Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul 3. Havalimanı'nı şehre bağlayacak olan, Gayrettepe - yeni havalimanı metrosu inşaatı
« önceki   123 ... 122123124125   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 123
metronews
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 17:20

projenin entegre olması gerekip de entegrasyonu düşünülmeyen hatlar:

1-eminönü-alibeyköy tramvayı ile alibeyköy civarında bir yerde, mesela alibeyköy cep otogarda aktarma olmalı idi

2-m2 seyrantepe otogar uzatması ile bir yerde mesela İSKİ'de aktarma olmalı idi, 1 no'lu öneri yerine gelse 1 taşla 2 entegrasyon

3-levent hisarüstü hattı ile leventte entegre olmalı idi

4-gayrettepe yerine mecidiyeköy veya beşiktaştan başlamalıydı

5-incirli söğütlüçeşme tünel metrosu ile nasıl bir entegrasyonu olacağı konusunda bilgi var mı?

En son metronews tarafından Cum 08 Arl 2017, 10:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

deger35
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 17:38

katatas ve mahmutbey metrosundan benim bildigim kagıthane istasyonlarında entegre oluyor.Yani beşiktaş kabataş yenikapı levent mahmutbey ve uzrindeki tüm istasyonlardan bu hatta entegre var

mafakyanc

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 18:30

Kağıthane'de M7 (Kabataş-Mahmutbey hattı) ile Yeni Havalimanı Metro hattı tam entegre değil; ikisinin istasyonları ayrı ayrı ancak birbirlerinden 100-150 mt. farklı konumlarda imiş. İkisi arasındaki bağlantının sadece yer üzerinden mi yoksa yeraltı + yer üstünden mi olacağını şimdilik bilemiyorum...

Bu hattın Gayrettepe (ancak hesapta "Gayrettepe"; aslında bal gibi Zincirlikuyu) başlangıç istasyonu ile M2 Yenikapı-Hacıosman) hattının yer altından bağlanacağı kesin gibi. Ama orada da kesinlikle iki ayrı istasyon bulunacak ve herhalde Zincirlikuyu istasyonunda kuyruk tünelleri de yer alacak.

Burasının bir şekilde 3 katlı İstanbul Tüneliyle de entegre olacağı söylenmekteyse de, o projenin ortaya tam olarak çıkması ve değişmez halde uygulamaya başlanması için herhalde daha epey zaman var!...

boogie
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 19:53

Aşamalar ne durumda bilmiyorum ama bu metro hattı açılmadan havalimanı açılırsa şenliği seyredin. Havalimanında çalışan biz binlerce insan,yolcular vs vs nasıl ulaşım sağlayacak bu alana ? Rezil rüsva olunur. Servis hizletlerinin çok ciddi sayıda arttırılması gerekecek. Yeni otobüs hatlarının minibüs hatlarının açılması lazım. Taksi deseniz taksilerin fiyatı almış başını gidiyor insanı iflasa götürür.

Cemoli D18
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 20:09

150 metre çok sıkıntı değil.

Misafir e9b

4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 10:08

150 metre sıkıntı değil ama yanınızda büyük valiz varsa yağmurlu havada zor olabilir. Üstekik biri yer altı, diğeri viyadük üstü ise.

Sanıyorum hattın adı M11 olarak sonunda belirlenmiş.

akcelebi34
4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 10:31

Alıntı:
boogie

Aşamalar ne durumda bilmiyorum ama bu metro hattı açılmadan havalimanı açılırsa şenliği seyredin. Havalimanında çalışan biz binlerce insan,yolcular vs vs nasıl ulaşım sağlayacak bu alana ? Rezil rüsva olunur. Servis hizletlerinin çok ciddi sayıda arttırılması gerekecek. Yeni otobüs hatlarının minibüs hatlarının açılması lazım. Taksi deseniz taksilerin fiyatı almış başını gidiyor insanı iflasa götürür.

Bir havalimanı için metro önemlidir. Ama olmazsa olmaz değildir. Sabiha gökçende metro mu var? Bu havalimanı yıllardır kullanılıyor. Bana göre bu metro hattının hiç acelesi yok. Ulaşım konusundada otobüs hatları koyulur servis araçları koyulur. Havaş gibi otobüs servisler koyulur. Daha bir sürü alternatif koyulur.
Ayrıca tahminime göre açıldıktan sonra iki yıl içinde çok büyük bir yoğunluk talep olacağını düşünmüyorum.
Metroda sabiha gökçende olduğu gibi 10 yıl sonrada yapılabilir. Bilemedin 5 yıl sonra.

metronews
4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 10:36

Alıntı:
katatas ve mahmutbey metrosundan benim bildigim kagıthane istasyonlarında entegre oluyor.Yani beşiktaş kabataş yenikapı levent mahmutbey ve uzrindeki tüm istasyonlardan bu hatta entegre var

beşiktaştan havalimanına gidecek bir yolcunun eziyeti:

1. aktarma: beşiktaş-mecidiyeköy

2. aktarma: mecidiyeköy gayrettepe

3-gayrettepe-havalimanı

Şükrü Güllüoğlu
4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 10:44

Sn. Metronews:

Beşiktaş'tan Gayrettepe'ye otobüsle gidiverir. Abarttıkça abartıyorsunuz maşallah!

Afak Bey:
Alıntı:
Burasının bir şekilde 3 katlı İstanbul Tüneliyle de entegre olacağı söylenmekteyse de

3 katlı tünele mutlaka bağlanacaktır. Aksini hayal bile edemiyorum.[/quote]

metronews
4 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 11:14

Alıntı:
Beşiktaş'tan Gayrettepe'ye otobüsle gidiverir.

trafik olur

sayfa 123
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 122123124125   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM