Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 199
Zega
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 16:18

"Güneykent ve karagedik projeleri ayrı projeler değil mi?"

Evet ayrı projeler. Güneykent Halaçlı tarafında kurulacak.

mertgil
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 17:22

Ben biraz uzaktayim guneykentten kazma sesi geliyor mu acaba

Misafir 944

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 17:36

Bugun guneykentdeydim haril haril calisiyorlat baharda asfalt atilacak kivama gelir

Misafir d64

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 18:49

Bende birkaç gün önce Alagöz hisarlijaya ve
halaçlı ( Güneykent merkez ) gezdim ...hakikaten vızır vızır kamyonlar ve imar yolları çalışması tam gaz devam.... inşaallah devamı gelir çalışmalarin HALAÇLI da ...

Mehmet0660
6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 15:15

Planetten çektiğim resimler

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Suddenly
6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 15:43

Misafir 2e2 sizin yorumunuzu biraz geç cevaplıyorum. Hacılar Mahallesinde Tuluntaş tarafında emsal 0,15. Dediğiniz gibi bu bölgelere imar gelmemiş olsaydı ve köy olarak kalsaydı zaten 0,5 inşaat izni olacaktı, bizim yazdıklarımızı eleştirenlere cevabım verdiğim vergide gizli her yıl 600.-TL villa parseli diyerek vergi alıyorlar. Yolu, elektriği, suyu, çöp toplaması, sokak aydınlatması olmayan yere her yıl bunu helal etmesekde ödeyince yapılacak otoyoldan gelişimi ve kat artışını beklemek doğal değil mi ?

Misafir a71

6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 20:51

Bo sorunları otobanda gidermez. Yeniden imar ve kat yükseltilmesi şart. Villalık bölge gelişmiyor.

Misafir dc8

6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 22:38

Adalet sağlansın yeter. Emsal meselesi cidden çok adaletsiz. Bir bölgede emsaller arasında bu denli fark olmamalı. Bir mahallenin tamamında aynı oran belirlensin rant önlensin bence.

mertgil
5 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 11:25

Söylendiği gibi villalık bölgelerde gelişim son derece yavaş.ÖÇK düşük yoğun planlama kararlarında doğrudan etkili.Gölün ve onu besleyen su kaynaklarının korunması doğal çevrenin kendi ekosistemi içinde yaşatılması emsal yoğunluğunun düşük tutulmasını zorunlu kılıyorsa o halde yatırımcının/bölgenin beklentilerini nasıl uyumlulaştıracağız.Bütün mesele aslında bu.ÖÇK'nın tanımlamış olduğu geniş arazi parçası ve onun doğrudan etkisi altındaki büyük boşluklu alanlar aslında dümdüz en kıymetli alan.
Parçalı mülkiyet yapısı nedeniyle villalık bölgelerin farklı ellerde oluşu süreci yavaşlatan bir başka unsur.Oysa düşük yoğunluğa rağmen bu alanlar bir koordinasyon dahilinde büyük firmaların ya da farklı yapılanmaların uhdesinde olmuş olsaydı şu anki görünümden daha farklı bir resim olmuş olabilirdi.Zira örneklerini farklı mecralarda görebiliyoruz.
Diğer yandan ÖÇK tanımlı madem önemli bir değer var elimizde o zaman bu değeri daha görünür kılabilecek ve burayla bütünleşebilecek düzenlemeler projeler vs de gündeme gelebilir.Turistik faaliyetler,nitelikli eğitim kurumları ,üniversiteler,teknokentler,teknoloji geliştirme bölgeleri vs kamusal hzmetlerin sunulabileceği birtakım faaliyetler bence bu bölge için biçilmiş kaftan.

Misafir d64

5 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 19:22

Gölbaşı da villalik arsaniz var ! hem çok vergisi var + hem emsali düşük mü ?
Kolayı var ?

Satın orayı alın yüksek emsali ( hmax serbest ) yer hem siz kurtulun hem Gölbaşı bırakın güzel kalsın ..
Saygı& sevgi

sayfa 199
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet