Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kudüs'ün, İsrail'in başkenti ilan edilmesi
« önceki   123 ... 252627 ... 747576   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
Ayhan ALP

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 19:42

Abd “kudüs yahudilerindir” dedi ve müslümanlar yine kendi aralarında kavga etmeye başladılar..

Misafir f85

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:02

Başarmak inanmanın yarısıdır sen kendi ülkeni Müslümanların yaşadığı ülkeleri eziklersen hiç bir şey başaramazsın

Misafir f19

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:20

ümmetimiz, kıymetlimiz arapların 1917'de osmanlı'ya 30 bin şehit verdirerek osmanlı'yı kudüs'ten kovması olayı.

şanlı ingiliz-arap birlikleri kudüs'e girer, arapların sevinç çığlıklarının kudüs sokaklarını 40 gün 40 gece inlettiği söylenir.
arapların, şehre giren ingiliz allenby'e bir adeta bir kurtarıcı gibi baktıkları, kendisine ziyafetler verildiği de anlatılır.
arapların ingiliz general allenby'i nasıl ilah gibi gördüklerini daha detaylı okumak için (bkz: allenby)

----
ara not: tel aviv'e yolu düşenler bilir, allenby adında çok merkezi ve popüler bir cadde vardır tel-aviv'de. siyonist emellere hizmetine karşılık güzel bir jest. bu cadde bir diğer büyük cadde olan, bağımsızlık ilanının okunduğu cadde olan rothschild caddesi ile de kesişmektedir. varın işte siz düşünün arap kabilelerin kimlere hizmet ettiklerini.
----

arapların bu şanlı günlerini kutlar, ektiklerini biçmelerini dilerim.

http://ilberortayli.com/haber.php?haber_id=13

hayatlarında allenby, lawrence, gertrude bell, şerif hüseyin gibi figür ve hainlerin adını dahi duymamış sığırların bu ihaneti anlamaları zor.
biraz tarih okuyan zaten hicaz'dan yemen'e ırak'tan trablus'a ve çanakkale'ye kadar arapların yaptıkları hainlikleri bilir.

******
appendix niyetine:

açıp bir tarih kitabı okumayan, hadi kitabı geçtim youtube’da 5 dakikalık video ile bile öğrenebilecek bilimsel tarih gerçeklerine gözlerini yuman cahillere notlar;
***osmanlı, birinci dünya savaşı sırasında “cihat” ilan etti. böylece amacı, ortadoğudaki cephelerde ingiliz ilerleyişini püskürtmek, müslüman arapların desteğini sonuna kadar almaktı.

***gel gör ki, ingiliz bunu çok önceden görmüş, 1800’lerin sonundan itibaren arkeolog, seyyah, tüccar kılıklarında ajanları ile önce bölge halkını sosyolojik olarak anlamış ardından da aksiyona geçmiştir.

***arapların altın karşılığında rahatlıkla kendi yanlarına çekilebileceğini görülüp, üzerine de bir devlet sözü ile osmanlı’ya karşı arap isyanı başlatılmıştır.

***araplar burada, o çok sevdikleri(!) ümmet ve halifeye karşı ayaklanmışlar, birçok cephede osmanlı’ya karşı savaşmışlardır.
lawrence’in örgütlediği araplar, ortadoğu’da osmanlı ordularını bertaraf etmekte ingilizler’in en önemli maşaları olmuştur.

***kanal seferi‘nde, filistin’de, medine müdafaası‘nda ve megiddo savaşı‘nda araplar osmanlı ordusunun on binlerce şehit vermesinde en önemli müsebbibdir.

***mekke şerifi hüseyin 10 haziran 1916’da osmanlı’ya ilk isyanı başlattıktan sonra, mekke ve taif’teki osmanlı türk askerleri vahşice öldürülmüştür.

***bu şerif hüseyin denilen adi bu isyanı, osmanlı topraklarının paylaşıldığı sykes-picot antlaşmasından her nasıl rastlantıysa birkaç hafta sonra başlatmıştır.

***mekke’de osmanlı’yı arkadan hançerleyen bu isyana rağmen, medine kenti ve peygamberin mezarı, başında fahrettin paşa’nın bulunduğu türk askerleri tarafından kahramanca savunulmuştur.

***arap destekli kuşatma boyunca, türk askerlerinin kumanyasında çekirge yediği tarih kitaplarında yazılır. askerimiz kavurma niyetine çekirge yemiş, çekirge unundan ekmek yapmış, çekirge kurusunu da çerez gibi yiyerek bir süre bu şekilde beslenmiştir.

***medine müdafaası diye tarihimize geçen bu şanlı direniş maalesef büyük kayıplarla sona ermiştir.

***kayıpların dışında, pek çok cephede esir alınan türk askerleri, tüm arap halkının gözleri önünde çöllere sürülmüş, saçları kazıtılmış şekilde çöllerde yürütülmüş ve ölümleri beklenmiştir. eziyet öyle seviyededir ki, askerlerin saç derilerine ingilizler tarafından kesikler atılarak kanatılması sağlanmış ve böylece çöldeki yılanların kan kokusuna gelmesi amaçlanmıştır.

gelip burada “tarihinize ecdadınıza sahip çıkın” diyen sığırlar, fahrettin paşa gibi kahramanların adını bilmezler. gerçek müslüman, gerçek türk fahrettin paşa gibilerdir. saygı duyulacaksa fahrettin paşa’ya ve orada şehit olan türk askerine saygı duyulmalıdır, müslüman tüccarlarına, bedevi şerefsizlere değil.

bu ve benzeri tüm eziyetleri medine müdafaası / çöl kaplanı fahrettin paşa kitabında okuyabilirsiniz.sedat_038
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:24

Coca-Cola Filistin’deki 3. en büyük işveren, 5. en büyük yatırımcıdır. • Coca-Cola şirketi 1998 yılından bu yana Filistin’de faaliyet göstermektedir. • Coca-Cola’nın Filistin’de 3 fabrikası, biri Gazze’de olmak üzere 7 satış ve dağıtım merkezi bulunmaktadır.

KeNaN KöR
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:39

Bu sayfa misafir olarak İsrail lobisine hizmet eden ve Müslümanlar arasında fitne yayan, Müslümanların birlikteliğini hedef alan kriptolara kapatılmalıdır.

Bunlar Çanakkale'de Türklere karşı savaşan Siyon Katır Birliğinin devamıdır...
Özkan_Bayhan

10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:55

Donald Trump her şeyden önce rasyonel bir lider değil. Tutarsız ve anlamsız hareketleri var. Kudüs kararı da bu tutarsız davranışlarından biri. ABD'deki Yahudi lobisinin ne kadar güçlü olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Trump iyi bir şovmen bu hareketiyle de sanırım şov yapma peşinde. Birazda kendince Müslümanlara karşı güç gösterisi yapmak istiyor gibi geldi bana. 1995 yılında ABD kongresi tarafından alınmış bir karar bu. Yani 22 yıldır Kudüs'ün Başkent yapılması Birleşik Devletlerde konuşulan ancak tüm başkanlar tarafından bir şekilde kabul görmeyen bir karar. Trump yıllar sonra bu kararı onaylıyorsa "Bakın bunu ben yaptım" mesajı vermek istiyor. Birazda kendi tabanına sempatik görünmek isteği olabilir. Karar ne olursa olsun ABD'nin Ortadoğudaki tüm faaliyetleri İsrail'in çıkarı üzerine kurulmuştur.Mustafabey 01
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 20:58

Türkiye kendi içinde nasıl birlik olamıyorsa,
Arap devletleride kendi içlerinde birlik olamıyorlar veya buna küresel güçler engel oluyor.Osmanlı zamanında 100 sene önce araplar osmanlıya ihanet ettiler bunu durduk yerde mi yaptılar ingilizler ve onların casusları ve en ünlü casusları lavrencenin çok üstün çabaları ve gayretleriyle olmuştur bunu unutmayalım,onlarda Osmanlıya ihanet etmelerin cezasını hala çekiyorlar,osmanlıdan sonra hiç rahat ve huzur bulamadılar.

Arap devletleri var,paralarıda var ama onu kullanacak beyin gücü YOK,arap devletlerini yönetenlerin çoğu şu anda Abd nin kuklası olmuş durumda ve onlardan sonra tahta geçecek çocuklarıda eğitimini Abd ve Avrupa ülkelerinde yapıyorlar orda rahat bir hayat yaşıyorlar ve oraların kültürünü alıyorlar ve ileride devlet kademesinde göreve başlayınca kendi halkına yabancı dış devletlerin istediği gibi karara alıyorlar veya almak zorunda bırakılıyorlar.israil devleti küçük bir devlet gibi görünsede arkasında bütün emperyalist devletler var destek veriyorlar en büyük gücüde Abd den alıyor çünkü abd yi yönetende Dünyada güç sahibi olanda yahudi lobisidir bu yüzden israile kimse bir şey yapamıyor arkasında destek olmasa onu haritadan silerlerdi.
Artık hilafet geri gelmez ama arap dünyasına bir baş lazım önceleri mısır bu işi üstlenmek istiyordu ama sisi de abd ve ab nin kuklası olunca arap halkının beklentisi Türkiye devleti ama bu yüzden bizim başımızdanda hiç bela eksik olmuyor Abd, Ab devletleri ve siyonist güçler bizim kendimize gelmemize dışarıda güç sahibi olmamızı istemiyorlar bunuda herkes biliyor ve görüyor zaten.Bizim filistinle bağımız osmanlı döneminden kalma,Mescidi Aksa ile Peygamberimizin zamanından beri kutsal olduğu için müslüman olduğumuzdan dolayı bizim içinde kutsal ve mukkades sayılır
Müslüman lar birlik olup mücadele etmediği sürece daha müslüman ların başına çok hadiseler gelir bunlar gelmeden önce gözümüzü açıp sen ben kavgasını bırakmamız lazım,"Birlikten Kuvvet Doğar. "diye boşa dememiş atalarımız .İsraile,Abd ve Ab ülkelerine savaş açacak durumda değiliz,
Bizim sözümüzede itibar etmiyorlar bir caydırcılığı olmuyor biz ne dersek diyelim adamlar yine dediklerini yapıyorlar,
O zaman yapacak tek şey kalıyor, Zalimi Allaha şikayet edip Helak olması için ellerimizi açıp
Allah'a DUA etmeliyiz,başka yapacak bir şey yok çünkü öyle Asarız Keseriz demeyle olmuyor bi işler.
Osmanlı yüzyıllarca o topraklarda hüküm sürmüştür Mescidi Aksa ilk kıblemizdir bize ne demek olmaz.


tayfun09
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:05
cevap


450 milyon dolara satılan Da Vinci'nin 'Dünyanın Kurtarıcısı' tablosunu


Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de açılan Louvre Müzesi'ne gönderilmis

Suudi prensin satın almis


http://www.haberturk.com/450-milyon-dolara-satila ...di-1745271


araplar böyle


Karaman Ahmet
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:09

Alıntı:
Donald Trump her şeyden önce rasyonel bir lider değil. Tutarsız ve anlamsız hareketleri var. Kudüs kararı da bu tutarsız davranışlarından biri. ABD'deki Yahudi lobisinin ne kadar güçlü olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Trump iyi bir şovmen bu hareketiyle de sanırım şov yapma peşinde. Birazda kendince Müslümanlara karşı güç gösterisi yapmak istiyor gibi geldi bana. 1995 yılında ABD kongresi tarafından alınmış bir karar bu. Yani 22 yıldır Kudüs'ün Başkent yapılması Birleşik Devletlerde konuşulan ancak tüm başkanlar tarafından bir şekilde kabul görmeyen bir karar. Trump yıllar sonra bu kararı onaylıyorsa "Bakın bunu ben yaptım" mesajı vermek istiyor. Birazda kendi tabanına sempatik görünmek isteği olabilir. Karar ne olursa olsun ABD'nin Ortadoğudaki tüm faaliyetleri İsrail'in çıkarı üzerine kurulmuştur.

Bu karar öyle bir tek Trumpla alinacak bir karar degil, tersine Amerika acisindan cok rasyonel bir karar.

Kudüsün Israilin baskenti olarak taninmasi marsinin yillardir cekmecede bekletilmesi olayi aynen Ermeni soykirimini kabul meselesi gibi yillardir santaj olarak kullaniliyor.

Amerika orta dogudan Türkiye, Rusya ve Iran üclüsü tarafindan devre disi birakilma tehlikesiyle karsi karsiya kalinca, Kudüsü Israilin baskenti olarak taniyarak "buralari benzin dökerim, yakarim, yine size birakmam" demek istiyor.


murad_1299
10 ay önce - Prş 07 Arl 2017, 21:10

Allah belanizi versin diyesim geliyor

Yemen'de de insanlık dramı yaşanıyorsayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627 ... 747576   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET