Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Bursa Türkiyenin 3. Büyük İli Olabilir Mi?
« önceki   123 ... 192193194

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 194

Sizce Bursa Türkiyenin 3. Büyük İli Olabilir Mi?
Olur 40.3%  40.3%  [413]
Olamaz 55.7%  55.7%  [571]
Kararsızım 4.1%  4.1%  [42]
Toplam Oy : 1026

murat159357
6 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 00:21

Izmiri güzel yapan denizi kordonboyu ve sahili başka bise yok izmir de bi tarih yok tarihi bi eser bise yok kış turizmi yok Bursa ya gelince bursada sanayi üretim üst seviyede tarih desen çok fazla eser çarşısı çok düzenli ve güzel Her Şey var kış turizmi var denizi var istanbul ankara izmir 3 genin tam ortasında kalıyor buda bir avantaj

Misafir 0e7

6 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 00:36

Anadolu şehirlerine köylü göç ediyor,ordaki yaşayanlarda marmara bölgesine göç ediyor.marmara göçten kurtulamaz kardeşim.

Misafir feb

6 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 00:49

Dünyaca ünlü Efes İzmire bağlı daha ondan bile haberi yok.

İzmir içindeki Agorayı da unutmuş

murat159357
6 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 01:43

Iznikte neler var ona bakarsan izmir kordonundan su mu çıkıyor sıcak 100 derece Bursa nin merkezinden 100 derece sıcak su çıkıyor tarihi kent olarak türkiye de en çok istanbul ve bursa , bursa evliyalar şehri

G_ünsal
6 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 01:49

İki ilin de artıları, avantajları elbet vardır.
Ama şundan dolayı şu kadar nüfus artar, bundan dolayı bu kadar artarla, nüfus artmaz.
Önemli olan dengeli ve kontrollü nüfus artışıdır.
Üçüncü büyük il olmak Bursa'ya pek bir şey kazandırmaz.
Bursa zaten büyüklüğüyle özel ve önemli bir konumda.
O kadar önemli bir konumda ki zaten, büyümemesi imkansız.
Umarım sağlıklı, dengeli ve ölçülü bir büyüme olur.

Misafir 3c9

6 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 02:40

@murat159357 siz izmiri çok yanlış tanımışsınız. İzmiri güzel yapan denizi değildir. yakın zamana kadar körfezimiz bok yuvasıydı . yapılan milyarca TL lik projeler ile ancak nefes alır konuma geldi. şimdi nispeten iyi bakılıyor. Kordona gelirsek evet kordon güzel , herkes beraber , her cinsten insan ,kimse kimseye karışmadan çimlerde takılıyor. ama izmiri izmir yapan şey kordon da değil. tarih yoktan kastınız? şehir içi yapıların korunmasından bahsediyorsanız bundan yaklaşık 60 yıl önce zaten izmir bu özelliğini kaybetti ama cazibesini hiç kaybetmedi. bunun dışında YEDİ UYUYANLAR,TEOS,AGORA,METROPOLİS,BERGAMA,EFES - SELÇUK,MERYEMANA bunların hepsi izmir içi ve ilçelerinde bulunmaktadır. gidip gezebilirsiniz.

Kış turizmi yok demişsiniz. çok dogru! zaten ylın 8-9 ayı 25 derecenin altına kolay kolay düşmeyen bir memleketten kış turizmi beklenmez. bizde yaz turizmi var. çeşme,foça,özdere, gümüldür,pamucak,seferihisar,urla,dikili,çandarlı !!! her yıl yübinlerce yerli yabancı turisti agırlıyorlar. özellikle çeşme ve istanbullular sagolsun. izmirin nüfusu yaklaşık5 milyona çıkarıyorlar.

Hani izmiri sevmezsin bunu anlarımda. hiçmi okumuyorsunuz? yada gelip geziyorsunuz kafanızı cep telefonundan mı kaldırmıyorsunuz. şahsen ben buraya sık gelirim ve her defasında yüzlerce fotograf çekerim. ancak burada gerçekleri paylaşıyoruz. Bursa düşmanlıgı yapmayacagımız gibi izmir düşmanlıgı yapmanında alemi yok.

Misafir f8e

4 ay önce - Cum 28 Tem 2017, 09:49

bursa'da doğmuş 18 yıl yaşamış ardından 3 yıl izmir'e gidip orada yaşamış bir insan olarak;

bursa'nın havasını ve yeşilini alın izmir'e taşıyın... işte size ideal şehir.
yoksa o tozlu, boğuk, sıcak iğrenç havası yanında kış vakti kamçı gibi vuran rüzgarıyla ağacı unutturan betonuyla izmir yaşanmaz!

Misafir 12e

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 18:58

Beyler Antalyalıyım ve şehrimi saplantılı şekilde seviyorum. İstanbulda uzun yıllar yaşadım. İzmir'de doğdum defalarca gittim. Ankara'yı ve aşamayı üstünkörü gezdim. Konyayı iyi biliyorum. Şunu söyleyebilirim ki tüm bu şehirlerin kıyaslanması ve memleketçilik boş bir iştir. İşin özünde memleketlerin Allah vergisi yaratılışları ve belediye başkanlarının ne yapıp yapmadıklarının dışında pek birşey yok.

sayfa 194
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192193194
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet