Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana yeni haberler
« önceki   123 ... 285286287 ... 307308309   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 286
Misafir 318

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 15:58

KOZAN YOLUNDANDAN MERKEZE GELİRKEN SAĞDA REMZİ OGUZ ARIK OKULUNUN BAHCESİ GERİYE ÇEKİLSE HEMEN İLERİSİNDEKİ BİR KAÇ GECEKONDU TARZI YERLER VE TRAFOLAR KAMULAŞTIRILIP YOL GENİŞLETİLSE VE YEŞİL BULVARA KOZANDAN GEÇİŞ KOLAYLAŞTIRILSA VE ORADA TRAFİK DURMASA VE DEVLET BAHÇESİ KÖPRÜSÜNE ENTEGRE OLACAK ŞEKİLDE YEŞİL BULVARDA BİR ÇALIŞMA YAPILSA ON NUMARA OLURDU. NEYİ BEKLİYORUZ Kİ.AYRICA SARIÇAM BELEDİYESİ KOZAN YOLUDAKİ COK GENİŞ OLAN ORTA RAFÜJÜ BİRAZ DAHA DARALTSA GÜZEL OLUR. YOLU GENİŞLETMİŞ OLURUZ.

önens

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:43
Keller Williams Adana'daGayrimenkul sektöründe danışman sayısı olarak dünyanın en büyük şirketi olan Keller Williams, Turhan Üçgül ortaklığı ile artık Adana'da faaliyete başladı.

Dünya genelinde 780'in üzerinde bölge müdürlüğü ve 170 bini aşkın danışman sayısı ile gayrimenkul pazarlama sektörünün en büyüğü olan Keller Williams, 2014 yılında girdiği Türkiye gayrimenkul piyasasında hizmet ağına Adana'yı da dahil etti. 700'ü aşkın danışmanı ile Türkiye'de hizmet veren Keller Williams'ın 14. Bölge Müdürlüğü, gayrimenkul üreticisi olan, Adana'da inşaat denince ilk akla gelen markalar arasında yer alan Üçgül ailesi ortaklığında kw Klikya markası altında faaliyetlerine başladı.

Çukurova İlçesi, Türkmenbaşı Bulvarı Üçgül Sun City Evleri adresinde hizmete giren Keller Williams Türkiye Adana Bölge Müdürlüğü olarak hizmet verecek olan kw Klikya'nın açılış kurdelesini Üçgül ailesinin büyüğü Perihan Üçgül, Adana Ticaret Odası Başkan Vekili Mehmet Şahbaz, Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ülkü Uçar, Keller Williams Ülke Direktörü Emre Erol, Üçgül Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üçgül ve kw Klikya Yönetici Ortağı Turhan Üçgül ile birlikte kesen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yatırıma ve istihdama yönelik her türlü girişimi desteklediklerini belirterek, Keller Williams Türkiye Bölge Müdürlüğü'nün Adana'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Adana Ticaret Odası Başkan Vekili Mehmet Şahbaz ise gayrimenkul sektöründe faaliyet yürüten firmaların kendilerini yenilemeleri ve geliştirmeleri gerektiğini belirterek, bu vizyon ve bakış açısıyla işe başlayan kw Klikya ailesine iyi dileklerde bulundu.

"Adana'da doğru kişiyi bulduk"

Keller Williams Ülke Direktörü Emre Erol da, kendileri için en önemli şeyin doğru kişilerle çalışmak olduğunu ve Adana'da doğru kişiyi bulduklarını söyledi. Erol, açılışa katılan isimlerin kalitesinin de bu konuda yanılmadıklarını gösterdiğini ifade etti.

450 metrekarelik emlak ofisinin açılışına katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediyesi Başkan Yardımcısı Feridun Sarı da hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulunarak, 2018 yılında Seyhan ve Yüreğir'de de kw Klikya'yı görmek istediklerini belirttiler.

Gerçekleştirdiği ortaklıkla gayrimenkul sektöründe dünyanın en önemli markasını Adana'ya getiren kw Klikya Yönetici Ortağı Turhan Üçgül, açılışta kendilerini yalnız bırakmayan tüm konuklarına teşekkür etti.

Şu anda bünyelerinde 35 gayrimenkul danışmanı olduğunu ve önümüzdeki yıl 80 danışmana ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Üçgül, böylece şehrin en büyük gayrimenkul pazarlama ofisi olacaklarını dile getirdi.

Gayrimenkul danışmanlık sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıran Keller Williams Türkiye'nin bölge müdürlüklerinden gelen başarılı danışmanların verdiği eğitimle kadrolarını oluşturduklarını ifade eden Üçgül, kw Klikya çatısı altında buluşan yeni danışmanların yüzde 50'sinin ilk işlemlerini yaptıklarını vurguladı.

Ekibiyle birlikte en önemli görevlerinin danışman ortaklarının yüksek cirolarda sürekli ve istikrarlı işlem yapmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Turhan Üçgül, bu yatırımı yaparlarken önceliklerinin gayrimenkul danışmanlarının müşterilerine en üst standartlarda hizmet vermeleri olduğunu belirtti.

Sektöre yeni bir soluk gelecek

Üçgül, 100 metrekarelik alanda 70 kişi kapasiteli eğitim salonunda, gayrimenkul sektörü çalışanlarına veya dışarıdan katılım sağlamak isteyenlere her gün 09.30-13.00 arası sektörel ve kişisel gelişim ile ilgili eğitimler verdiklerini de ifade ederek, gayrimenkul alım ve satımlarında eğitimli danışmanlarıyla her zaman Adana halkının yanlarında olacaklarını açıkladı.

kw Klikya olarak Adana'da gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getireceklerini ve ivme kazandıracaklarını belirten Üçgül, Keller Williams Türkiye Adana Bölge Müdürlüğü olarak, satıştan kiralamaya kadar her konuda Adanalıların istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını sözlerine ekledi
https://www.sondakika.com/haber/haber-keller-will ...-10322695/


önens

10 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 17:21Çukurova'nın Çiçekleri Tasarımlara İlham Kaynağı OlduTürk ve İslam kültürünün geleneksel sanatlarını yaşatmak amacıyla faaliyet gösteren Adana Olgunlaşma Enstitüsünde, "Çukurova'nın Nadide Çiçekleri ve Kültür Hazineleri" temasıyla çiçek figürlerinin işlendiği kıyafetlerin yanı sıra broş, tablo, yaka iğnesi gibi farklı tasarımların yer aldığı koleksiyon oluşturuldu.

Çukurova'nın kültürü ve nadide çiçeklerini atölyelerde geleneksel el sanatlarıyla buluşturan Enstitü, bölgeye özgü çiçeklerden ilham alarak "Lokman Hekim", "Puduhepa", "Konak Kuşu", "Adana Hatırası", "Cümbüş", "Günde Güzel" ismini verdikleri kıyafetlerle, broş, tablo, yaka iğnesi gibi çok farklı parçaların yer aldığı koleksiyon hazırladı.

Enstitünün yanı sıra çeşitli etkinlikler kapsamında kent dışındaki organizasyonlarda sergilenen koleksiyon ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Meral Altınkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1972'de faaliyete geçen ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim veren kurumlarındaki atölyelerinde 7 farklı alanda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını yaşatmak, korumak, gün ışığına çıkarıp modernize ederek gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını anlatan Altınkaya, enstitü olarak her yıl bir tema belirleyerek, araştırmadan tasarım ve uygulamaya kadar yoğun bir süreç geçirdiklerini dile getirdi.

Altınkaya, Osmanlı ve Selçuklu temalı ürünler üzerinde çalıştıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Atölyelerimizde ahşap oyma, kuyumculuk, sanat tasarım, el sanatları, nakış, giyim atölyelerinde tablo, broş, yaka iğnesi ve elbise tarzında çalışmalar gerçekleştirip bunları defile ve sergilerle yurt içi ve dışında tanıtıyoruz. Her yıl bir tema belirleyerek bunun üzerinde çalışıyoruz. Osmanlı ve Selçuklu temasından yönümüzü biraz Çukurova'ya çevirdik. 'Çukurova'nın Nadide Çiçekleri ve Kültür Hazineleri' koleksiyonuyla buna ilk adımı attık. Çalışmada bu bölgede yetişen nadide çiçeklerle buraya has kültür hazinelerini buluşturarak geleneksel el sanatlarımızda bunu anlatmaya çalıştık."

Çalışmayla nadide çiçeklerle kültür hazinelerine dikkati çekmek istediklerini belirten Altınkaya, bu anlamda bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını, sergilenen koleksiyonlarının büyük beğeni topladığını ifade etti.

Yeni tema: "Topraktan Gelenler, Harman"

Enstitülerindeki yeni temalarını "Topraktan Gelenler, Harman" olarak belirlediklerini vurgulayan Altınkaya, bu kapsamda bitkilerden elde edilen kök boyalarla dokunan Karaisalı, Saimbeyli ve Karatepe kilimleri üzerindeki motifler ve pamuğa yoğunlaştıklarını kaydetti.

Yeni temalarıyla ilgili yaptıkları araştırmalarla her kilimin üzerinde yer alan motifin bir anlamının olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Altınkaya, "Duygu ve düşüncelerini sözle ifade edemeyen Anadolu kadını bunu motiflerle, yapmış olduğu ürünlere dökmüş. Araştırma ve tasarım birimimiz yeni konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Anadolu kadını duygu ve düşüncelerini kilimlere o kadar güzel ifade ediyor ki. Şu an atölyelerimizde yeni temayla ilgili yoğun bir hazırlık içerisindeyiz. Mayıs ayında bunu paylaşacağız ve ortaya çok güzel bir çalışma ortaya çıkacak." diye konuştu.

Altınkaya, çalışmalarını yurt içi ve dışında sergi ve defilelerle tanıtıp, Türk kültürünü gelecek kuşaklara aktarmak için ellerinden geleni yapmaya çabaladıklarını sözlerine ekledihttps://www.sondakika.com/haber/haber-cukurova-ni ...-10329827/Misafir 2a6

10 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 18:38

Burası kilikya değil ADANA! Biri bunu çok milliyetçi geçinen Sözlüye hatırlatsında o kilikya şubesinin kurdelesini nasıl kesmiş bir izah etsin kamuoyuna, ayrıca o şirketin böyle bir bölge müdürlüğü ismini almasına Ticaret sicil müdürlüğü acaba nasıl müsaade etmiş?
Bozkurt heykelli köprü yapmakla milliyetçi olunmuyor, Atatürk ve atalarımız, burayı Adana kalsın diye kanlarını dökerek kurtardılar, bu kilikya saçmalığı da nedir? Sözlü maksadın ne? Neyin kurdelesini kesiyorsun sen?


Misafir 2a6

10 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 18:55

Nasılki İstanbula konstantinopıl diyemezseniz, Adanaya da kilikya diyemezsiniz. Nasılki İstanbulda bir şirketin konstantinopıl şubesi açılamazsa , Adanada da kilikya şubesi açamazsınız , hele ki bunu o şehrin belediye başkanı hiç yapamaz!

Resul GUL
10 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 22:26

Yalnız Kilikya sadece Adana yı kapsamıyor Kilikya ya daha çok Bölge diyebiliriz Yani, Anadolu'nun Alanya'dan başlayıp, doğuda Kinet Höyük'te (Hatay Dörtyol da) son bulan, kuzeyden de Toros dağlarıyla çevrili alanı kapsayan Antik bölgedir. Bu arada kalan Tüm Antik Kentler Kilikya olarak geçiyor

Ama İstanbul un direk karşılığı Konsantinapolis, Kilikya ise direk Adana değildir Adana sadece O dönem Kilikya bölgesindeki En güçlü Kentler den birisiydi

Yani Adana nın ismi hiç bir zaman Kilikya olmamıştır Bu 3640 yıldır böyle.. Adana nın O dönemki İsmi ise Adania dırEn son Resul GUL tarafından Cmt 09 Arl 2017, 23:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


yuceladana
10 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 22:45

Adana Rd, Sudbrook Park
$275,000 - 924 ADANA ROAD, BALTIMORE, MD 21208
https://hotpads.com/907-adana-rd-pikesville-md-21 ...uv2utt/pad

Baltimore'da Adana Road(Adana Yolu) adıyla geçen bir adres var,
bu ne demek oluyor sizce, bu konuda bir fikriniz var mı,
zannederim bir caddenin ismini Adana koymuşlar.


Misafir 993

10 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 23:02

Amerikaya defalarca gitmil olan birisi olarak yazıyorum, Maryland eyaletinde çok Türk var, Baltimore en büyük şehri . Bir de Türk-Amerikalı evliliklerinin belki yarısını tek başına Adanalı kız - Amerikalı erkek oluşturur. Bunda en büyük etki incirlik üssü, eskiden üs dışında ev tutmaları da mümkündü , askerler bugüne göre daha sosyalleşip Adanalı kızlar ile daha çok evleniyorlardı. 3-4 senedir bırakın dışarda ev kiralamayı ön nizamiyeye yaklaşmaları dahi yasak.

kaan0703
10 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 19:13

Bugun tesaduf boyle birsey gordum ne amacli bir fikrim yok.acaba carsi trafigemi kapanacak..


(+)

(+)


Resul GUL
10 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 19:17

Muhtemelen Zihni Aldırmaz Döneminde alınan Nostaljik tramvay Ali Münif Yeğenağa Caddesi ve bir kaç Cadde üzerinden geçirilmesi planlanıyordu..
Haberi burada var Hatta Deneme sürüşü bile yapılmıştı.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4262816#4262816sayfa 286
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET