Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 238
ssemihucar
6 gün önce - Çrş 06 Arl 2017, 20:47

Cazibe merkezi olması konusunda bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Çünkü bu cazibe merkezi olayı neredeyse 1 yıllık bir olay ve bu 1 yıllık sürede atı alan Üsküdarı geçti.

Misafir 152

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 16:17

Online kitap satış sitesi idefix Türkiye'nin kitap okuma haritasını çıkarmış.Buna göre en çok kitap okunan il Ankara daha sonra sırayla İstanbul,İzmir,Eskisehir,Kocaeli,Bursa,Antalya,Muğla geliyor.
Kitap okuma oranı en düşük iller ise
Şanlıurfa , Yozgat , Osmaniye , Adıyaman,Kahramanmaraş.
Çok şükür Sivas en az kitap okuyan iller arasında değil ama gönül isterdi ki en çok kitap okuyan ilk on İl içinde yer alsın.
Önemli bir nokta da en çok kitap okunan illere bakıldığında en yaşanabilir İller olduğu da ortaya çıkıyor.Ayrica bu oranlar nüfus sayısına göre hesaplanmamis.o ilde satılan kitap sayısı nüfus oranına bölünerek ortalama alınmış.
Haydi yigidolar gayrete gelin kitap okuyun,ilimden bilimden zarar gelmez ve unutmayın ki kuran-i kerimin ilk ayeti yaratan rabbinin adıyla OKU diye başlar.Cocuklariniza kitap okuma alışkanlığı öğretim,her evde mutlaka küçük de olsa bir kitaplık olsun.saygılarımla

recepsivas
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 19:07

Alıntı:
Online kitap satış sitesi idefix Türkiye'nin kitap okuma haritasını çıkarmış.Buna göre en çok kitap okunan il Ankara daha sonra sırayla İstanbul,İzmir,Eskisehir,Kocaeli,Bursa,Antalya,Muğla geliyor.
Kitap okuma oranı en düşük iller ise
Şanlıurfa , Yozgat , Osmaniye , Adıyaman,Kahramanmaraş.
Çok şükür Sivas en az kitap okuyan iller arasında değil ama gönül isterdi ki en çok kitap okuyan ilk on İl içinde yer alsın.
Önemli bir nokta da en çok kitap okunan illere bakıldığında en yaşanabilir İller olduğu da ortaya çıkıyor.Ayrica bu oranlar nüfus sayısına göre hesaplanmamis.o ilde satılan kitap sayısı nüfus oranına bölünerek ortalama alınmış.
Haydi yigidolar gayrete gelin kitap okuyun,ilimden bilimden zarar gelmez ve unutmayın ki kuran-i kerimin ilk ayeti yaratan rabbinin adıyla OKU diye başlar.Cocuklariniza kitap okuma alışkanlığı öğretim,her evde mutlaka küçük de olsa bir kitaplık olsun.saygılarımla

Güzel bir konuya değinmişsiniz tebrik ederim, Misafirlerden böyle güzel yazılar görmeyi özlemişiz.

Buruciye kitap günlerinde ciddi rakamda bir kitap satılmıştı diye hatırlıyorum, Her yıl düzenlenen kitap günleri kesinlikle şehrimize çok şey katıyor. Ayrıca dediğiniz gibi satılan kitap sayısına bakılıyorsa Sivasımızın iyi bir sıralamada olduğunu düşünüyorum. Çünkü; Şehrimizde çok sayıda Üniversite öğrencisi var, halkın en çok öğrenci kesimi kitap okuyor.

ihsan gulbilge
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 20:30

Gerçekten kitap konusu çok çok önemli bir konudur .
Benim bir fikrim var daha önce uygulandı mi bilmiyorum ben duymadım şahsen .
" ASKIDA KİTAP UYGULAMASI "
Osmanlı döneminde askıda ekmek , kahve vs. uygulaması yaygındı parası olan kişiler aldıkları şeylerden bir tanesini orada bırakıyor ve parası olmayanlar oradan ihtiyacı olan şeyleri alıyorlardı
Son zamanlarda tekrar gündeme geldi ve askıda ekmek yaygınlaştı , ben de bunu askıda kitap uygulamasına dönüştürmek istiyorum . Durumu iyi olanlar kitap alırken bir tane de kitap alamayanlar için bıraksa çok güzel olur

Misafir 152

5 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 12:26

10 Aralık günü sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sivas'a geliyor.Sivasa söz verilipte gerçekleşmeyen bir sürü yatırım var Umarim bunlar sayın cumhurbaşkanına hatırlatılır.
-İkinci devlet üniversitesi ( Teknik üniversite )
-Kale projesi
-YHT in bitirilmesi
-ikinci OSB
-Lojistik köy
-Kizilirmak projesi
-Kentsel dönüşüm
Açıkça söylüyorum ben Sivasliyim benim için önemli olan Sivasa yapılan yatırımlardır.Umarim Sivasa gelip İstanbul yapılan havaalanından,koprulerden,İzmire yapılan otoyoldan bahsetmezler.

Misafir 628

4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 19:46

ihsan gulbilge
3 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 18:31

beratdemir abi sen ihalelerle ilgilenen birisin , dikilitaş kaldırımları yeni isiklandirmasi vs belediyeye kaç paraya mal olur tahmini ?

Misafir 964

2 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 17:00

Sayın cumhurbaşkanımızın konuşmasını dinleyemedim de arkadaşlar dinleyenin varmı konuşmasında Sivas a müjde yada müjdeleri varmıydı. Birde Sivas Büyükşehir olacakmı ? Konuşmasını dinleyenler bilgilendirirse sevinirim.

Misafir 591

2 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 20:35

Kardeşim kimse kimsenin evine gitmesini engelleyemez,şehir dışından yorgun argın gelip evime gidemiyorum polis memurları 16:00 dan beri beklediğini söylüyor sürekli kavga var her yer kapalı kim olursa olsun benim evime gitmeme engel olamaz,neden anadolu şehirlerinde bunu yapıyorlar,yapabilirsen istanbul da yap trafiği kapat bakalım ne oluyor orda,lafa gelince halkın seçtiği adam diye bas bas bağırıp buraya gelince insanlara zulüm olmak nedir Allah aşkına soruyorum?

Misafir 16e

2 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 22:10

Ben dinledim Sivas'a verdiği en büyük müjde yarım yamalak yapılan halen bir sürü eksiği devam eden ve iki sezondur açık olan yeni dört eylül stadının açılışını yapmaya geldim dedi.

sayfa 238
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET