Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 930
Ferit BORA

7 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 14:17

Alıntı:
Efekaan ozhn
sitedeyim!
1 saat önce - 12:39 (bugün)

Bugün hektara 57 -60 daire alırken mazluma zarar oluyorda , dün sen hektara 40 daireye imza attığında, daha sonra hektara 44 daireye imza attığında kime zarar oluyordu , Kimin cebinden çıkan kimin cebine giriyordu başkan , Bi izah et bize hele sen şimdi mazlumun hakkını savunduğun için mi imarı engelliyorum diyorsun ; o zaman dün kat be kat altında attığın imzalarda kimin hakkını savunuyordun.

Efekan bey

ben küçük yatırımcıyım.
normalde benim hisseme 2 emsal ile 125 m2 den 11,85 daire düşerken şu anda plancının bana verdiği 125 m2 8,69 daire / 110 m2 den ise 9,87 daire.

125 benim baz daire metrekarem olacağından 3,16 dairemi benden istemektedir.

peki birde bunu buranın en yuksek arsasına sahip bir koop olarak düşünün.
(not : kesinlikle hiç bir koop üye değilim)

600.000 m2 ortalama arsası olsa 2 emsal ile plancı olmadan % 25 belediyeye terk ile 125 m2 den 4320 dairelik yeri kalıcaktı.
şimdi plancının verdiği 125 m2 den 3168 daire veya 110 m2 den 3600 daire.

110 m2 den 3600 daire yi bile dikkate alsanız 720 daireyi ilerde itiraz etmiş bir üyeden başına çok buyuk davalar alabilir vs vs....

ayrıca bu planı imzalamak için kimse plancıya devir yapmak için daha yetki almadı.

öncelik ile herkes kendinin hesabını yapar. herkesin bir iş planı vs vardır. bir stratejisi vs vardır.
Ayrıca bu planlama şirketi ile olmasada belediye bu işi artık bir şekilde sonuçlandıracaktır.

Emsal buyukluğü her zaman iyi değildir. önemli olan nasıl bir yaşam alanı kurduğundur.
benim yaşadığım yerlerde 7 emsaller mevcut ancak daireler 400 bin ediyor.
1.5 emsal olan yerlerse milyonlara satılıyor....

emsal emsal iyide kime emsal gidiyor.

2 yerine 1.2 emsal belediye çıkarsa aynı hesap.... hiç olmaz ise patron yine sen kalırsın.
bölgenin % 20 sini birinin eline vermek çok iyi bir şey mi sanıyorsun.

burda bir kazan kazan durumu olana kadar kimse burdan bir adım daha atacağını sanmıyorum....

sampi
7 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 16:48

Hayırdır TEMA BELÖREN.
Senden itiraz süreci ile ilgili bilgi isteyenmi oldu. Aklınca Milleti yönlendirmeye, karıştırmaya alışıyorsun. Artık nafile. Senin gibilerin niyeti belli olduğu için takan bile yok. Kendine başka meşguliyet bul.

Süleyman05
7 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 22:58

Hayırdır sitede imarın çıkmasıyla alakalı yazıların mı olması gerekiyor isteyen istediğini yazar bende itiraz ettim sırtımdan başkalarını zengin etmeye niyetim yok adaletin kestiği parmak acımaz

Efekaan ozhn
7 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 11:34

Lrzksr kardeşim 2 sayfa önce itiraz edenler kimler diye bana sormuşsun
Benim bildiğim
Kooperatif olarak :
Arsafir
Özhekimkent
Tanalp
Kooparatifleti itiraz dilekçesi verdiler , Akyel kooperatifi ise gayet sağ duyulu davranarak itiraz dilekçesini geri çekmiş
Kooparatifler haricinde ise 4 bağımsız arsa sahibinin itiraz dilekçesi verdiğini biliyorum.

ahmet0006
7 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 19:01

Efekaan Bey, bu kooperatifler neden itiraz etmişler.

Efekaan ozhn
7 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 20:11

Bazıları plancı firma payına itiraz ederken bazıları belediyeye emsal artışı karşılığı verilen % 25 lik paya itiraz etmiş,

ceplik76
7 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 22:54
Kaç plan görecek ömrünüz kaldı.

Bu itiraz edenler ölümsüzlük iksirimi bulmuşlar.Kaç tane hissedar son 20 yılda bu dünyadan göç etti sayısını bilmiyorum.
Tam plan askıya çıktı dedik umutlandik hayallerimize kavuştuk dedik, başkan istifa ettirildi.
Şimdide yüksek bina yaptırmam diyen bir cumhurbaşkani var...
Bu kadar hissedari ve arsa sahibini 6 katlı binalarla nereye sığdırcak..
Buranin bir hayrını babam görmedi
Bende görmicem.
Bu gidişle çocuklarimda görmicek...
Torunlara kalicak..Muhalifler hepiniz cennetliksiniz...

Kaç plan görecek ömrünüz kaldı..

ahmet0006
7 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 23:19

Demetevlerinin taşınması Melih Başkanın projesiydi. Görüşmelerde %25 pay,raic değer üzerinden Belediyeye devredilecekti.Planda,bedelsiz terk öngörülüyor .Şimdi ise Demetevler halkının ve Yeni Başkanın bu konuda ne düşündüğü önemli. Belkide Demetevlerinin tasinmasindan tamamen vazgeçilecek.
Planınci Firmanın kar oranı konusuna gelince,herkesin kabul edeceği makul değerlerin müjdesini sizden bekliyoruz Efekaan Bey.

MEHMET SUSUZ06
7 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 09:25
ARKADAŞLAR MERHABA

İŞ SEYAHATERİM NEDENİYLE ŞEHİR DIŞINDA OLDUĞUMDAN YAZAMIYORDUM.

DÜN AKŞAM ALDIĞIM BİR DUYUMA GÖRE SUSUZ KÖYLÜLERİ, MUHTARIN BAŞINDA OLDUĞU BİR HEYET İLE BAŞKAN MUSTAFA TUNAYI ZİYARET EDEREK PLANIN BU HALİYLE ÇIKMASINI İSTEMEDİKLERİNİ BELİRTMİŞLER..

İTİRAZ BAŞLIKLARI İSE;

1) PLANDAKİ %25 KESİNTİYE
2) ARHAN PLANLAMANIN %35 LİK EN SON VERDİĞİ TEKLİFİN YETERSİZLİĞİNE % 65 KESİNTİNİN DÜNYANIN NERESİNDE MAKUL GÖRÜLEBİLECEĞİNE DİKKAT ÇEKMİŞLER..

BAŞKAN BEY DE;

KONUYU BİLDİĞİNİ VE BU KONUDA CİDDİ ŞİKAYETLER ALDIKLARINI PLANIN BU HALİYLE ZATEN SIKINTILI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ..

[b]BEN BU KONUŞMADAN BU İŞİN SIKINTIYA GİRDİĞİ SONUCUNU ÇIKARDIM.

GELİŞMELER OLDUKÇA BURADAN YAZACAĞIM..
[/b]

LrzKsr
7 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 13:06

Mehmet bey şikayet etmek çözüm değil plan süreci işliyor bence plan iptal olacaksa bile bu kadar insan bekliyor başkan mağdur etmemeli çözümü bulup insanların mağduriyetini gidermelidir. Yani planı iptal ettirip eğer akabinde imar sürecini durduracaksa sorun büyük. Ama yok başkan hemen yerine yeni planı sürüp süreci başlatırsa ne ala..

sayfa 930
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet