Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 297

Yeni stat fikrinin gerçekleşeceğine inanıyor musunuz?
evet 49.1%  49.1%  [507]
hayır 50.9%  50.9%  [526]
Toplam Oy : 1033

muammer1236
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 15:32

İlk yarının son maçı 10 gün sonra oynanacak stad da yani 16 Aralık'ta.Sezon başında söyleninenlere göre 2 hafta sonra yıkımın başlaması lazım ama ses seda yok.Ortada bitmiş bir proje ve ihale de yok şu an için.En azından yıkıp temizleme işi şu süreçte halledilirse iyi olur.Gençlerbirliği yetkililerinin sezon başlamadan önce yıkım işini erteleme gerekcelerinin ne kadar saçma olduğundan bahsetmiştik, şu an ligdeki konumuyla boş yere ertelettirdiklerini de böylece görmüş oldular.Pek yakında projeyi görmek dileğiyle ...

Misafir 82f

1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 17:12

Su ana kadarki performans gosteriyor ki stadyumu yikip bir 5-6 sene de oyle bekletirler. Simdi en azindan bir stadyumumuz var.

esperanza84
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 11:16

sayfanın ilk yorumu tam 8 yıl önce yapılmış... bu süreç hep oyalama taktikleri, bürokrası , sürekli ortaya atılan yeni projelerle geçmiş... ama tek bir adım bile atılamamış maalesef... ülke genelinde stad devrimi başladığından beri farkettiyseniz yine ankara için ortaya 2-3 tane proje atıldı ama yine elde var sıfır... birçok şehrin stadı çoktan bitti bile.. şimdi bugüne gelecek olursak mill takımında maçlarının oynayacağı şekilde 55.000 civarı kapasiteli mevcut stadın olduğun yerde bir proje yapılacağından bahsediliyor yaklaşık 2 aydır.. ama maalesef hala ortada görsel bir proje yok...benim düşüncem 8 yılı da düşünürsek şöyle; 2024 avrupa şampiyonası adaylık dosyası 27 nisan 2018 de teslim edilecek... bu tarihe 1-2 ay kala görsel bir proje ortaya çıkacak ve sunum dosyasına eklenecek... gennçlerbliği ve ankaragücü bahane edilerek stad yıkımı sezon sonuna ertelenecek yani haziran ayına... UEFA sonucu eylül ayında açıklayacak... haziranla eylül arasında zaten 3 ay var... o zamana kadar stad yıkım işini zaten istedikleri palavralarla ertelerler.( ilk önce temmuz başı derler sonra ağustos bir bakmışız eylülde karar açıklanmış...) eylül ayında olumsuz bir karar çıkarsa Eryamana yeni yapılan stadla ve şu andaki mevcut stadla yetinir ANKARA:( ... bu stadın yapımı tamamen bence UEFA'nın vereceği kararla ilgili olucak.. inşallah 20024 bizde kalır ve MECBURİYETTENDE olsa Ankaranın güzel insanı hakettiği stadına kavuşur... benim yazdıklarım tamamen kendi düşüncem belki yanılırım da (inşallah yanılırım da hemen proje açıklanır ve ocakta stadın ykımına başlarlar)

muammer1236
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 12:38

Esperenza tespit güzel aynen adaylık dosyası 27 Nisan 2018 tarihinde sunuluyorsa eğer en geç bu tarihe kadar projeyi görmüş olmamız lazım dediğin gibi bu en geç birkaç ay kala da olabilir.Daha erken olabilir mi belli olmaz görünürde pek bir ışık yok gibi.Yıkım ve temel atma işlemleri en geç ne zaman olur oda biraz meçhul ama sezon sonunda olur gibime geliyor en geç, 1 sezon daha beklemezler artık.Organizasyon her ne kadar 2024 de olsa da belli bir zaman önce hazır olunduğunun kanıtlanması gerek sanırım.Yine de 6 yıl az değil 2020 de dahi temel atılması bir engel teşkil etmeyebilir.Tabi beklentimiz 1 ay içinde projeyi görmek, daha ihale süreci var ve stadı şimdiden yıkıp aylarca ihale beklenecekse buna pek gerek yok gibi.

Misafir 73f

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 13:47

Biz Eryaman yapılmadan stadı yıkılmasın derken buradaki bazı arkadaşlar gençler düşmanı oldular. Daha stadın yeri projesi belli değil bence kaynakta yok. Muarrem sana uysaydı insanlar Yenikent yolları bitmezdi hatırlıyormusun muarrem

muammer1236
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 19:12

Muarrem derken başka birinimi yoksa benimi kastettin anlamadım dostum.Zaten adımda nick imde yazan değil ayrı hikaye.Sezon başında tam yıkım işlemleri başlayacakken Gençlerbirliğinden itirazlar geldi bazı gerekçelerle.Taa o zamanlarda projede sone gelindiği küçük rütuşlar kaldığı söyleniyordu.Kimbilir yıkım yapılmış olsaydı bile temel atılmadan aylarca öyle kalıcaktı ama Gençlerbirliğinin erteletmeside kendi adına hiç bir işe yaramadı.Tabi esas neden Gençlerbirliği değildi belkide bilmiyoruz ama haber yapılıyorsa muhtemelen doğrudur diyoruz.

Misafir 9d7

4 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 20:23

Önümüzdeki ay kesin yıkılacak inşaat süreci başlarız 19 mayıs stadyumu bu çevresi inşallah genişletilir inşallah dar alanda sıkışmış kaldı koca çınar!😄

Misafir 6d2

3 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 11:07

cebeci stadı da hürriyet ankarada yazıyordu yurt için teslim edilmiş galiba .hacettepe ve altındağ belediye spor a ikinci yarı stad aranıyor.19 mayıs dolu eryaman bitmedi sıkıntı büyük ankarada .ya arkadaş ne vardı da cebecinin yerine 10-15 bin kişilik bi stad yapılsaydı bu güne kadar kluplerimiz kullanır sıkıntıya düşmezdi.osmanlı spor için harcanan transfer futbolcu parasıyla buraya çok güzle stad yapılır hatta ostim yenilenirdi.yazık çok yazık insan üzülüyor.

Misafir 18a

3 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 11:34

Ozaman Hamitin Çayırı Ankara Futbol tarihi ilk futbol maçlaŕının oynandığı yer silinecek.
Tıpkı tandoğanda 10 bin kişilik Ankaragücü stadyumun silindiği gibi.

muammer1236
1 gün önce - 15:23 (dün)

Hala proje yok ortada ya, ilk stadyum yapılacak şehre en son yapılıyor diyemiyoruz bile , 2 gün sonra ilk yarının son maçı oynanacak stadyumda , artık devre arasından da pek umudum kalmadı ama en azından projeyi görseydik bari

sayfa 297
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet