGINCE RAYLI SISTEM ARACLARI URETIM TESISI PROJESI`NE VALILIGIMIZCE “CEVRESEL ETKI DEGERLENDIRMESI GEREKLI DEGILDIR” KARARI VERILMISTIR.

Serdivanlı Enes

1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 12:37

Raylı sistem araçlarını üretip ulaşımında raylı sistemin olmadığı ender şehirlerden biriyizdir.

ridvan54

1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 21:29

Savunma sanayi yatırımı olmayacak mıydı ?

Enes54

1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 21:41

2200 dönüm arazinin 70 dönümü raylı sistemler için ayrılacak galiba fakat aynı arazi içindeyse niçin ayrıça çed raporu analizi yapıldı bilmiyorum
farklı bir alanda mı olacak diye düşündürdü beni
şuan tam emin değilim

Gokhan E

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 19:05
TOPÇA için ihale tamam çalışmalar başlıyor

TOPÇA Kavşağı ihalesinin sonuçlandığını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Karayollarının ihalesinin ardından yüklenici firmaya yer teslimi de yapıldı. Kısa süre içerisinde başlayacak çalışmalarla şehrimizin önemli giriş noktalarından birinde trafik rahatlayacak. Ulaşımlar hızlı ve kolay olacak. Hayırlı olsun” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TOPÇA Kavşağı ihalesinin sonuçlandığını ve çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını duyurdu. Şehir merkezi ulaşımına rahatlık getirecek yeni proje için Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün ihale sürecini tamamladığını aktaran Başkan Toçoğlu, yer tesliminin yüklenci firmaya yapıldığını ve yeni köprülü kavşak projesi için kısa sürede çalışmalara başlanılacağını söyledi. Toçoğlu, yeni yatırımın bölge trafiğine rahatlık getireceğini dile getirdi.

İhale sonuçlandı

Başkan Toçoğlu, “Kamuoyuyla paylaştığımız 12 yeni ulaşım projesinden biri de TOPÇA Kavşağı’ydı. TOPÇA Kavşağı’nda da Karasu yönünde üstten geçiş sağlayacak yeni bir proje hazırlamış, Karayolları Genel Müdürlüğümüze projemizi sunmuştuk. Bölge Müdürlüğümüz projenin ihalesini gerçekleştirdi ve ihaleyi alan firma belirlendi. İhaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapıldı. Bu aşamadan sonra çalışmalar başlayacak. Projemize sundukları destek için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a, Karayolları Genel Müdürlüğümüze ve Bölge Müdürlüğümüze, milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Trafik rahatlayacak

Başkan Toçoğlu, “Kısa süre içerisinde başlayacak çalışmaların tamamlanmasıyla şehrin önemli giriş noktalarından birinde daha trafik sorun olmaktan çıkacak. Özellikle yaz aylarında Kuzey bölgesine giden vatandaşlarımız yeni projemizle hızla ulaşım sağlayabilecek. Şehir merkezine ulaşımda daha hızlı ve kolay olacak. Şehrimiz için çok önemli bir yatırım” ifadelerini kullandı.

Enes54

4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 00:05

bmc'nin msi dergisine verdiği söyleşiden karasu ile ilgili bölümü paylaşıyorum
özellikle koyulaştırdığım yer çok önemli. yakın zamanda karasunun üretim merkezi haline gelişine şahitlik edeceğiz gibi

Alıntı:
MSI Dergisi: BMC’nin Ar-Ge merkezi kurmayı planladığı Sakarya, Karasu’daki faaliyetlerinizin güncel durumu hakkında bilgi verir misiniz?

Yasin ÖZTÜRK: Karasu’da, 1.000 kişi istihdam edeceğimiz bir Ar-Ge merkezi kuruyoruz. Ama bunun yanında, Teknopark İstanbul’da ve Ankara’da da birer Ar-Ge merkezinin kurulumu konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’nin geneline yayılıyoruz. Bunların her birisinde, aşağı yukarı 1.000 kişinin çalışmasını planlıyoruz. Dolayısıyla hedefimiz; Karasu, Ankara ve İstanbul’da, 1.000’er kişiden, toplamda 3.000’e yakın mühendisin, BMC bünyesinde Ar-Ge odaklı çalışması. Bu noktada, İstanbul tarafı, güç grubu ve aktarma organları üzerine; İzmir ise ticari araçlar üzerine çalışacak. Karasu, savunma sanayisi ile ilgili faaliyetlerimizin tamamını yürüteceğimiz bir savunma sanayisi kenti olacak. Tedarikçilerimizin birçoğunu da oraya götüreceğiz. Hatta orası, sektöre giriş yapmak isteyenler için bir fırsat olacak. Karasu ile ilgili çok farklı hayallerimiz ve niyetlerimiz var. Savunma sanayisi ile ilgili yapımızın bir bölümü de Ankara’da olacak.

MSI Dergisi: Yatırım konusuna değinmişken, 2014 yılından bu yana yapmış olduğunuz yatırımlar hakkında bilgi verir misiniz?

Yasin ÖZTÜRK: Karasu’daki tesislerimizde, savunma sanayisine yönelik 400 milyon dolar değerinde büyük bir yatırımımız olacak. Ayrıca güç grubu ve aktarma organları için yaptığımız, 100 milyon dolara yakın ayrı bir yatırım daha var. Onun haricinde, birkaç projemiz daha var. Onlar için de ayırdığımız 185 milyon dolar var. Dolayısı ile 2023 yılına kadar, toplam 685 milyon dolarlık yatırım yapmış olacağız.

FROZEN54
1 saat önce - 11:57 (bugün)

BİZİM BU İKİNCİ ÜNİVERSİTE NE OLDU 2023 Ü FALANMI BEKLİYORLAR ACABA

ridvan54

46 dakika önce - 12:32 (bugün)

2. Üniversite yapılacak denildi sonra saçma sapan bir proje açıkladılar.Tam anlamıyla bir kampüsü olmayan, şehrin belli bölgelerine serpiştirilmiş binalardan oluşan adı üniversite olan bir proje.Hatta Sakarya Üniversitesi'nin bazı fakültelerini açılafak olan üniversiteye aktaracaklar.
Bence tam manasıyla ikinci üniversitemiz olmayacak çok fazla bir katkısı olacağını da zannetmiyorum.

FROZEN54
41 dakika önce - 12:37 (bugün)

BENCE HER ZAMANKİ GİBİ O PROJEYEDE BİRER BARDAK SOGUK SU İÇELİM

sayfa 512
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET