Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ehliyetsiz kaza yapmak
« önceki   123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
Misafir 331

1 yıl önce - Çrş 12 Tem 2017, 12:43

Ehliyetsiz, alkollü ve kural tanımaz şekilde araç kullanan kişiler gitsinler bir duvarda patlasınlar da başkalarının da canını yakmasınlar.

celik1836
1 yıl önce - Cum 18 Ağu 2017, 17:48

Merhaba benim söyle bi problemim var resimdeki oyda aracı ben kullanıyorum okla gösterdiğim yerden çıktım çıkış yerimle gireceğim yer yakın olduğu için aracla sağ şeritten ilerledim daha sonra karşıya girebilmek için resimdeki şekilde bekledim araç geliyordu karşı yönden bu sırada ben beklerken arkadan gelen motorsiklet bana çarptı çarpan motorda plaka yok ehliyet çocukta yok yaşı 16 ancak gelen polis raporunda benim hatalı olduğumu U dönüşü yapacağımı ve sola dönüş kuralını ihlal ederek tamamen beni suçlu diye rapor etmiş

Ancak benim düşüncem benim duruşum yanlış mesela kural ihlali yapıyorum. Ancak arkadan gelen arac hiç fren yapmadan vurdu ve çok sert vurdu aracın 2 kapısı degisecek marspiyel yırtıldı hız sınırı hemen 20 metre geride tabela var 30 olarak yazıyor. Bahsettigim hasarın oluşması için adamın bana çok sert vurması lazım diyer düşünüyorum hız sınırını aşması kazada karşı tarafıda suçlu yaparmı. sizin konuyla ilgili değerlendirmeniz nedir acaba

Misafir bf2

1 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 21:25

Ehliyetsiz bir sürücünün trafikte dolaşırken kazaya sebebiyet vermesi sebebiyle o araca arkadan çarpılması neticesinde doğabilecek kanuni hükümlülükler nelerdir?
Ehliyesiz bir sürücü trafikte dolaşması kanunen doğru mudur?
Ehliyetsiz sürücüye arkadan çarpılması durumunda kanunen suçlu kimdir?(bu sürücü sebep yokken durmuştur ve arkadaki araçta ona vurmuştur)

Misafir f59

1 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 21:27

ehliyetsiz sürücü her halukarda haksız çıkar. kendisine çarpılsa bile. aynı durum alkollü sürücü içinde geçerlidir. alkollü ve ehliyetsiz sürücülere arkadan çarpsanız bile siz kusursuz çıkarsınız.

Misafir 06e

11 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 00:59

ÇELİK1836 bey,çizdiğiniz krokiye göre yolu ihlal ettiğiniz görülüyor.Bu nedenle size asli kusur verilir.Ayrıca size çarpan motosiklet sürücüsüne de tali kusur verilmesi gerekiyor.52-1-a maddesine göre "kavşaklara yaklaşırken hızı azaltmamak". Bu olayla ilgili daha sonra bilirkişi geldiğinde sanırım doğru karar verir.

Misafir f51

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:58

bi arkadaş ehliyeti yokken arkasında park halinde duran arabaya çarptı geri geri gelirken araç kendisinin ddyil şirkete ait ama arkadaş kaçtı çarptıktan sonra sonuç ne olur

Misafir ce0

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 22:24

Sonuç ne olur o çocuk babası tarafından azarlanır ve...... 😄 gerisini ben bile düşünemiyorum!

Hüseyin 53

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 22:40

Bir trafik kazasında ehliyetsiz olmak kazada asli kusur sayılmıyor.
O ayrı bir ceza konusu oluyor.
Mantıksızlık ama maalesef gerçek !

Kayın biraderim yaya olarak karşıya geçerken ehliyetsiz bir sürücü tarafından çarpıldı.
Tamam kayın birader hatalıydı..
Çünkü yayaların uyması gereken kurallara uymamıştı.
Ama çarpan adam da hem ehliyetsiz hem de 76 yaşındaydı.
Kaza raporunda sürücüye hiç kusur verilmedi.
İtiraz ettim ama cevap ilginçti:
Ehliyetsizlik nedeniyle ağır bir para cezası kesilmişti..Kazada kusur ise ayrı bir konuymuş !

Trafik Şb. Komiserine sadece şunu diyebildim:
Bir konuda "Ehliyetsiz" olmak o işi yapmaya yetkim ve yeterliliğim yok demektir.
Hele bu ehliyetsizlik başkasının canına zarar veriyorsa yaptırımı sadece para cezası olmamalı.
Ben doktorluk diplomam olmadığı halde ameliyat yapmaya kalksam ve hasta daha kötü duruma düşse beni hapse mi atarlar yoksa para cezası ile mi cezalandırırlar ?

Cevap çok kısa oldu:
Ne yapalım mevzuat böyle... (Araştırdım gerçekten mevzuat böyle..)

Misafir 7c6

10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 02:44

Mevzuatin o kisminin linkini bolumunu bizimle paylasirmisiniz rica etsek.

Misafir 920

9 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 22:32

selamun aleyküm öncelikle ben geçtimiz ay motorsikletimle seyirhalindeyken (elektirik motorsiklet)
trafik kazası geçirdim olay şöle oldu ben çarşıda ilerlerkn arkamda dayım vardı çarşı içine dohru gidiyoduk hızımız 15-20 km idi ileride bi kavşak vardı normalde oo kavşaklarda durmak lazım ama bi otomobil sürücüsü birden önüme çıktı arkamdaki artçı yola attı kendini ufak tefek yaralarla atlattı şükür ben ise otomobil birden önüme çıkınca frene felan bastım ama kurtaramadım ve bacahım kırıldı hemen kendimi yola attım orada acıdan bayılmıssım zaten saholsun oradaki esnaf abilerim bana yardımcı oldular ayıktarmaya felan çalıştılar otomobil sürücü ise 10 dk durup beni hastaneye kaldırdıklarında olay yerinden ayrılmış polisler hastanede yeni yeni ayıkırken yanıma geldiklerinde otomobil sürücüsü olay yerinden ayrıldıhını sölediler bana ehliyetin varmı diye sordular bende yok dedim ceza kesmek zorundayız dediler benim kullandıhım elektirikli motorsiklet dedim dinlemediler sonra 1763 tl trafik cezası kestiler babam fayım felan dışarıda itiraz etmişler ama kabul etmemişler iş işten geçti artık benim anlmadhım çarşı içinde okadar trafik çevirdi ehliyet sorduklarında motorum elektirikli diyodum evraklarını veriyodom tamam geçebilirsin diyolardı ama neden kaza yaptıgımda ceza kestiler onu anlamadım neyse otomobil sürücüsü hastaneye geldihinde polisler onu orada görüp suçu kabullenmedi neyse geçmiş olsuna bile gelmedi eyw canımı sıkan en fazla oydu polisler tutank felan tuttuk işte %15 engelli raporum var ameliyat ettiler 3 tane platin attılar 2 ay evde fizik tedavi gördüm çok şükür şimdi iyiyim tazminat davası açtık karşı tarafaa avukat tuttuk işte vs. onu bekliyorum kazadan 1 sene geçmesi lazımmış oda sigorta şirketinin iyileşme süresi olarak istedikleri bişeymiş şimdi ben herşeyi kılı kılına anlattım sizce davayı kazanabiliyim alkollü v.s dehildim zaten öle bi huyumda yoktur şimdiden teşekkür ederin

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET