Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Altıeylül Belediyesinden Haberler
« önceki   123 ... 192021

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
ahmet sert
3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 19:36


(+)


Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı dün beraberinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ile DEMOKRAT'a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Önceki Başkan Zekai Kafaoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na getirilmesinin ardından Altıeylül Belediye Başkanlığı'na oy çokluğu ile seçilen İnşaat Mühendisi Hasan Avcı, 1 Ağustos 2017'de belediye başkan yardımcısı olmuş, 2014'den bu yana belediye meclis üyesiydi ve 3 yıldır da Altıeylül Belediyesi İmar Komisyonu'nda görev yapıyordu.Ziyaret esnasında anladık ki; bu başkan da aynen Zekai Başkan gibi görev aşığı. Köyleri, kırsal mahalleleri sorduk hemen. “Köylerde sorun yok” dedi. Yol, altyapı, kanalizasyon işlerinden bahsetti. BASKİ'nin işlerini BASKİ'ye bırakıp sosyal belediyecilik yapacaklarını, insana dokunacaklarını vurguladı.

“ÖNCELİK ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLARIMIZDA”

Gazetemiz Sahibi Özcan Özakbaş ile görüşen Başkan Avcı'nın hedefinde öncelikli olarak ALGEM-2 var. Bilindiği üzere; GOP'taki kısa adı ALGEM olan Altıeylül Gelişim Merkezi amacına ulaştı. Konu ile ilgili olarak Başkan Avcı “ALGEM diye bir yerimiz var. Türkiye'de eşine az rastlanan bir birimimiz bu. Şimdi hedefimizde 2. ALGEM var. Cengiz Topel Caddesi üzerinde bir bina var. Orasını ALGEM'e çevirmeyi düşünüyoruz. Şu anki ALGEM'de 18 kurs yeri var. Orada kurs gören kursyerlerimiz var. Evde bakım hizmetimiz var. Şimdi Altıeylül ilçemizde öksüz-yetim çocuklarımızı tesbit edeceğiz. Diğer çocuklarımızı da ihmal etmeyeceğiz. Ama öncelik bu öksüz ve yetim çocuklarımızda. Sosyal belediyecilik adına Altıeylül'de onlara dokunacağız, mücadele edeceğiz, ALGEM gönüllülerini arttıracağız. Bu iş parti meselesi değil. ALGEM'i nasıl daha çok görünür hale getirebiliriz Balıkesir'de, buna çalışacağız. Çünkü ALGEM vatandaşla bizim aramızda bir köprü oldu. Bunu yaparken sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Okullara el attık. Birinci önceliğimiz ALGEM, ikinci önceliğimiz parke kilit taş” dedi. Avcı bugüne kadar Altıeylül'de 1 milyon 200 bin m2. Kilit taş döşendiğini, bunun bir rekor olduğunu da ifade etti.

GOP'A SPOR KOMPLEKSİ GELİYOR

Başkan yeni hayata geçecek projelerden de bahsetti. Çayırhisar'daki kültür sitesinin ihale aşamasında olduğunu, iki pazaryeri yapacaklarını, yine GOP'a bir spor komleksi yapacaklarını, gençliğin burada spor yapacağını, kahve köşelerinden kurtarılacağını söyledi. Bu arada; Atatürk Stadyumu karşısındaki 75. Yıl Parkı'nın atıl durumdan kurtarılarak sahiplendirileceğini, daha güzel bir görüntüye kavuşturulup şehre kazandırılacağını önemle kaydetti.

“ŞEHRİN NEFES ALMASI LAZIM”

“Yapabileceklerimizi yapacağız” diyen Başkan Avcı şehrin şantiyeye dönebileceğine de dikkati çekerek “Bahçelievler'in üst yanından geçen çevre yolunun alt tarafında 23 dönümlük yeşil alan yapacağız. Bisiklet yolu da olacak. Ayrıca Altıeylül Belediyesi hizmet binamızı Karatepe'ye taşıyacağız. Karesi'nin de böyle yapması yazım. Merkezden etrafımıza açılmalıyız. Şehrin nefes alması lazım.Yoksa merkezde boğulup gideceğiz” uyarısını yaptı.

İNŞAAT RUHSATLARI VERİLMEYE BAŞLANACAK


Yedi-sekiz aydır inşaat ruhsatı verilmediğinin de altını çizen Başkan Hasan Avcı “Birlik ve beraberlik içinde şehrimizi imar etmeliyiz. İnşaat ruhsatları yılbaşından itibaren verilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi dikine değil, yanlamasına yapmalıyız binalarımızı. Böyle olduğu takdirde çarpık kentleşmesinin de önüne geçeriz” diye konuştu.

http://www.balikesirdemokrat.com.tr/haber/gundem/ ..._2017.htmlErdal Düven

3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 21:41

Ahmet abi Altıeylül belediye başkanı hasan avcı yukarıda yazılanları gerçekleştirir ise seçime kadar projelerini başlatabilir ise 2019daki seçimi banko kazanır özellikle yeni belediyeyi yapabilir ise altıeylülü yayma ve sosyalleşme adına büyük bir adım atmış olacak ayrıca rüzgar caddesi ve çevre yoluna paralel koşu yolu park projesi ve ilçeye kazandırılması planlanan mimari pazar projeleride olursa tadından yenmez zaten sıra artık bu projelere geldi zekai kafaoğluda istiyordu umarım hasan avcıya nasip olur yapılması planlananlar

ahmet sert
3 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 21:53

İnşallah artık başlansın, temennimiz o.Yeni imar planında ilginç detaylar var, arada paylaşırız yeri geldikçe.
Özellikle Karatepe civarı ileride bir cazibe merkezi haline gelebilir.Yapılacak olan park projesi ve senin resmini paylaştığın Esentepe viyadüğünün ihale ilanının yer aldığı panonun hemen arkasındaki arsaya yapılacak olan -ki karşısı da okul alanı ve okul alanının gerisi de park olarak gözüküyor -Altıeylül Belediyesi yeni hizmet binası bu bölgeyi çok geliştirebilir beş on sene sonra. 2. Algem binası önemli, sıfırdan 15 Temmuz Şehitler parkı yanındaki arsaya yapılacaktı, şimdi bir binanın Algem olarak dönüştürülmesinden bahsediliyor.Kültür Merkezi bir türlü ihale aşamasından ileriye gidemedi, artık başlansa iyi olacak.Kapalı pazar yeri de güzel bir proje, ama artık bu projeleri inşallah hayata geçirmek için biraz daha seri hareket etmek gerekiyor.sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET