Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Çukurova Üniversitesi
« önceki   123 ... 737475

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 75
önens

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 21:29ÇÜ 'de Ratem Sergisi


Radyo Televizyon yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM) 2008 yılından bu yana her yıl düzenlediği Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversitelerarası İletişim Fikirleri Yarışması'nın 9'uncusu Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Fikir ve sanat eserleri alanındaki korsan uygulamalara ve telif hakkı ihlallerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmada 2008 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması Sergisi. RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, ÇÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu ve protokol üyeleri tarafından açıldı. Açılış konuşmasını yapan ÇÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu, meslek birliklerinin ana paydaşları olduğunu belirterek RATEM'e bu toplantıyı Çukurova Üniversitesi'nde gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. Meslek kriterlerinin yükseklerde olabilmesi için meslek birlikleri ile işbirliğine ihtiyaç olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Çubukçu, telif hakları konusunun iletişim öğrencileri için önemine değindi.
Serginin ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda Radyo ve Televizyon Yayıncılığında Mesleki Yeterlilik Sertifikası ve Telif Hakları konulu konferans verdi. Gürsoy, radyo televizyon yayıncılığının sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunundan kaynaklanan hakların takibi ve korunması amacıyla RATEM'in 2001 yılında kurulduğunu hatırlattı. RATEM hakkında öğrencilere bilgiler aktaran Gürsoy, Türkiye'de toplam 608 TV, 1008 radyo kanalının yayın hayatını sürdürdüğünü söyledi.
Ağustos ayında yayınlanan TÜİK raporuna göre internet bağlantısına sahip olan hane oranının 2013 yılında yüzde 50 olduğuna vurgu yapan Gürsoy, günümüzde bu sayının yüzde 77 oranına çıktığını söyledi.


http://www.hurriyet.com.tr/cude-ratem-sergisi-40670826önens

16 saat önce - 00:04 (bugün)Çukurova Üniversitesi KA107 projesi kapsamında ilk misafirlerini ağırladı


ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) KA107 Projesi kapsamında Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Tunus, Endonezya ve Kırgızistan’daki partner üniversitelerle işbirliği başlattı.
Çukurova Üniversitesi bu proje kapsamında Kırgızistan’dan Kırgız-Manas Üniversitesi ile Kosova Priştine Üniversitesi’nden gelen misafirlerini ağırladı. Erasmus KA107 Projesi Personel Ders Verme Hareketliliği çerçevesinde Priştine Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden Prof. Dr. Afrim Hoti ve Dr. Bardhok Bashota, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri ve akademisyenleriyle biraraya geldi. Bir hafta boyunca hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine seminer verme fırsatı bulan akademisyenler, Çukurova Üniversitesi akademisyenlerini de kendi üniversitelerine beklediklerini ifade etti.

Kosova Prişitne Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Proje ve Programlar Sorumlusu Blerandë Dragusha Fetahu ve Yaz Okulu Program Sorumlusu Mirjeta KUÇI ile Kırgız-Manas Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Uzman Jamiyla Urkunchieva, Çukurova Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğünce organize edilen programa katıldı. Program kapsamında projenin yürütülmesinde eşgüdümü sağlamak amacıyla bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı. Ayrıca proje kapsamında yer alan İşletme ve İktisat Bölümlerine de ziyaret gerçekleştirildi. KA107 Projesi Koordinatör Üniversitesi olan Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi yetkilileri, misafir personele uluslararasılaşma ve değişim programları hakkında eğitim verdi.
http://www.hurriyet.com.tr/cukurova-universitesi- ...a-40678272sayfa 75
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 737475
ANA SAYFA -> ADANA