Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 930
necmiye38
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:12

Bu işi bu kadar uzatmayacaktı planlama şirketi demir tavını geçti bundan sonra iş zora girdi.

Efekaan ozhn
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:42

Ne garip !!! dün sen git D.....n imara 40 daireye imza at attığın sözleşme herkesin elinde var ,sonra git çıkmak üzere olan Altyapının planına karşı imarı engellemek için A....imara çakma plan yaptır , şimdikinin kat kat altında bir daire sayısına imza at, şimdi gel bunlardan fersah fersah fazla daire aldığın halde yok olmaz de imzalamam ha ne olur ne olmaz %51 geçenlerde diyede iptal ettirmek için belediyeye itiraz dilekçeleri ver mahkeme kapılarına dayan yav başkan 15 yıldır her imar çalışmasını bir bahaneyle iptal ettirdin, hayırdır bunun altında yatan sebep ne ola ki?

bilenadam
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 12:33

Hayırdır sitede bi hırçınlık bi hırçınlık. Ne oluyor kardeşim niye bu kadar sinirlisiniz. Bırakın oluyorsa olsun bakalım. Gelen gelir, gelmeyen gelmez. Firma herkesin hakkına riayet eder. Etmezse de kişiler yasal yollara başvurur. Hepsi bu kadar. İmza atan da atmayan da kendi doğrusuna göre hareket edecektir. Selamlar

Efekaan ozhn
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 12:39

Bugün hektara 57 -60 daire alırken mazluma zarar oluyorda , dün sen hektara 40 daireye imza attığında, daha sonra hektara 44 daireye imza attığında kime zarar oluyordu , Kimin cebinden çıkan kimin cebine giriyordu başkan , Bi izah et bize hele sen şimdi mazlumun hakkını savunduğun için mi imarı engelliyorum diyorsun ; o zaman dün kat be kat altında attığın imzalarda kimin hakkını savunuyordun.

Ferit BORA

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 14:17

Alıntı:
Efekaan ozhn
sitedeyim!
1 saat önce - 12:39 (bugün)

Bugün hektara 57 -60 daire alırken mazluma zarar oluyorda , dün sen hektara 40 daireye imza attığında, daha sonra hektara 44 daireye imza attığında kime zarar oluyordu , Kimin cebinden çıkan kimin cebine giriyordu başkan , Bi izah et bize hele sen şimdi mazlumun hakkını savunduğun için mi imarı engelliyorum diyorsun ; o zaman dün kat be kat altında attığın imzalarda kimin hakkını savunuyordun.

Efekan bey

ben küçük yatırımcıyım.
normalde benim hisseme 2 emsal ile 125 m2 den 11,85 daire düşerken şu anda plancının bana verdiği 125 m2 8,69 daire / 110 m2 den ise 9,87 daire.

125 benim baz daire metrekarem olacağından 3,16 dairemi benden istemektedir.

peki birde bunu buranın en yuksek arsasına sahip bir koop olarak düşünün.
(not : kesinlikle hiç bir koop üye değilim)

600.000 m2 ortalama arsası olsa 2 emsal ile plancı olmadan % 25 belediyeye terk ile 125 m2 den 4320 dairelik yeri kalıcaktı.
şimdi plancının verdiği 125 m2 den 3168 daire veya 110 m2 den 3600 daire.

110 m2 den 3600 daire yi bile dikkate alsanız 720 daireyi ilerde itiraz etmiş bir üyeden başına çok buyuk davalar alabilir vs vs....

ayrıca bu planı imzalamak için kimse plancıya devir yapmak için daha yetki almadı.

öncelik ile herkes kendinin hesabını yapar. herkesin bir iş planı vs vardır. bir stratejisi vs vardır.
Ayrıca bu planlama şirketi ile olmasada belediye bu işi artık bir şekilde sonuçlandıracaktır.

Emsal buyukluğü her zaman iyi değildir. önemli olan nasıl bir yaşam alanı kurduğundur.
benim yaşadığım yerlerde 7 emsaller mevcut ancak daireler 400 bin ediyor.
1.5 emsal olan yerlerse milyonlara satılıyor....

emsal emsal iyide kime emsal gidiyor.

2 yerine 1.2 emsal belediye çıkarsa aynı hesap.... hiç olmaz ise patron yine sen kalırsın.
bölgenin % 20 sini birinin eline vermek çok iyi bir şey mi sanıyorsun.

burda bir kazan kazan durumu olana kadar kimse burdan bir adım daha atacağını sanmıyorum....

sampi
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 16:48

Hayırdır TEMA BELÖREN.
Senden itiraz süreci ile ilgili bilgi isteyenmi oldu. Aklınca Milleti yönlendirmeye, karıştırmaya alışıyorsun. Artık nafile. Senin gibilerin niyeti belli olduğu için takan bile yok. Kendine başka meşguliyet bul.

Süleyman05
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 22:58

Hayırdır sitede imarın çıkmasıyla alakalı yazıların mı olması gerekiyor isteyen istediğini yazar bende itiraz ettim sırtımdan başkalarını zengin etmeye niyetim yok adaletin kestiği parmak acımaz

Efekaan ozhn
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 11:34

Lrzksr kardeşim 2 sayfa önce itiraz edenler kimler diye bana sormuşsun
Benim bildiğim
Kooperatif olarak :
Arsafir
Özhekimkent
Tanalp
Kooparatifleti itiraz dilekçesi verdiler , Akyel kooperatifi ise gayet sağ duyulu davranarak itiraz dilekçesini geri çekmiş
Kooparatifler haricinde ise 4 bağımsız arsa sahibinin itiraz dilekçesi verdiğini biliyorum.

ahmet0006
6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 19:01

Efekaan Bey, bu kooperatifler neden itiraz etmişler.

Efekaan ozhn
6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 20:11

Bazıları plancı firma payına itiraz ederken bazıları belediyeye emsal artışı karşılığı verilen % 25 lik paya itiraz etmiş,

sayfa 930
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet