Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Altıeylül Belediyesinden Haberler
« önceki   123 ... 404142 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 41
ahmet sert
1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 19:36


(+)


Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı dün beraberinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ile DEMOKRAT'a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Önceki Başkan Zekai Kafaoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na getirilmesinin ardından Altıeylül Belediye Başkanlığı'na oy çokluğu ile seçilen İnşaat Mühendisi Hasan Avcı, 1 Ağustos 2017'de belediye başkan yardımcısı olmuş, 2014'den bu yana belediye meclis üyesiydi ve 3 yıldır da Altıeylül Belediyesi İmar Komisyonu'nda görev yapıyordu.Ziyaret esnasında anladık ki; bu başkan da aynen Zekai Başkan gibi görev aşığı. Köyleri, kırsal mahalleleri sorduk hemen. “Köylerde sorun yok” dedi. Yol, altyapı, kanalizasyon işlerinden bahsetti. BASKİ'nin işlerini BASKİ'ye bırakıp sosyal belediyecilik yapacaklarını, insana dokunacaklarını vurguladı.

“ÖNCELİK ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLARIMIZDA”

Gazetemiz Sahibi Özcan Özakbaş ile görüşen Başkan Avcı'nın hedefinde öncelikli olarak ALGEM-2 var. Bilindiği üzere; GOP'taki kısa adı ALGEM olan Altıeylül Gelişim Merkezi amacına ulaştı. Konu ile ilgili olarak Başkan Avcı “ALGEM diye bir yerimiz var. Türkiye'de eşine az rastlanan bir birimimiz bu. Şimdi hedefimizde 2. ALGEM var. Cengiz Topel Caddesi üzerinde bir bina var. Orasını ALGEM'e çevirmeyi düşünüyoruz. Şu anki ALGEM'de 18 kurs yeri var. Orada kurs gören kursyerlerimiz var. Evde bakım hizmetimiz var. Şimdi Altıeylül ilçemizde öksüz-yetim çocuklarımızı tesbit edeceğiz. Diğer çocuklarımızı da ihmal etmeyeceğiz. Ama öncelik bu öksüz ve yetim çocuklarımızda. Sosyal belediyecilik adına Altıeylül'de onlara dokunacağız, mücadele edeceğiz, ALGEM gönüllülerini arttıracağız. Bu iş parti meselesi değil. ALGEM'i nasıl daha çok görünür hale getirebiliriz Balıkesir'de, buna çalışacağız. Çünkü ALGEM vatandaşla bizim aramızda bir köprü oldu. Bunu yaparken sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Okullara el attık. Birinci önceliğimiz ALGEM, ikinci önceliğimiz parke kilit taş” dedi. Avcı bugüne kadar Altıeylül'de 1 milyon 200 bin m2. Kilit taş döşendiğini, bunun bir rekor olduğunu da ifade etti.

GOP'A SPOR KOMPLEKSİ GELİYOR

Başkan yeni hayata geçecek projelerden de bahsetti. Çayırhisar'daki kültür sitesinin ihale aşamasında olduğunu, iki pazaryeri yapacaklarını, yine GOP'a bir spor komleksi yapacaklarını, gençliğin burada spor yapacağını, kahve köşelerinden kurtarılacağını söyledi. Bu arada; Atatürk Stadyumu karşısındaki 75. Yıl Parkı'nın atıl durumdan kurtarılarak sahiplendirileceğini, daha güzel bir görüntüye kavuşturulup şehre kazandırılacağını önemle kaydetti.

“ŞEHRİN NEFES ALMASI LAZIM”

“Yapabileceklerimizi yapacağız” diyen Başkan Avcı şehrin şantiyeye dönebileceğine de dikkati çekerek “Bahçelievler'in üst yanından geçen çevre yolunun alt tarafında 23 dönümlük yeşil alan yapacağız. Bisiklet yolu da olacak. Ayrıca Altıeylül Belediyesi hizmet binamızı Karatepe'ye taşıyacağız. Karesi'nin de böyle yapması yazım. Merkezden etrafımıza açılmalıyız. Şehrin nefes alması lazım.Yoksa merkezde boğulup gideceğiz” uyarısını yaptı.

İNŞAAT RUHSATLARI VERİLMEYE BAŞLANACAK


Yedi-sekiz aydır inşaat ruhsatı verilmediğinin de altını çizen Başkan Hasan Avcı “Birlik ve beraberlik içinde şehrimizi imar etmeliyiz. İnşaat ruhsatları yılbaşından itibaren verilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi dikine değil, yanlamasına yapmalıyız binalarımızı. Böyle olduğu takdirde çarpık kentleşmesinin de önüne geçeriz” diye konuştu.

http://www.balikesirdemokrat.com.tr/haber/gundem/ ..._2017.htmlErdal Düven

1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 21:41

Ahmet abi Altıeylül belediye başkanı hasan avcı yukarıda yazılanları gerçekleştirir ise seçime kadar projelerini başlatabilir ise 2019daki seçimi banko kazanır özellikle yeni belediyeyi yapabilir ise altıeylülü yayma ve sosyalleşme adına büyük bir adım atmış olacak ayrıca rüzgar caddesi ve çevre yoluna paralel koşu yolu park projesi ve ilçeye kazandırılması planlanan mimari pazar projeleride olursa tadından yenmez zaten sıra artık bu projelere geldi zekai kafaoğluda istiyordu umarım hasan avcıya nasip olur yapılması planlananlar

ahmet sert
1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 21:53

İnşallah artık başlansın, temennimiz o.Yeni imar planında ilginç detaylar var, arada paylaşırız yeri geldikçe.
Özellikle Karatepe civarı ileride bir cazibe merkezi haline gelebilir.Yapılacak olan park projesi ve senin resmini paylaştığın Esentepe viyadüğünün ihale ilanının yer aldığı panonun hemen arkasındaki arsaya yapılacak olan -ki karşısı da okul alanı ve okul alanının gerisi de park olarak gözüküyor -Altıeylül Belediyesi yeni hizmet binası bu bölgeyi çok geliştirebilir beş on sene sonra. 2. Algem binası önemli, sıfırdan 15 Temmuz Şehitler parkı yanındaki arsaya yapılacaktı, şimdi bir binanın Algem olarak dönüştürülmesinden bahsediliyor.Kültür Merkezi bir türlü ihale aşamasından ileriye gidemedi, artık başlansa iyi olacak.Kapalı pazar yeri de güzel bir proje, ama artık bu projeleri inşallah hayata geçirmek için biraz daha seri hareket etmek gerekiyor.Erdal Düven

1 yıl önce - Pts 11 Arl 2017, 20:57
ALTIEYLÜL SANAT MERKEZİ HİZMETE GİRDİ


Alıntı:
(+)


Merkezi hizmete açıldı.

Bahçelievler Mahallesi Teknik Lise caddesinde hizmet verecek olan sanat merkezinin açılışına Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, AK Parti İlçe Başkanı Ayhan Atahan, CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan ve çok sayıda davetli katıldı.

‘Müzik ruhtur, dinamiktir’

Altıeylül Belediyesi tarafından projelendirilip hayata geçirilen Türk Müziği Eğitim ve Sanat Merkezi açılışında yaptığı konuşmada milleti millet yapan unsurların başında kültür ve folklorun geldiğinin altını çizen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı şunları söyledi: “Kültür ve Folklor kavramları işin içine girdiğinde müziği de konu almış oluyoruz. Müzik bir halkın yaşama dair sahip olduğu, yaşadığı tüm değerleri ve olayları içinde barındırdığı ve nesilden nesile taşıdığı bir köprüdür. Müzik dildir, kederleri elemleri anlatır. Müzik ruhtur, dinamiktir. Toplumlar müzikleri ile birbirlerini tamamlarlar, anlarlar. Bu bağlamda müzik alanında yapılacak her işin paydasında insan vardır. Sanatın ve sanatçının her daim yanında olmak bizim önemli görevlerimiz arasındadır. Merkezimiz Balıkesir Musiki Derneği ile imzalamış olduğumuz protokol kapsamında Balıkesir Türk Müziği Topluluğu kurucusu Bestekâr Sıtkı Sahil’in yönetiminde konusunda uzman eğitimciler marifetiyle, ses, dini musiki, keman, ud, klarnet, ney, bağlama, ritm sazlar gibi alanlarda hizmet verecektir. Ayrıca tam bir profesyonel ekip olan Altıeylül Türk Müziği Topluluğu bünyemizde görev yapacaktır. Bu topluluğun en büyük özelliği her türlü müziği yapabilecek kapasitede ve donanımda olmasıdır. Bu vesile ile kurumumuzun Balıkesir’e ülkemize ve kültürümüze hayırlı olmasını diliyor, destek ve katkılarından dolayı, ayrıca bu projenin mimarı olması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum”
(+)


Projenin mimarı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada Türk müziği ve sanatına hizmet etmenin önemine vurgu yaparken, sanat konusunda gençlerin eğitilmesinin gerekliliğine değindi. Kafaoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Sanat ve müzik eksik kalırsa bir milletin hayat damarlarından biri eksik kalmış olur. Sanat ve müzik konusunda gençlerimizi eğitmemiz lazım. Bizlerden daha donanımlı olmaları lazım. İlimde, bilimde, fende, teknolojide sporda yetiştirdiğimiz gibi, Türk Müziği ve sanatımız konusunda da gençlerin donanımlı gelişmesi için Yerel Yönetimlerin üzerlerine düşenleri yapması lazım. Altıeylül Belediye Başkanıyken bu çalışmayı başlatmıştık, nihayete ermesiyle açılışında bulunmaktan mutluyum. Özellikle Sıtkı Sahil hocamın hakkını ve emeğini teslim etmek lazım. Hep bizi teşvik etmiştir. Gayretleri ve alakasıyla bu kurumun yürütülmesi ile ilgili olarak ‘’Gözünüz arkada olmasın, biz bu işi yürütürüz.’’ demişti. Biz de Altıeylül ilçesine Bahçelievler mahallesine Türk Müziği ve Sanat Merkezi’nin yakıştığını düşünüyoruz. Öğrendiğime göre şimdiden 103 öğrencimiz olmuş, ne kadar güzel. Bu gençlerin başka kötü alışkanlıklar edinme potansiyeli varken, burada Türk Müziği ve müzik aletlerini çalmayı öğrenecekler. Kabiliyetlerini ve becerilerini keşfetmiş olacaklar. Bu merkezin Bahçelievler’e, Altıeylül’e Balıkesir’e hayırlı olmasını diliyorum.”

‘Geleneklerle büyük millet olunur’

Sanat merkezi açılışında son olarak bir konuşma yapan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, büyük bir devlet ve millet olmanın göstergelerinden olan türkülere, deyişlere, şiirlere değinerek şunları söyledi; “Biz büyük bir milletiz, büyük bir devletiz. Büyüklüğümüzün göstergelerinden bir tanesi de türkülerimiz, deyişlerimiz, şiirlerimiz. Bunlar olmadan büyük millet büyük devlet olunmuyor. Bu konu önemsendiği için emeği geçen herkese, Altıeylül Belediyesi’nin başkanı başta olmak üzere, tüm çalışanlara, bunu düşünenlere, teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Biz kültürümüz ve gelenek göreneklerimizle büyük hedefe doğru hep birlikte yürüyeceğiz. Bu millet daha birkaç yüzyıl önce dünyaya yön verirken, inşallah çok kısa bir süre sonra da yine aynı konumda olup dünya mazlumlarına, dünya milletlerine adalet götürecek. Başta da ifade ettiğim gibi, türküsüyle, deyişleriyle, gelenekleriyle büyük millet, devlet olunuyor. Dolayısıyla bunu düşündükleri için de başta tabii Zekai Başkanımız başlatmış, emeği geçenleri tekrar tebrik ediyorum. İnşallah bunun sayısı artar, burada çok sayıda insanımızı görmek isteriz. Bize de arada gelip dinlemek düşer, katılıp dinlemek isteriz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimi yapılarak Sanat Merkezi hizmete açıldı. 6 eğitim sınıfı bulunan merkezi gezen misafirlere Balıkesir Türk Müziği Topluluğu kısa bir müzik dinletisi sundu.Kaynak ;
http://www.politikam.com/mobile/?page=haber&ID=11803


Erdal Düven

11 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 19:06


(+)


İlk bisiklet yolumuz hayırlı ve uğurlu olsunsayfa 41
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 404142 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler