Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
AhmetDemir

2 yıl önce - Prş 01 Eyl 2016, 20:32

Cok guzel bir haber bir cok ilde askeri hastaneler sivillesiyor. En kisa zamanda acilmasini diliyorum.

Hüseyin_44

1 yıl önce - Çrş 10 May 2017, 22:24

Onkoloji hastanesi ihalesi 6 haziranda yapılacakmış
Inşaat alanı tıp merkezinin yanı olacak

https://www.google.com.tr/amp/reklam_link.com/ha ...tildi/amp/


semih_44
1 yıl önce - Çrş 10 May 2017, 22:40

semih_44
1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 11:25

Alıntı:
Onkoloji Hastanesi’nin İhalesi Yapıldı”
Reklam
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Onkoloji Hastanesi’nin ihalesinin yapıldığını ve sürecin devam ettiğini açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Kızılay, Malatya’da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşu temsilcileri ve çalışanlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Turgut Özal Kongre Kültür Merkezi Balo salonunda verilen iftarda kısa bir konuşma yaparak üniversitedeki gelişmeler hakkında bilgi paylaşımında bulunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Salı günü (6 Haziran) kanser, Onkoloji Hastanemizin ihalesini yaptık. Elektronik Kamu Alımları Platformu’ndan (EKAP) dün ihale sonucumuz yayımlandı. Bir firma ihaleyi aldı. Normal resmi on günlük bir süreç var, sonra sözleşme imzalanacak. İtirazlar oluyor.” dedi.

Kızılay; “Bu süreçte itirazlar tamamlandıktan sonra öyle ümit ediyorum ki Haziran’ın bitiminde Temmuz ayında temel atma hazırlığımız tamamlandığı zaman başta bakanımız olmak üzere misafirlerimizin katılımıyla kanser hastanemizin, Onkoloji Hastanemizin temelini atacağız. Tabi bu benim dönemimim en büyük, en önemli projesi. Bu proje aylardır hazırlanıyor ve ekibimiz proje hazırlıklarını yapıyor. Şimdi ihale tamamlandı. Resmi prosedürler tamamlanınca temeli atmaya hazır hale gelecek. İnşallah başarılı bir şekilde bütün süreç tamamlanır, 217 yataklı ülkemizin en güzel kanser merkezlerinden biri olacak. İlimize, bölgemize ve ülkemize büyük hizmetler verecek. Bu proje çok önemli bir proje.” dedi.

OSB’YE MYO, ÜNİVERSİTEYE YEŞİL BİNA…
Bu yıl için 4 önemli projeleri bulunduğunu aktaran Rektör Prof. Dr. Kızılay şu bilgileri aktardı:

“Bir numara tabii ki onkoloji hastanesi. İki numara İktisadi ve İdari Birimler Fakültesinin amfi blokları, bu da EKAP’a yüklendi. 30 Haziran’da da ihalesi yapılacak. Üçüncü projemiz ikinci Organize Sanayi Bölgesinde 30 dönümlük arazi üzerinde yapacağımız OSB Meslek Yüksekokulu. Onun da proje hazırlıkları bir, iki ay içerisinde tamamlanacak. EKAP’a yüklenecek ve onun temel atılımını Temmuz ayına yetiştirmeyi hedefliyoruz. Dördüncü projemiz de Sosyal Yaşam Merkezi. Onu da yeşil bina konseptinde yapıyoruz. Malatya’nın ilk yeşil binası olacak. Yeşil bina olması için uluslararası yeşil binalı sertifikalı olması lazım. Biz de bu yaşam merkezimizi uluslararası sertifikasını alan yeşil bina konseptinde yapacağız. Onun için onun projesi biraz uzun sürdü. Onun da projesi tamamlanınca temelini atacağız.”

HASTA YAKINLARI İÇİN EK YENİ İBİNA
Prof. Dr. Kızılay, mevcut hasta yakınları konukevine yeni bir binanın daha ekleneceğini belirterek, “Hastane otelinin hemen yanında MİAD , Şahin Nalbant Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi yapılacak. Onu da iş adamımız Şahin Nalbant ve MİAD birlikte yapacaklar. Şahin Nalbant üçte ikisinden fazlasını bizzat yaptıracak. Önümüzdeki hafta 13 Haziran’da İstanbul’da Şahin Nalbant ve MİAD’la bunun protokolünü imzalayacağız. Bu beşinci yatırımımız. Altıncı yatırımızda da üniversitemizin merkezinde bulunan camimiz 150 kişilik, ihtiyacı karşılamıyor. Oraya caminin yerine daha büyük ihtiyacı karşılayacak bir cami yaptırılacak. Bu da işte tüm hayırseverlerin katkısıyla olacak. Bu iki projemiz tümüyle sosyal sorumluluk projesi hayırsever iş adamlarımızın katkısıyla olacak projeler. Böylece altı büyük yatırımı 2017’nin Haziran ve Temmuz ayında başlatmış olacağız.”dedi.

Turgut Özal Tıp Merkezine ihtiyaçları dahilinde 4-B kadrosuyla 90 hemşire alımı yapıldığını anlatan Prof. Dr. Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezinde radyoterapi tedavisi için 10 milyon TL tutarında Linak radyo terapi cihazının alındığını ve hizmete girdiğini belirtti.

Yeni Malatya Gazetesi- reklam_link.com


Onkoloji hastanesi ihalesinin yanında 2. Organizedeki meslek yüksek okulun da yakında başlanacakmis. Yeşil binada güzel olur.


Misafir ef6

1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 13:42

Bedensel ve zihinsel engelliler için ayrı bir hastahane kurulmalı

Abdullah Egemen

1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 14:00

O da olur misafirim o da olur. Yavaş yavaş inşallah. Malatya dal hastaneleri bakımından çok yol katletti. Sağlık konusunda artık Ankara, İstanbul gibi daha büyük kentlere gitmiyor artık hemşehrilerim.AhmetDemir

1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 14:52

En kisa zamanda baslamasi ve zamaninda bitmesi dilegiyle hayirli ugurlu olsun...

Misafir 6a9

1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 15:50

Allah devletimize zeval vermesin ne güzel haberler bunlar artık Malatyam hiçbir şehre bağımlı kalmayacak hiçbir konuda inşaallah

AhmetDemir

1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 17:03

Bu arada saglik alaninda Turkiyede ilk 15 i zorlariz diyorum ben...

Hüseyin_44

1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 19:47

Hastane inşaatı devam ediyor..(+)
sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET