Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2974
selcukkocak78
3 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:22

Alıntı:
Gerçekten bu habere inanan insanlar varsa gülerim. Türkiye tankın ana tabancasını üretecek öylemi. Bunuda mke yapacak. 😂😂😂

Pardon ama 105 mm sabot mühimmat yapmayı başaramayan 55 cal L55 topu yapacak 😂😂😂. Tamam tamam yapar gelmez ayın son haftasında. 😜😜😜

Söyleyecek söz yok. Olmayacak iş için kolay gelsin.

uretilen 6 adet prototipin namlularını mkek üretti hatta yaptığı modifikasyonlar o kadar çoktu ki ürünü kendi adları ile patentleyeceklerini ve telif hakkı ödemekten kurtulduklarını okumuştum.amma velakin sizin gibi kanı bozukların dejenere tiplerin kendi insanına kurumlarına duydukları öfkeye rağmen utanmadan bu vatanın kaynaklarını sömürmeye devam edecek kadar yüzsüz olmanız hayret verici hala.


Misafir 6d6

3 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 22:20

Mke Kore'den teknoloji transferi ile 120 mm bir namlu üretiyor.Ama bu namlu rheinmetall 120 mm L 55 tank namlusu değil sadece onun tersine mühendislikle üretilmiş bir kopyası.almanya bu namlunun üretimini ABD ye vermiyor bize mi verecek.

Misafir c4e

3 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 22:57

Arkadaşlar bu tank o kadar atış testinin başarıyla gecti. Belkide en sorunsuz kısmı namlusu. Rotem bu konuda mke ye elindeki bütün teknolojiyi transfer etti ilk 250 tankta ihale yapılsın . Hayirlisiyla tanklarımızı yavaş yavaş görürüz. O zaman bu yorumlardan eser kalmiyacak az kaldı. 😎😎😎zuluTR
3 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 23:22

Tank Namlusu için;
1.Mkek' da ısıtmada kullanılan ocaklar var yapıldı.Uzun dikey şekilde ocak.
2.Dövme presleri var.
3.Özel olarak namlu üretmede kullanılan alman malı cnc torna var.

YALNIZ,
Namlu çeliği kare prizma biçiminde önceden alaşımları ve ısıl işlemleri yapılmış şekilde kore'den geliyor. (bu kısmın teknolojisi ve bilgisi bizde yok)


Gokkubbe
3 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 00:16

O yalnız yok mu o "yalnız"..

Dünyada ki metallerin (yeryüzü) %95'i Demir. Ben Demir Çelik sektörü hakkında mühendis arkadaşlarım ile binbir uğraşlarım sonucu kontak kuramıyorum.

3000 sene önce "bozkırın kuyumcuları" olarak anılan iskitlerin torunları Nasıl bu hale geldi? Kendi adıma utaniyorum.


Misafir 8c8

3 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 07:39

Repkon firmasının teknolojisiyle çok sağlam namlular üretiliyor türkiyede.Türkiyede birşey yok demek cahillikten ibaret.Misafir 88b

3 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 11:09

korkut projesi durdu mu? projeden hiç ses çıkmıyor

Misafir d80

3 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 12:22

Korkut projesi en az hava savunma sistemi kadar önemli bir projedir. Savaşta birliklerin üzerine atılan kamikaze dron,uçaktan atılan seyir füzeleri,çeşitli hava saldırılarının hepsini hava savunma füzeleri etkisiz hale getiremez bu büyük maliyetler ve bedeller ödetir. Korkut gibi sistemler hem ucuza hem her türlü tehtide karşı olmazsa olmaz sistemlerdir ve Hss yokken birliklerin can simidi gibi görüyorum.

Hakan Yükselen
3 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 13:27

Ukrayna'nın roketleri Türk makinasından çıkacak

Savunma, havacılık ve uzay sanayisi için yüksek hassasiyetli parçalar ve bu parçaların üretilebildiği makinalar üreten Repkon Makina, Ukrayna'ya ihracat gerçekleştirdi.


Savunma sanayisinde yeni teknolojilere yatırım yapan Ukrayna, roket gövde parçalarının üretimi için Türkiye'de geliştirilen makinayı kullanacak.

Metal şekillendirme sektöründeki Ar-Ge çalışmalarıyla yenilikçi çözümler sunan Repkon Makina, savunma, havacılık ve uzay sanayisine yönelik stratejik ürünleriyle yurt içinde ve dışında ilgi görüyor.

Repkon, soğuk bir proses olan akıtarak şekillendirme (flowforming), kesme kuvveti ile şekillendirme (shearforming) ve sıcak uç kapama (Hot Spinning) gibi stratejik teknolojilerde geliştirmiş olduğu yeteneklerle savunma, havacılık ve uzay sanayileri için yüksek hassasiyetli parçaların üretimini yapabilen makinalar imal ediyor. Şirket, bu kritik parçaların seri üretimini de yapabiliyor.

Fark yaratan teknoloji

Repkon özellikle rotasyonel simetrik parçaların üretiminde dünyada çok az sayıda ülkenin sahip olduğu kritik "flowforming" teknolojisi ile metal şekillendirme endüstrisinde öne çıkıyor.

Dünya çapında patentle korunuyor

Repkon'un geliştirdiği "flowforming" makinalarıyla türbin ve motor parçaları, uydu fırlatma roket gövdeleri, yüksek basınç ve sıcaklığa dayanıklı nozullar, konik başlıklar ve tahrik şaftları, hareket sistemleri, harp başlıkları ve metal malzemeden mamul roket-füze gövdeleri, torpido gövdeleri, tanksavar roketlerinde kullanılan hassas bakır koniler gibi parçaları üretebiliyor.

İhracat başarıları

Şirket halihazırda Savunma Sanayii Müsteşarlığıyla koordineli olarak dost ve müttefik ülkelere yapmış olduğu ihracatlarda birçok proje için teslimatını başarıyla tamamladı.

Bu teknoloji için Repkon'un kapısını çalan son ülke Ukrayna oldu.

Ukrayna, roket gövde parçalarında "flowforming" yönteminin tercih ederek, malzemenin mekanik dayanımını üst seviyeye çıkartıp hafifletilmiş roket borusu üretebilecek.

Yeni kazanılan teknoloji sayesinde Ukrayna, savunma sanayisinde önemli bir avantaj elde edecek.


http://aa.com.tr/tr/ekonomi/ukraynanin-roketleri- ...cak/998484


Misafir ca4

3 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 15:21

Namlu çeliği konusunda mke italyan bir firma tarafından modernizasyonu yapıldı.Modernizasyon sonrası mke ağırçelik fabrikası namlu çeliği üretme yeteneği olacaktı. birde bu repkon firması ukrayna füzelerinin hangi bölümümünü üretecek.Benim bildiğim türkiyede füzeçeliği üretilmiyor ithal.Repkon firması bu açığı kapatabilme yeteneği var mı?sayfa 2974
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET