Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Misafir 30d

6 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 17:51

Burada her şeye "hayırlı uğurlu olsun" diye gülücükler saçıp habire belediyenin her icraatını çok büyük bir işmiş gibi lanse eden bir arkadaş vardı?Eski başkanla birlikte o da mı istifa etti yoksa?

sdgr

6 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 18:12

İşi siyasete dökmek için söylemiyorum, bu kafadaki bir hükümetin atadığı herhangi bir belediye başkanı beni ne mutlu etti ne de edecek gibi duruyor ama şu gerçeği de farketmek lazım;

Bu adam geldiğinden beri sadece Altepe'ye çamur atıyor. Ulaşım fiyatlarını indirmesinden başka bir icraatını göremedik. Bu şehri finansal acil eylem planı kurtarmayacak, hükümete laf geçirebilen, Bursa'nın havuzdaki payını artıracak bir Başkan kurtaracak.

Adam artık harcama yapmıyorum önce borçlar kapansın dese mutlu mu olacağız sanki? Buradaki asıl suç Bursa'nın hükümet havuzundan yeteri kadar para alamamasında.

Ankara'ya gelen adam da, İstanbul'a gelen adam da, Bursa'da Alinur Bey'de de hep aynı söylemler. Vay eski başkan şehri şöyle yaktı böyle yaktı. Biri dinozor kaldırır, biri sosyal tesisleri kapatır. Sorun sistemde, bütün şehirlerimiz ne yazık ki uzaktan, taa Ankara'dan yönetiliyor. AKP önümüzdeki seçimlerde yine Bursa'yı kazanırsa hemen arkasından sistem eskiye dönecektir kimsenin şüphesi olmasın.

Misafir 8db

6 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 20:22

Bursa da uretim yapip vergisini baska sehirde odeyen firmalara baski yapilmali, sen bursa nin topragini kullan havasini suyunu kirlet git baska sehirde vergi ode, ben olsam bunlarin bulundugu alani kentsel donusum bolgesi ilan ederim.

Misafir d4c

6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 11:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle istifa eden Recep Altepe’nin yerine getirilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile ilgili, Bursa’nın yerel Yeni Dönem gazetesinde dikkat çeken ifadeler kaleme alındı.

Yüksel Baysal’ın Bursa’da yaşananlara ilişkin yazdığı yazıda, belediyenin borcu gündeme getirildi. “Alinur Başkan’ın söylediklerini madde madde özetlemeye çalışayım” diyen Yüksel Baysal, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın şunları söylediğini aktardı:

1)Su kuşu denilen deniz uçağı 10 ayda 18 milyon zarar etti. Biz suda indirim yaptık 10-12 milyon kaybımız olacak. Uçakları satacağız. Birini de İstanbul-Bursa-Kocaeli sahillerini gözlemek için kiraya vereceğiz.”
2)Başkan Alinur Aktaş, “Belediye her şeyi yapmaz, iş bilenin kılıç kuşananın” diyerek durdurulan diğer projeleri de sıraladı.

Mustafakemalpaşa’daki 13 milyonluk Kule Restoran yatırımı…

Orhangazi Zeytin İşleme Tesisi

Gölet ve baraj inşaatlarına ilişkin yatırımlar da Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na devredilecek.

Ayrıca 56-57 BURFAŞ işletmesinin önemli bir kısmı da özelleştirilecek veya kapatılacak

Alinur Aktaş, “Koca İstanbul’da belediyenin 26 sosyal tesisi var, bizim 57! Üstelik halka dokunmayan işler yapılıyor orada!.. Zarar 43 milyon…”
Kaynak :reklam_link.com

Burak95_
5 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 08:24

Burada daha önce belediyenin borç batağında olduğunu dillendiren deniz kuşunun zarar ettiğini söyleyenler oldu o adamlara bu yorumları yaptığı için muhalefetsiniz işiniz gücünüz eleştirmek diyenler utanmalı ve onların yorumlarını silen site denetçileri yanlışlarının farkına varmalılar.

Misafir 8cf

3 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 01:11

Sadece internet sitesi için ayrılan bütçe(birkaç yıllık da olsa) 7 milyon tl açıklanmıştı bütçe kabulü sırasında geçen sene.Tepkiler gelince de yazım hatası oldu gibilerinden açıklama yaptılar. Herkeste inandı ve tatmin oldu bu açıklama ile(!) Bu belediye batmaz da kim batar? Bu haberi çok iyi hatırlıyorum buraya da koymuşlardı ama çok objektif bazı arkadaşlar (yukarıdaki mesajlarda anlatılan kişiler) ışık hızıyla mesajı uçurdular. Siteyi tekrar buldum

https://www.google.com.tr/amp/www.reklam_link ...52548h.htm

Burak95_
1 gün önce - 13:15 (dün)

Bursadabugün gazetesi borç batağında olan belediye için sorumlulardan birisinin de Alinur Aktaş olduğunu yazmış!!
Alıntı:
Popülizmi bırak, icraat yap!
Yaman Kaya
Atandığın makam ağlama duvarı değil.
Bursa'yı katleden adamı, şimdilerde çevreni sardırdığın menfaat ordusu, kovulduğu son ana kadar göklere çıkarırken, "halk" yeteri kadar eleştirdi, biletini de zaten onlar kestirdi.
Senden beklenen Recep Altepe'yi yermen mi?
O koltuğa bu sebeple mi oturttular seni?
Söyle de bilelim...
Bursa'yı bitiren icraatlarda sanki senin de onayın yok.
Büyükşehir Meclisi'nde koca kent uçuruma sürüklenirken alınan hangi karara karşı çıktın?
Neye bu kadar da olmaz dedin ve isyan ettin?
Düşene vurmak kolaydır.
Haberin yok galiba ama bil ki Bursa'nın popülist söylemlere karnı yeterince tok.
Bursa'yı mahveden adam elbette yargılanmalı.
Madem Altepe kenti batırdı, 2032 yılına kadar Büyükşehir'in elini kolunu bağladı, stadyuma harcanan paralar astronomik boyutta, deniz uçağı, helitaksi işinde bazı dolaplar döndü ve sen de bunun farkındasın git o zaman derhal savcılığa suç duyurusunda bulun.
Şu anda patron sensin, elini kolunu bağlayan mı var?
Ya gereğini yap, ya da "bu işin altından kalkamayacağım ama bakın bahanelerim de var" oyununu oynamaya çalışma.
Zaten kukla olduğun ortada.
Senden istenen toplumda iktidarı ciddi ölçüde yaralayan, senelerdir göz yumulan, Bursa'da yol açılan büyük tahribatı en azından "imaj" olarak gidermense ucuz gövde gösterilerini bırak ve icraata geç.
Suni gündemler yaratarak da Bursalıları oyalamaya yeltenme.
Doğanbey'i yıkmaya senin gücün yeter mi?
Bursa borç batağına sürüklenmiş diyorsun, iptal edip revize etsen tüm kamuoyunun destekleyeceği T2 hattıyla ilgili 133 milyonluk ihalenin yüzde 60-65'lik bölümünün ödendiğini ve genel anlamda işin büyük bir bölümünün bittiğini belirterek yanlışta ısrar ediyorsun...
Diğer yandansa sallamak bedava olduğundan; Doğanbey'le ilgili rakamsal olarak 900 milyon TL'lik muazzam bir tablo olduğunu, imalattan dolayı binalarda tıraşlama yapılmasının mümkün olmadığını ifade ederek orayı yıkabiliriz diyorsun...
900 milyonluk rakam imkansız değilmiş atanmış beyefendiye göre!
Bir başkan kendisiyle bu kadar çelişir mi?
Kaldı ki hala anlamamışsın, kentin birinci önceliği ulaşım problemi.
Şehir içi trafik kaosa döndü.
Doğanbey'i yıkmadan önce yol lazım bu şehre.
Ulaşım ve su ücretlerinde göstermelik değil, gerçek indirimler gerekli.
Tahsil ettiğiniz hukuksuz parklanma ücretleri gibi Bursalılardan gasp ettiğiniz paralardan vazgeçin, sonra diğer meseleleri konuşalım.
Bu arada Doğanbey halkı senelerce neler yaşadı, haberin var mı?
Hikayeyi bırak Allah aşkına.
T2 hattıyla ilgili hiçbir şey yapamam derken ortaya koyduğu gerekçeye ve Doğanbey'le ilgili söylemlerine bakarsanız, sözde acil eylem planı toplantısında yaptığı vahim açıklamaları da aklınıza getirirseniz bu işi beceremeyeceğini iyice belli ettiğini net şekilde görebilirsiniz.
Etrafını kuşatmalarına izin verdiklerin selefini bak ne hale getirdi.
2019 süreci kritik.
Ağababaların gözünün yaşına bakmaz!
Gelen gideni hakikaten aratacak!

http://www.bursadabugun.com/yazarlar/yaman-kaya-9 ...26369.html

Berktuğ
site denetçisi

1 gün önce - 13:55 (dün)

İlgili yazar zaten taraflı olduğu için kim gelse muhalefet yapacak kanal bulur. O yüzden takmaya gerek yok. Yiğidi öldürsek bile hakkını vermek gerekirse, haklı olduğu tarafları elbette vardır.

atakan_bursa
18 saat önce - 21:40 (dün)

Haklı olduğu değil haksız olduğu bir nokta var mı acaba dostum? Yıllardır Bursa'yı mahveden ve bundan nemalanan bir ekip var ortada. Zamanında karşı konmamasının suçlusu kim? Hadi o zaman karşı koyamadın, şu an gereğini yapıp niye bu insanları yargılamıyorsun? Sorulacak çok soru var ama cevaplar çok kısır maalesef. Her şey çok açık ortada aslında ama maalesef ülkemizde bir adım öteye geçilemiyor hiçbir zaman. [/quote]

Misafir f42

17 saat önce - 23:06 (dün)

Bu hastalıklı zihniyeti artık bırakmamız, sonraki nesillere aktarmamamız gerekiyor.Nedir bu zihniyet peki? Yanlışa yanlış derken kimin dediğine bakmayacaksın, yanlışı yapan benim adamımsa da onu ben eleştirebilidim anca mantığı. Bizler bu zihniyetle bir irimize tahammülsüzlüğü zirveye taşıdık ama inşallah bizden sonraki nesillere bu zihniyet aktarılmaz

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet