Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
serkan33

1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 21:52

Mas Bakliyat Mercimek Fabrikası montajı

Aky Technology

serkan33

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 23:31

Alıntı:
Kültür balıkçısının ilk hedefi Akdeniz

Daha fazla büyümek için düğmeye basan kültür balıkçılığı sektörü, Mersin’de 4 bölgede üretim atağına geçmeye hazırlanıyor. 325 milyon avroluk yatırımla faaliteyete geçecek üretim tesisleri sayesinde her yıl 250 milyon avroluk ekonomiye katkı hedefleniyor.

Alıntı:
Mersin’deki 4 bölge ile üretim alanını genişletmeye hazırlanıyor

Alıntı:
Mersin’de yapmaya hazırlandıkları yeni yatırıma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Merkez Birliği (SUYMERBİR) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Bozan,

“Mersin’de üretim için 4 bölgede mutabık kaldık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan gerekli izinleri aldık. Mersin’deki üretim kapasitesi yıllık 45 bin ton olacak. Şehirde 4 alana yapılacak yatırım; sabit olarak 75 milyon avro. Yaklaşık 250 milyon avroluk da canlı yatırım olacak” açıklamasında bulundu. Yatırımın toplamda 325 milyon Euro’yu bulacağını ifade eden Bozan şunları söyledi: “Yıllık 250 milyon avro bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak. 150 milyon avroluk da ihracat yapmayı planlıyoruz. En az 2 bin 500 kişilik istihdam yaratılacak. Şu anda iki firma Mersin’e tesis yatırım yaptı.”

http://www.yenisafak.com/ekonomi/kultur-balikcisi ...iz-2831295

Misafir 7e2

3 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 10:21

Buna yatırımmı diyorsun sen sanayide gerilerdeyken turizm de de sonlara oynayacağız anlaşıldı.Balık çiftliklerinin doğaya verdiğ zararın farkındamısın ?

serkan33

2 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 00:38

Alıntı:
Türkiye'nin en büyük muz serası Mersin'e kuruluyor

Ankara'da gayrimenkul yatırım danışmanlığı yapan Hasan Çatkaya, Mersin'in Anamur ilçesinde hazine arazisi satın alarak 400 dönümlük muz serası yaptırıyor

Alıntı:
30 milyon liralık yatırım yapacaklarını belirten Çatkaya, 2019'dan itibaren yılda 4-5 bin ton muz üretebileceklerini söyledi.

Alıntı:
Çatkaya, Türkiye'nin muz ihtiyacının yarısını karşılayan Anamur'a yatırım yapmak amacıyla araştırma yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"400 dönüm arazi aldık 200 dönümünü kapattık. 7-8 ay içinde 400 dönüme tamamlayacağız. 2019'dan itibaren de yaklaşık 4-5 bin ton muz üretip ülkemize sunmuş olacağız."

http://www.haberturk.com/turkiye-nin-en-buyuk-muz ...-ekonomi/8

Misafir f3a

2 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 10:40

Muz serası Mersinimize büyük istihdam sağlayacaktır yatırımların neredeyse sıfırlandığı Mersin de yatırımları öpüp başımıza koymalıyız.

serkan33

1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 21:53

Gıda Organize Sanayi Bölgesi kuruldu, bir an önce altyapı çalışmalarının bitirilip yatırımcı firmaların gelmesi dileğiyle

Alıntı:
Bakan Özlü: Yaklaşık 25 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Elazığ ve Tarsus'ta kurulan organize sanayi bölgelerinin (OSB), yaklaşık 25 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını bildirdi.

Alıntı:
"Tarsus Gıda OSB'den 15 bin kişiye iş imkanı"

Tarsus'un Çamtepe Mahallesi Köprüözü, Sırasakız ve Topakzeytin mevkilerindeki 5 milyon 300 bin metrekarelik alana kurulan "Tarsus Gıda İhtisas OSB"nin de bu anlayışla hayata geçirildiğini belirten Özlü, şöyle devam etti:

"Tarsus Gıda İhtisas OSB'nin kurucu ortaklarını yüzde 6 katılım payı ve 1 üyeyle Mersin Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, yüzde 28 katılım payı ve 4 üyeyle Mersin Büyükşehir Belediyesi, yüzde 20 katılım payı ve 3 üyeyle Tarsus Belediyesi, yüzde 20 katılım payı ve 3 üyeyle Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, yüzde 20 katılım payı ve 3 üyeyle Tarsus Ticaret Borsası, yüzde 6 katılım payı ve 1 üyeyle Tarsus Gıda Sanayicileri ve Yatırımcı İş Adamları Derneği oluşturuyor."

Özlü, Tarsus Gıda OSB'nin bitkisel, hayvansal sıvı ve katı yağ, hazır hayvan yemi, gıda, içecek, et, süt, deniz ürünleri, öğütülmüş tahıl, nişasta ve nişastalı ürün imalatının yanında sebze, meyve ve etin işlenmesi ve saklanması alanlarında faaliyet göstereceğini aktardı.

Tarsus Gıda İhtisas OSB'nin tam kapasite faaliyete geçmesiyle, yaklaşık 15 bin kişiye iş imkanı sağlacağını bildiren Özlü, OSB'nin bölgeye yeni bir soluk getireceğini söyledi.

http://www.milliyet.com.tr/bakan-ozlu-yaklasik-25 ...i-2565892/

serkan33

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 00:04

Bir yanda kurulumu tamamlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, diğer yanda ise Silifke taraflarında kurulmaya başlanan su ürünleri tesisleri, güzel haberler

Alıntı:
Mersin, su ürünlerinde ihracat üssü oluyor

Türkiye, kültür balıkçılığı üretiminde çıtayı yükseltiyor. Mersin'de faaliyete geçen kültür balığı üretim çiftlikleri, ihracat üssü haline gelirken en 3 bin 500 gence iş kapısı açılacak...

Türkiye'nin AB ülkelerine ve ABD'ye ihraç edebildiği tek hayvansal ürünü kültür balıkları için, Mersin'de yeni üretim üsleri kurulmasına başlandı. Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Merkez Birliği (SUYMERBİR) Başkan yardımcısı İhsan Bozan, bölgede kurulacak olan balık üretim tesislerinde 3 bin ila 3 bin 500 arasında işsiz genç için istihdam imkânı ortaya çıkacağını söyledi...

http://www.iyigunler.net/ekonomi/mersin-su-urunle ...14055.html

önery

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 09:32

Bu tesislerin daha öncede kurulma teşebbüsü olmustu. Daha doğrusu yeni değilde marmaris v.b. turizm yerlerine yakın olanların bizim bölgelere taşınmadıydı olay.
Seçilen yerler bizimde turizm bölgelerimiz, yada ilerde olacak yerler olunca bizimkiler itiraz etmişti.

Umarım yer secimi konusunda hassas olurlar.yoksa yapılsa bir dert yapılmasa ayrı bir dert oluyor.

Misafir 606

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 10:19

Su ürünleri tesisleri denen şeyin balık çiftlikleri ve denizi nasıl kirlettiğini biliyormusunuz ? Egede yapmak istediler halk karşı koydu bu nedenle Mersin seçilmiş halk yatırıma aç kabul edecek her türlü.

serkan33

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 11:54

Bodrum’da nasıl bir sürü çiftlik varsa Mersin’de de olacak tabiki, ayrıca bunların yan sanayisi de hemen yatırıma geliyor. Adamlar Silifke Organize’den yem fabrikası için yer almışlar. Ürünlerin işleneceği tesislerde kurulacak. Boş boş karşı çıkmaya gerek yok!!!

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET