Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Çukurova Üniversitesi
« önceki   123 ... 74757677   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 75
önens

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:29ÇÜ 'de Ratem Sergisi


Radyo Televizyon yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM) 2008 yılından bu yana her yıl düzenlediği Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversitelerarası İletişim Fikirleri Yarışması'nın 9'uncusu Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Fikir ve sanat eserleri alanındaki korsan uygulamalara ve telif hakkı ihlallerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmada 2008 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması Sergisi. RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, ÇÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu ve protokol üyeleri tarafından açıldı. Açılış konuşmasını yapan ÇÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu, meslek birliklerinin ana paydaşları olduğunu belirterek RATEM'e bu toplantıyı Çukurova Üniversitesi'nde gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. Meslek kriterlerinin yükseklerde olabilmesi için meslek birlikleri ile işbirliğine ihtiyaç olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Çubukçu, telif hakları konusunun iletişim öğrencileri için önemine değindi.
Serginin ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda Radyo ve Televizyon Yayıncılığında Mesleki Yeterlilik Sertifikası ve Telif Hakları konulu konferans verdi. Gürsoy, radyo televizyon yayıncılığının sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunundan kaynaklanan hakların takibi ve korunması amacıyla RATEM'in 2001 yılında kurulduğunu hatırlattı. RATEM hakkında öğrencilere bilgiler aktaran Gürsoy, Türkiye'de toplam 608 TV, 1008 radyo kanalının yayın hayatını sürdürdüğünü söyledi.
Ağustos ayında yayınlanan TÜİK raporuna göre internet bağlantısına sahip olan hane oranının 2013 yılında yüzde 50 olduğuna vurgu yapan Gürsoy, günümüzde bu sayının yüzde 77 oranına çıktığını söyledi.


http://www.hurriyet.com.tr/cude-ratem-sergisi-40670826önens

10 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 00:04Çukurova Üniversitesi KA107 projesi kapsamında ilk misafirlerini ağırladı


ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) KA107 Projesi kapsamında Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Tunus, Endonezya ve Kırgızistan’daki partner üniversitelerle işbirliği başlattı.
Çukurova Üniversitesi bu proje kapsamında Kırgızistan’dan Kırgız-Manas Üniversitesi ile Kosova Priştine Üniversitesi’nden gelen misafirlerini ağırladı. Erasmus KA107 Projesi Personel Ders Verme Hareketliliği çerçevesinde Priştine Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden Prof. Dr. Afrim Hoti ve Dr. Bardhok Bashota, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri ve akademisyenleriyle biraraya geldi. Bir hafta boyunca hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine seminer verme fırsatı bulan akademisyenler, Çukurova Üniversitesi akademisyenlerini de kendi üniversitelerine beklediklerini ifade etti.

Kosova Prişitne Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Proje ve Programlar Sorumlusu Blerandë Dragusha Fetahu ve Yaz Okulu Program Sorumlusu Mirjeta KUÇI ile Kırgız-Manas Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Uzman Jamiyla Urkunchieva, Çukurova Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğünce organize edilen programa katıldı. Program kapsamında projenin yürütülmesinde eşgüdümü sağlamak amacıyla bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı. Ayrıca proje kapsamında yer alan İşletme ve İktisat Bölümlerine de ziyaret gerçekleştirildi. KA107 Projesi Koordinatör Üniversitesi olan Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi yetkilileri, misafir personele uluslararasılaşma ve değişim programları hakkında eğitim verdi.
http://www.hurriyet.com.tr/cukurova-universitesi- ...a-40678272


önens

10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 23:43
Afrika'nın en büyük Adli Tıp Enstitüsü'nün eğitimi Çukurova Üniversitesi'ne emanet


ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Uganda'da kurulacak Adli Tıp Enstitüsü'nün eğitimlerini vererek tarım alanında da bilimsel çalışmalar yapacak.
Uganda Büyükelçisi Stephen Mubiru'nun Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar'ı ziyaretiyle başlayan süreç Uganda'yla işbirliğiyle sonuçlandı. Uganda Büyükelçisinin ziyarette, Uganda üniversiteleri ile işbirliği anlaşması yapılması konusundaki talebini geri çevirmeyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, ÇÜ'lü akademisyenlerinden oluşan bir heyetle Uganda'ya giderek işbirliği sürecini başlattı.
Prof. Dr. Mustafa Kibar Başkanlığındaki heyet ilk resmi temaslarını Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni ile yaptı. Uganda Mbarara Teknoloji Üniversitesi ile ikili işbirliği protokolü imzalandı. Daha sonra Çukurova Üniversitesi heyeti ilgili bakanlarla da resmi temaslarda bulunarak Adli Tıp Enstitüsü kurulması, müfredat belirlenmesi ve eğitimlerin verilmesi konusunda işbirliği anlaşması yaptı. İç İşleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Su Bakanlığı ile de resmi temaslarda bulunan ÇÜ heyeti, Uganda ve Türkiye'de çalıştaylar yapılmasını kararlaştırdı. Uganda'nın Mbarara Teknoloji Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imzalayan Çukurova Üniversitesi, aynı zamanda Afrika'nın En Büyük Adli Tıp Enstitüsü'nün kurulmasında da görev alarak tarım alanında da işbirliği yapacak.


http://www.hurriyet.com.tr/afrikanin-en-buyuk-adl ...t-40682987önens

10 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 20:35ÇÜMERLAB hizmete girdi


ÇUKUROVA Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı (ÇÜMERLAB) hizmete girdi.
Ulusal ve uluslararası kriterlere uygun araştırmaları gerçekleştirmek üzere ileri teknolojiyle donatılan ÇÜMERLAB, bilimsel çalışmaların kalitesini arttırarak, Ar-Ge faaliyetlerini destekleme, analizleri yapabilme ve araştırma projeleri üretmeyi amaçladığı açıklandı. Çukurova Üniversitesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan ÇÜMERLAB’ı Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Şeref Erdoğan ve Prof. Dr. İ. Halil Elekçioğlu ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, ÇÜMERLAB projesinin Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklendiğini, projenin Prof. Dr. Seyhan Tükel başkanlığında oluşturulan Merkezi Araştırma Laboratuvarı Komisyonu tarafından hazırlandığını belirtti. Bu proje kapsamında 2014 yılında temeli atılan laboratuvarın projelendirilmesi, alt yapısı, donanımı ve cihaz alımları ile ilgili çalışmalar tamamlanıp Mayıs 2016’ da inşaatı bitirilerek teslim alındığını söyledi. Kibar, “Merkez bünyesinde bulunan cihazlar; fizik, kimya, biyoloji, tarım, gıda, hayvancılık, çevre, malzeme, maden, tıp, eczacılık, diş hekimliği ve enerji gibi birçok alanda araştırmalara hizmet verebilecek kapasitededir” dedi.http://www.hurriyet.com.tr/cumerlab-hizmete-girdi-40685492


önens

9 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 18:37Çukurova Üniversitesi öğrencileri Roma’da sahne alacakADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera-Şan Ana Sanat Dalı öğrencileri, 2018 yılının Mayıs ayında İtaya’nın başkenti Roma’da sahne alacak. 13-17 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan konserde öğrenciler Klasik Türk Müziğinin seçkin eserlerini seslendirecek.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera-Şan Ana Sanat Dalı öğrencileri, 2017’yi muhteşem bir konserle uğurladı. Dr. Cüneyt Karaarslan’ın katkılarıyla, Mithat Özsan Amfisi’nde verilen konserin yönetmenliğini ÇÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim görevlisi Levent Ayan yaptı. Bahar Nartürk ve Diego Moccia’nın korrepetitörlüğünde iki bölüm olarak gerçekleştirilirken konserde sahne alan öğrenciler, dünyaca ünlü bestekarların eserlerini seslendirdi. Konserin birinci bölümünde korrepetitör Bahar Nartürk, ikinci bölümünde ise İtalya’nın başkenti Roma’da opera sanatçılarıyla sahne alan ünlü piyanist Diego Moccia öğrencilere eşlik etti. ÇÜ Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Şan Ana Sanat Dalı öğrencileri, Nilsu Karaarslan, Tuğçe Yılmaz, Pelin Gökmen, Meltem Üğüdücü, Sezer Akkaya, Melisa Ezer, Yaren Hakverdi, Merve Kahya sahne performanslarıyla izleyenleri adeta büyüledi. Yeni yıl konserinde opera literatürünün seçkin eserlerini seslendiren öğrenciler, Adanalı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Diego Moccia ve Beliz Ayan’ın piyano resitali ile son bulan konseri izleyen sanatseverler öğrencilerin performansını ayakta alkışladı.


2018 MAYIS’TA ROMA’DA SAHNE ALACAKLAR

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera-Şan Ana Sanat Dalı öğrencileri 2018 yılının Mayıs ayında İtalya’nın başkenti Roma’da sahne alacak. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yönlendirmesi, Dr. Cüneyt Karaarslan’ın desteği ve Levent Ayan’ın öncülüğünde 13-17 Mayıs 2018’de Roma’daki ünlü bir salonda sahne alacak olan öğrenciler Klasik Türk Müziğinin seçkin eserlerini seslendirecek.http://www.hurriyet.com.tr/cukurova-universitesi- ...e-40693973sayfa 75
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 74757677   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA